Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

 

Nie daja bo jak maja wypisac lek ktory w dostepnej cenie jest tylko dla pacjentow z rozpoznana astma czyli na choroby przewlekle, a tak to kosztuje kilkadzisiat zlotych. Ale np Berodual lub Atrovent w inhalacjach tez niweluje dobrze nadreaktywnosc oskrzeli po infekcji

 

zakładamy forum medyczne? :D

 

Dawaj Budesonid, wcale nie jest zły a tani. Atrovent niweluje, ale nie leczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale extra, z sa tu forumowi lekarze :D

Niestety nie mam lekow Diphergan ani Eurespal :(

 

A jest cos do kupienia bez recepty o podobnym działaniu?

 

Bez recepty o ile wiem jest tylko Ibufen, to nie to samo, ale też przeciwzapalny. Nawet jek nie ma gorączki, to można dawać w odpowiedniej dla wieku i wagi dawce.

Z Eurespalem to jest tak, jak z homeopatią - widziałam kiedyś działanie uboczne a jeszcze nigdy działania leczniczego. Ale może nie mam do niego szcęścia - na mnie działa jedynie otępiająco, na moje dziecko nie działa wcale. Inni mogą mieć inne doświadczenia.

Generalnie chciałam pokreślić jedno - jestem lekarzem a swoje dziecko odważyłam się leczyć sama dopiero teraz, jak ma 9 lat. Wcześniej miałam panią pediatrę pod telefonem na codzień a w domu na żądanie. Płatną, nie koleżankę. Więc trudno mi coś polecać w przypadku młodszych dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w podobnej sytuacji, jestem lekarzem ale nie lecze swoich małych bąbli- 5 i 3 latek, mam koleżankę pod telefonem, Moja Natalia tez kaszle po infekcji- na szczęscie juz na wilgotno ale jak kaszlała sucho- az do wymiotow to skutkował Acodin na noc- wyspana sie budziła i zaczynałam dawac wykrztusne- do 16-tej godz. Na pewno skutkują sterydy wziewne i np Salbutamol w syropie na takie uporczywe kaszle u dzieci polecam ale to też metoda polecana przez koleżankę.

Człowiek jest głupi jeśli chodzi o swoją osobistą rodzinę - choć męża leczę i nie pozwalam mu się rozczulać nad sobą ale on jest dorosły i tu moje doświadczenie jest już rutyną.

Niestety żaden z dobrych leków nie jest bez recepty, Eurespal działa jak dziecko ma byc zdrowe i tyle, jak ma byc chore naprawde to niestety liczą sie konkretne leki. Pozdrówka.

Nota bene sama obecnie chyrchlam bo nie wylezałam grypy a na budowie trzeba być i basta.W koncu to my KOBIETY budujemy nasze domy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie kto robi kosztorys domu do kredytu, bo chcemy poczynic kilka zmian w projekcie i wowczas kosztorys z Archonu nie bedzie dobry. Czy Biuro wyceny nieruchomosci? I jaki jest tego koszt. Jak wycenialismy dzialke do kredytu to kosztowalo to nas 610zl, czy tu tez beda takie koszty? Czy ktos to z Was robil?

 

Kosztorys do kredytu zrobiłam sama korzystając z wzoru, który pobrałam z forum. Nie było żadnych zastrzeżeń. Jeżeli zmiany nie będą duże to możesz skorzystać z tego kosztorysu z Archonu. Jeżeli budować będziesz tylko i wyłącznie z kredytu i nie będziesz miała żadnych dodatkowych środków to może byc trochę nerwowo. Jednak jak z bieżących dochodów można coś dołożyć to już nie jest źle. Zresztą jak kosztorys będzie robił jakiś "znawca" to żeby był dokładny musiałabyś już podać jaki chcesz piec, jaka dachówka, ocieplenie itp. Najczęściej nie wiemy tego i w trakcie budowy coś zmieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, a co w przypaku, gdy moja mała ma rano suchy kaszel taki atak prawie do odruchu wymiotnego i po tym"odbiciu" wszystko się uspokaja.

 

 

Kaszle po infekcji, czy zawsze? I ile ma lat? Jeżeli to alergia i nie będzie prawidłowo prowadzona to jako osoba dorosła może mieć problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszlała juz kiedyś, lekarz wykluczył alergię. Dostała uodparniającą szczepionkę rybomunyl i przez 6 tygodni podawałam jej claritine. Teraz ma ten kaszel od jakiś 4 tygodni,lekarka ją osłuchiwała i jest wszystko ok. Ma takie ataki od czasu do czasu. Spowrotem podawać claritinę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu lekarz wykluczył alergie ? i jednocześnie podaje claritine która jest lekiem antyhistaminowym czyli przeciwalergicznym? bo mi to wygląda na alergię na roztocza zwykłe... ile mała ma lat?

ja tylko przypominam (nie strasząc nikogo) że bardzo często nocny kaszel lub poranny jest jedynym objawem astmy u małych dzieci :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka

To, co piszesz brzmi coś jak historia dziecka mojej koleżanki. Suchy kaszel właśnie rano, u niej trwało to kilka miesięcy przeplatane zapaleniami oskrzeli, leczone kilkoma antybiotykami. Wreszcie wylądowała w szpitalu, bez zmian osłuchowych i bez temperatury lecz ktoś wpadł na pomysł zrobienia RTG płuc. Wyszły zmiany zapalne. Ze względu na kaszel zrobili praciwciała p. krztuścowi i miano wyszło podwyższone, choć na granicy. Dlagnoza brzmiała - nieleczony krztusiec powodował przewlekły odczyn zapalny, aktualnie zapalenie płuc!. Dostała antybiotyk, serevent i steryd i powoli wyszła z tego. dodam, że IgG przeciwkrztuscowe narosły dopiero po 2-3-msc, więc na tym pierwszym etapie mogły być uważane za poszczepienne.

Piszę ku przestrodze, też była leczona dość długo i lekarze mówili, że nic nie słyszą. Obecnie w dobie szczepień dzieci chorują czasem na postacie poronne, trudno je rozpoznać.

Podsumowując, czasem warto zrobić RTG a na lekarzach pewne decyzje też trzeba wymóc :(

Przypominam, nie jestem pediatrą!!!!!

 

Teraz pytanie o specjalność, to nie tajemnica. U mnie interna, medycyna pracy a teraz zajmuję się neurootologią (zawroty głowy, zaburzenia równowagi) w klinice audiologii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie podłamałaś

 

Tu się nie ma co łamać, tam sytuacja trwała długo i skończyła się szpitalem, bo nikt nie wpadł na rozpoznanie. A w sumie leczenie dostała typu Dalacin iv. + leczenie p.astmatyczne. Po prostu o tym krztuścu warto pamiętać i tyle.

Jak ma przewlekły kazel, poproś o sierowanie na RTG. Nie zaszkodzi a będziesz spokojna. U małych dzieci robi się je w szpitalu, oczywiście ambulatoryjnie. Naogół można też odpłatnie. Druga rzecz, to leczenie p.astmatyczne. Moja szefowa twierdzi, że Clarityna pomaga tylko na zmiany skórne a nie na kaszel czy katar.

Poza tym kaszel może być przy zapaleniu zatok - całą noc spływa wydzielina, rano trzeba wykasałć. Ale to nie do końca suchy, przynajmniej na początku. Jeżeli oskrzela są w porządku, pogadać z laryngologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,

 

właśnie zapisałam córeczkę do alergologa.

Podrapała się na całym ciele, skóra przesuszona.

 

Nie wiem, czy Wy też tak długo podejmujecie decyzje, jak ja?

Dach wybierałam od września, tzn. kolor i firmę. Oczywiście czas nie goni i cieszę się, że znalazłam to co mi się podoba, ale jak tak będzie z każdym elementem domu, to wprowadzimy się za 5 lat. :wink:

 

pozdrawiam

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Wy też tak długo podejmujecie decyzje, jak ja?

Dach wybierałam od września, tzn. kolor i firmę. Oczywiście czas nie goni i cieszę się, że znalazłam to co mi się podoba, ale jak tak będzie z każdym elementem domu, to wprowadzimy się za 5 lat. :wink:

 

pozdrawiam

Grażyna

 

U nas wybieranie dachu to był własciwie wybor koloru :wink: A teraz musimy zdecydowac sie :roll: na kwote do zapłaty :-? Mysle, ze z blachodachowka jest prosciej, bo nie ma az takiego wielkiego wyboru jak przy dachowce. A my jestesmy ograniczeni suma do wydania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...