Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witam ponownie :D

Wczoraj nie wyrobiłam się z wklejeniem rzutów, więc dziś nadrabiam:

 

parter: http://img386.imageshack.us/img386/7715/parteryz3.gif

piętro: http://img163.imageshack.us/img163/1231/pietrotc1.gif

 

MaEmi - przejrzeliśmy setki projektów i na ten natknęliśmy się w ciekawy sposób. Początkowo chcieliśmy kupić gotowy dom. Przy okazji dzwonienia na kolejne ogłoszenie właściciel podał nam namiary na projekt wg którego jest wykonany dom. Projekt od razu nam się spodobał i postanowiliśmy pojechać obejrzeć wykonany wg niego dom, pomimo, że lokalizacja nam nie odpowiadała i wiedzieliśmy, że go nie kupimy. Dom w rzeczywistości okazał się b. fajny, tak więc po obejrzeniu na żywo upewniliśmy się, że to jest to, czego szukamy i że jeśli kupimy działkę, to wg niego pobudujemy dom. Wejście do pokoju nad garażem jest z półpiętra, chociaż w rzeczywistości to bardziej z 3/4 piętra :wink: W łazience jest wykusz z oknem. Taras powiększyliśmy o 0,5 metra (był bodajże 9x3, a zrobiliśmy 9x3,5.

 

A na naszej budowie znowu praca wre. Dziś stawiali ścianki działowe na piętrze. Jutro robią schody zewnętrzne. Wczoraj kierownik oglądał dach i pochwaił, że ładnie zrobiony :D No i być może zmienimy trochę plany i rozprowadzimy kanalizację i zrobimy chudziak przed zimą. Pierwotnie mieliśmy to zrobić na wiosnę, ale jutro mąż spotyka się z hydraulikiem i zobaczymy ile sobie zaśpiewa za rozprowadzenie kanalizy na parterze. Jak myślicie, ile coś takiego może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

izi7

Super dzięki, jesteś wielka!!!

 

popatrzę na spokojnie w domku jak tylko mała zaśnie

bo dziś przy kompie nie będę miała konkurencji

mąż wraca po 22

 

i dla tego wczoraj oglądałam mecz - telefonicznie przekazałam wynik

A wogóle od tego meczu z portugalią to kocham naszych piłkaży

jak to super pomyśleć że nasza drużyna jest taka wspaniała

trzeba było tylko zmienić trenera na obcokrajowca ...........

to może naszych polityków też w kosmos i .............

 

izi7

mam tylko narazie jeszcze jedno pytanko

czy korzystanie z łazienki na dole nie bedzie kłopotliwe?

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 cieszę się, że mury Ci rosną. Oby pogoda dopisała to zawsze trochę robotę mozna podgonić.

A wiecie dziewczyny, że za niedługo Święta!!

Wczoraj byłam w jednym z supermarketów a tam święta na całego. Tylko pokusy sklepowe przypominają nam o tym bo pogoda całkiem odwrotnie ale to dobrze dla wszystkich budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła jesteś. Ja co roku obiecuję sobie, że zacznę wcześniej kupować prezenty a nie tak na ostatnią chwilę bo wtedy pryska cały urok wybierania preznetów.

My zawsze piszemy listy do Mikołaja i dzięki temu rodzina ma podpowiedź kto co chce dostać. Mój 4-latek jest święcie przekonany, że dostanie to wszystko co mi podyktował w liście i trudno Mu wytłumaczyć, że tak sie nie stanie. Śmieszne są te nasze dzieciaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, że reklamy ogłupiają a co gorsza strasznie działają na dzieciaki.

Ale wyobraźcie sobie, że mój 4-latek interesuje się filmem gwiezdne wojny. Oczywiście zostało to zaszczepione przez mojego męża, który jest fanem tego filmu. W zeszłym roku Kuba mój synek dostał maskę Vadera a w tym roku zażyczył sobie m.in. miecz i płaszcz Vadera. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium a jak Twój brzuszek??????? No i samopoczucie?

Brzuszek brzuszkiem - nie dopinam ostatniego guzika w spodniach :)

Samopoczucie ostatnio lepsze, nie mam takich strasznych mdłości.

Teraz mam rzut na warzywa i owoce. Dziś zrobiłam sobie pangę z warzywami (inaczej rybkę po grecku) ;)

Na usg widziałam juzka, ma 28mm i jest na zdjęciu małą białą plamką w moim brzuchu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaEmi - nie zauważyłam, żeby dostęp do łazienki był utrudniony :roll: Na planie wygląda jak tramwaj, ale na żywo jest całkiem spora.

U nas na budowie komplikacje, bo mamy 'super' drogę pojazdową do działki. Nawieźliśmy tam już chyba ze 200 ton gruzu i znowu woda stoi i się wszystko zakopuje. No i ostatni transport jaki miał do nas dojechać w tym sezonie się zakopał i bloczki na ścianki stoją w szczerym polu. Hrrr... I znowu trzeba będzie załatwiać koparkę :evil: A kanalizy i chudziaka jednak teraz nie robimy. Nasz majster zaśpiewał sobie taką cene za, bądź co bądź, drobną robotę, że mu podziękowaliśmy. No, ale to akurat żaden kłopot, bo nie planowaliśmy wcześniej tych prac i przynajmniej nie będziemy nic robić na łeb na szyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę chora w domu, zamiast pomagać na budowie :cry: :x

Przekopuję z nudów komputer i znalazłam nasz domek :)

to Wam pokażę:

 

http://images3.fotosik.pl/249/6d1220d2b7b61ddam.jpg http://images4.fotosik.pl/213/9d1cde94f74bdda4m.jpg

 

Kolory będą takie:

dachówka czerwona, okna, podbitki, drzwi ciemny brąz, ściany chyba kremowe, a cokół i kominy obłożone piaskowcem o nieregularnych kształtach.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aldio u nas kolory podobne, jedynie nie piaskowiec a klinkier.

Teraz zastanawiam sie nad inną rzeczą.

My zdecydowaliśmy nie zakładać desek czołowych, a zrobic obróbkę dachu z blachy i podbitkę. Nasz wykonawca twierdzi, że tak jest najpraktyczniej. Ja jakos tego nie moge sobie wyobrazić. Może któraś z was tak planuje, albo ma? Z tego powodu nie malujemy żadnych elementów więźby. Podobnie będzie z lukarnami. Nie jestem do tego całkowicie przekonana. Co wy na to?

izi7 u nas na drodze wysypane było dużo gruzu i teraz mimo błota dojazd jest znośny. Jedynie samochód wygląda tragicznie, że aż wstyd takim jeździć, no ale myć go codziennie to lekka przesada :wink:

Ktoś kiedy pisał, że ludzi z nowych domów można poznac na parkingach, bo mają najbrudniejsze samochody :lol:

beti555 współczuję, tym bardziej, że ładna pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...