Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a u nas będize prąd II taryfa + kominek + rekuperacja mam nadzieję, że nie zbankrutujemy :roll:

 

ale pompa ciepla czy ogrzewanie elektryczne. My tez planujemy IItaryfe na pompe. Rekuperator tez bysmy chcieli a kominkowe ogrzewanie tak ale bez plaszcza wodnego raczej. Tez sie boimy czy damy rade, bo fundusze ograniczone - kredyt, ale wolimy tak i za jakis czas wykanczac gore, po trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas będize prąd II taryfa + kominek + rekuperacja mam nadzieję, że nie zbankrutujemy :roll:

 

ale pompa ciepla czy ogrzewanie elektryczne. My tez planujemy IItaryfe na pompe. Rekuperator tez bysmy chcieli a kominkowe ogrzewanie tak ale bez plaszcza wodnego raczej. Tez sie boimy czy damy rade, bo fundusze ograniczone - kredyt, ale wolimy tak i za jakis czas wykanczac gore, po trochu.

ogrzewanie elektryczne albo podlogowe kable grzejne zatopione w betonie (nie maty) albo grzejniki na II taryfe akumulacyjne a na gorze konwektory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety do pompy trzeba mieć dużą działkę. Podobno nad nią może być tylko trawka, bo teszta przemarza. Pionowa odpada -droga. No i jeszcze jedno, taka pompa też żre prąd i to wcale nie mało...

Ja niestety jestem skazana na gaz przez plan zagospodarowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna multibank?

w kontekscie nie kredytów, ale kart kredytowych

Wprawili mnie w zdumienie, mam mastercard PKO tam skrzętnie wyliczali moją zdolność kredytową praed przyznaniem karty a ci dali mi 25000 limitu na karcie bez żadnych zabezpieczeń itd :o . Gdzie tkwi pułapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna multibank?

w kontekscie nie kredytów, ale kart kredytowych

Wprawili mnie w zdumienie, mam mastercard PKO tam skrzętnie wyliczali moją zdolność kredytową praed przyznaniem karty a ci dali mi 25000 limitu na karcie bez żadnych zabezpieczeń itd :o . Gdzie tkwi pułapka?

Odpowiem Ci za dwa tygodnie też się staram o kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dziewczyny, że mimo listopada budowa trwa lub też plany budowlane się rozwijają. Extra. Ja mam dobry humor mimo, że dekarze sie dzisiaj nie pojawili. Mam nadzieję, że jutro zaczną kłaść membranę.

Dzisiaj poprosiłam majstra, żeby zrobił budę dla psa. Widziałam jak oni to ładnie robią na palecie z papą na dachu i ociepleniem :lol: . Mój piesek blokowy nie wiem czy z niej skorzysta ale może :wink: .

dorbie gratuluje wyboru projektu, też proszę o link to sobie go trochę pooceniamy :wink:

agnieszkakusi daj adres tej kobiety, bo juz namówiłam moje koleżanki na wysłanie paczek. Podaj też w przybliżeniu rozmiar mamy, to może dla niej też jakies rzeczy się znajdą.

W sprawie ogrzewania to ja planuje gaz i kominek bez płaszcza. Dzisiejsze informacje o podwyżkach troche mnie wkurzyły :evil: . Zastanawiam sie teraz jaka zrobic kuchenkę, elektryczne ładniej wyglądają i łatwiej je czyścić, ale te na gaz wychodza taniej w eksploatacji. Jak tam będzie u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44edad7d90a24

Do zmiany - dach pulpitowy na dwuspadowy plus pokoj nad garazem, podzial lazienki na gorze na garderobe i lazienke, dojdzie korytarzyk w pokoju na gorze do wejsica do pokoju nad garazem. Chcemy tez zlikwidowac lukarne i zrobic veluxy i przesunac scianke pomiedzy tymi pokoikami gdzie byla lukarna, ale nie wiem czy sie uda bo w projekcie jest tam jakas belka, zobaczy sie u architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład pomieszczeń wydaje sie odpowiedni. Jeżeli chodzi o lukarny to one dodają uroku, ja bym ich nie likwidowała. Jeżeli chodzi o podział łazienki na górze to też bym nie robiła, wyjdzie za mała łazienka. Może nad garażem uda się wygospodarować garderobę.

Zastanów sie nad balkonem z tyłu, może wystarczy zrobić wyjście z dwóch pokoi na jeden balkon :wink:

Masz teraz czas na przemyslenia, ja biegam teraz po moim domku i jeszcze jakieś działówki zmieniam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W;asnie nie wiem jaka bedzie ta lazienka, ale duzej nie chcemy, ogladalismy w innych projektach to sa o podobnych wmiarach na takim samym skosie.Pokoj nad garazem nie bedzie duzy bo po podlodze 17,8m2, troche malo miejsca na garderobe, a poza tym nie cchemy jej w innym pokoju niz nasz lub na korytarzu. Nad ta lukarna sie zastanawialismy- jest ona po polnocno-wschodniej stronie, nie chcemy miec tam balkonu, wydaje mi sie ze veluxy daja wiecej swiatla. A ten duzy balkon zostawimy - on jest na poludniowy wschod. Najbardziej boimy sie tego pokoju nad garazem, ze bedzie zimny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjscie to by byl garaz dwustanowiskowy, bo pokoj nad nim bylby duzy i moglby byc nasza sypialnia z garderoba. Ale:

1.moze byc za zimny

2.garaz dwustanowiskowy to dla nas za dlugi dom i wizualnie- dom8,5m a garaz 6-7m i na nasza dzialke -link na dole do dzialki

3. wieksze koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w temacie ogrzewania będzie pompa ciepła (pozioma) i kominek z rozprowadzeniem ciepła, ale bez płaszcza. Dumaliśmy i dumaliśmy i też uznaliśmy, że z Ruskami nigdy nic nie wiadomo i gazu nie chcemy. Paliwo stałe odpadało, bo nie mamy piwnicy, a pomieszczenie gospodarcze przy kominie jest niewielkie. Nad pompą można sadzić nawet drzewa, więc nie jest źle. Poza tym z reguły pod pompę wykorzystuje się podjazd do garażu i tym podobne fragmenty działki, które są zagospodarowane w mniejszym stopniu. Nasz sąsiad ma pompę i sobie chwali. Poza tym u nas jest dobry grunt pod pompę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...