Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale dałyście mi do myślenia z tym ogrzewaniem. My cały czas planowaliśmy gaz i jakoś inne rozwiązania nie wchodziły w gre. Ale teraz jak czytam to może warto podyskutować z kochanym mężulkiem na ten temat.

Niby teraz mieszkanie mamy ogrzewane gazem i nie rozpaczamy z tego powodu. Przyzwyczailismy się, że większe rachunki przychodzą tylko zimą. A i tak były one niższe niż np. za gaz propan-butan. Ale ostatnimi czasy straszą podwyżką gazu i to znaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W;asnie nie wiem jaka bedzie ta lazienka, ale duzej nie chcemy, ogladalismy w innych projektach to sa o podobnych wmiarach na takim samym skosie.Pokoj nad garazem nie bedzie duzy bo po podlodze 17,8m2, troche malo miejsca na garderobe, a poza tym nie cchemy jej w innym pokoju niz nasz lub na korytarzu. Nad ta lukarna sie zastanawialismy- jest ona po polnocno-wschodniej stronie, nie chcemy miec tam balkonu, wydaje mi sie ze veluxy daja wiecej swiatla. A ten duzy balkon zostawimy - on jest na poludniowy wschod. Najbardziej boimy sie tego pokoju nad garazem, ze bedzie zimny.

 

Pokój nad garażem trzeba dodatkowo ocieplić (tzn. sufit w garażu) i powinno być dobrze. Chociaż nie planowałabym tam sypialni.

Jeżeli chodzi o veluxy to dają więcej światła ale i więcej kłopotów. Ja szukałam projektu, który by nie miał okien dachowych. Będziemy mieć dwa. O wadach tych okien możesz poczytać na forum, dla mnie najgorsze jest to, że słychać deszcz, po zostawieniu otwartego okna może napadać do pokoju i po jakimś czasie ramy są brzydkie, a nawet z grzybem. Na te okna ciągle pada. Jeżeli chodzi o koszty to naprawdę lukarna nie jest jakoś dużo droższa. Narazie to sądzę, że moje będą kosztować podobnie do okien Veluxa. Pomyśl nad tym, dom straci urok, a ty zyskasz kłopoty.

Jeżeli chodzi o łazienkę to moja ze skosami ma około 12 m2. Wydaje się dużo, ale wygospodarowanie z niej garderoby byłoby niemożliwe, to jednak jest pomieszczenie ze skosem.

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że tak "wtrącam" sie do twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w temacie ogrzewania będzie pompa ciepła (pozioma) i kominek z rozprowadzeniem ciepła, ale bez płaszcza. Dumaliśmy i dumaliśmy i też uznaliśmy, że z Ruskami nigdy nic nie wiadomo i gazu nie chcemy. Paliwo stałe odpadało, bo nie mamy piwnicy, a pomieszczenie gospodarcze przy kominie jest niewielkie. Nad pompą można sadzić nawet drzewa, więc nie jest źle. Poza tym z reguły pod pompę wykorzystuje się podjazd do garażu i tym podobne fragmenty działki, które są zagospodarowane w mniejszym stopniu. Nasz sąsiad ma pompę i sobie chwali. Poza tym u nas jest dobry grunt pod pompę.

 

Napisz coś więcej o tej pompie, jak to będzie wyglądać, jaki koszt?

Rozumiem, że glina jest dobra pod pompę czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko wolę połaciowe, tak lukarny są piękne i o takiej mażyłam... do czasu

mój szwagier sam wykańczał poddasze swego domu, ile czasu, energii i kasy kosztowało go położenie płyt, ocieplenia - (8 małych lukarn) odsyłam do słów niecenzuralnych,

no i gdy będąc u nich w odwiedzinach położyłam małą spać w ich sypialni po wstaniu z łużka przydzwoniłam w kant - od lukarny

to mi wybiło lukarny z głowy,

wiem że połaciówki stwarzają wiele problemów - zwłaszcza od południowej strony

ale ja chcę jak najszybciej mnieszać na własnym - czytaj tniemy koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładam do dachu dwa okna połaciowe w pomieszczeniu nad garażem coby nie błąkac sie po nim w ciemnosciach :D

Mam nadzieje że nie zgrzybieją szybciej ode mnie :D 8)

A lukarny mam ogromniaste i nie planuje rozbijac o nie czaszki,mam nadzieję ofkors 8)

 

 

jakie wybrałaś/łyście okna pcw? Mam 6 wycen i mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dziewczyny, że mimo listopada budowa trwa lub też plany budowlane się rozwijają. Extra. Ja mam dobry humor mimo, że dekarze sie dzisiaj nie pojawili. Mam nadzieję, że jutro zaczną kłaść membranę.

Dzisiaj poprosiłam majstra, żeby zrobił budę dla psa. Widziałam jak oni to ładnie robią na palecie z papą na dachu i ociepleniem :lol: . Mój piesek blokowy nie wiem czy z niej skorzysta ale może :wink: .

dorbie gratuluje wyboru projektu, też proszę o link to sobie go trochę pooceniamy :wink:

agnieszkakusi daj adres tej kobiety, bo juz namówiłam moje koleżanki na wysłanie paczek. Podaj też w przybliżeniu rozmiar mamy, to może dla niej też jakies rzeczy się znajdą.

W sprawie ogrzewania to ja planuje gaz i kominek bez płaszcza. Dzisiejsze informacje o podwyżkach troche mnie wkurzyły :evil: . Zastanawiam sie teraz jaka zrobic kuchenkę, elektryczne ładniej wyglądają i łatwiej je czyścić, ale te na gaz wychodza taniej w eksploatacji. Jak tam będzie u was?

 

U nas gaz i kominek z płaszczem, kuchenka gazowa :D Mąż stoi na stanowisku że źródła energii trzeba dywersyfikować :wink: Czyli mieć ich jak najwięcej i grzać najtańszym :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w temacie ogrzewania będzie pompa ciepła (pozioma) i kominek z rozprowadzeniem ciepła, ale bez płaszcza. Dumaliśmy i dumaliśmy i też uznaliśmy, że z Ruskami nigdy nic nie wiadomo i gazu nie chcemy. Paliwo stałe odpadało, bo nie mamy piwnicy, a pomieszczenie gospodarcze przy kominie jest niewielkie. Nad pompą można sadzić nawet drzewa, więc nie jest źle. Poza tym z reguły pod pompę wykorzystuje się podjazd do garażu i tym podobne fragmenty działki, które są zagospodarowane w mniejszym stopniu. Nasz sąsiad ma pompę i sobie chwali. Poza tym u nas jest dobry grunt pod pompę.

 

He, he jakbym czytala to co ja bym napisala, nawet o polozeniu kolektorow. :-) Ja czytalam ze mozna sadzic nawet drzewka owocowe, bo maja korzenie do max1m wglab, u nas w planach trawka i podjazd przed domem. A mysleliscie juz o jakiejs pompie konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W;asnie nie wiem jaka bedzie ta lazienka, ale duzej nie chcemy, ogladalismy w innych projektach to sa o podobnych wmiarach na takim samym skosie.Pokoj nad garazem nie bedzie duzy bo po podlodze 17,8m2, troche malo miejsca na garderobe, a poza tym nie cchemy jej w innym pokoju niz nasz lub na korytarzu. Nad ta lukarna sie zastanawialismy- jest ona po polnocno-wschodniej stronie, nie chcemy miec tam balkonu, wydaje mi sie ze veluxy daja wiecej swiatla. A ten duzy balkon zostawimy - on jest na poludniowy wschod. Najbardziej boimy sie tego pokoju nad garazem, ze bedzie zimny.

 

Pokój nad garażem trzeba dodatkowo ocieplić (tzn. sufit w garażu) i powinno być dobrze. Chociaż nie planowałabym tam sypialni.

Jeżeli chodzi o veluxy to dają więcej światła ale i więcej kłopotów. Ja szukałam projektu, który by nie miał okien dachowych. Będziemy mieć dwa. O wadach tych okien możesz poczytać na forum, dla mnie najgorsze jest to, że słychać deszcz, po zostawieniu otwartego okna może napadać do pokoju i po jakimś czasie ramy są brzydkie, a nawet z grzybem. Na te okna ciągle pada. Jeżeli chodzi o koszty to naprawdę lukarna nie jest jakoś dużo droższa. Narazie to sądzę, że moje będą kosztować podobnie do okien Veluxa. Pomyśl nad tym, dom straci urok, a ty zyskasz kłopoty.

Jeżeli chodzi o łazienkę to moja ze skosami ma około 12 m2. Wydaje się dużo, ale wygospodarowanie z niej garderoby byłoby niemożliwe, to jednak jest pomieszczenie ze skosem.

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że tak "wtrącam" sie do twojego domu.

 

 

Nie, super, przynajmniej zwroce na to uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w temacie ogrzewania będzie pompa ciepła (pozioma) i kominek z rozprowadzeniem ciepła, ale bez płaszcza. Dumaliśmy i dumaliśmy i też uznaliśmy, że z Ruskami nigdy nic nie wiadomo i gazu nie chcemy. Paliwo stałe odpadało, bo nie mamy piwnicy, a pomieszczenie gospodarcze przy kominie jest niewielkie. Nad pompą można sadzić nawet drzewa, więc nie jest źle. Poza tym z reguły pod pompę wykorzystuje się podjazd do garażu i tym podobne fragmenty działki, które są zagospodarowane w mniejszym stopniu. Nasz sąsiad ma pompę i sobie chwali. Poza tym u nas jest dobry grunt pod pompę.

 

He, he jakbym czytala to co ja bym napisala, nawet o polozeniu kolektorow. :-) Ja czytalam ze mozna sadzic nawet drzewka owocowe, bo maja korzenie do max1m wglab, u nas w planach trawka i podjazd przed domem. A mysleliscie juz o jakiejs pompie konkretnie?

 

na razie bardzo wstępnie mąż rozmawiał z właścicielem jednej firmy zajmującej się pompami ciepła (który zresztą ma działkę obok nas :) ) i z tego co kojarzę, to na nasz dom powinna być pompa 12kW. Producentów pomp nie pamiętam. Musimy się w końcu zebrać i pozbierać wyceny z kilku firm, żeby mieć porównanie. Zakładamy, że pompa będzie kosztować ok. 40tys.

A jeśli chodzi o glebę, to glina jest podobno bardzo dobra pod pompę. No i z tymi drzewkami, to ten facet, który ma działkę obok i zajmuje się pompami twierdził, że nawet jeśli drzewo będzie miało dłuższe korzenie, to te korzenie będą się wić między rurkami i to nie problem. My nie planujemy sadzenia wielu drzew, więc na pewno na te, które będziemy chcieli, znajdzie się miejsce tam, gdzie nie będzie pompy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle, to u nas chyba dziś zakończyły się już tegoroczne prace. W sobotę były prawie wszystkie ścianki działowe. Została do dorobienia tylko ścianka od spiżarni i kawałki ścianek na poddaszu. No i jak się okazało musieli nam dorobić jeden schodek przy schodach wejściowych - zrobili nam 2 i wyszło, że dom miałby wystawać nad glebę tylko koło 15cm. My planowaliśmy ok. 30cm, no i teraz majstrowie musieli kombinować, żeby dorobić jeden schodek. Nie wiem, czy zdążyli to dziś zrobić, ale tak czy siak albo dziś skończyli albo skończą jutro, a na koniec tygodnia impreza kończąca ten etap prac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka macie powierzchnie? My mamy ok 130m2 i do 140m2 polecaja pompe do 6kW(IVT, Thormogolv)

Zlikwidowaliscie kominy?A z jakiej firmy chcecie wentylacje mechaniczna? Nie wiesz czy na etapie adaptacji projektu trzeba miec zaprojektowana wentylacje mechaniczna jesli likwidujemy grawitacyjna?Czy w garazau zosatwiacie wentylacje grawitacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle, to u nas chyba dziś zakończyły się już tegoroczne prace. W sobotę były prawie wszystkie ścianki działowe. Została do dorobienia tylko ścianka od spiżarni i kawałki ścianek na poddaszu. No i jak się okazało musieli nam dorobić jeden schodek przy schodach wejściowych - zrobili nam 2 i wyszło, że dom miałby wystawać nad glebę tylko koło 15cm. My planowaliśmy ok. 30cm, no i teraz majstrowie musieli kombinować, żeby dorobić jeden schodek. Nie wiem, czy zdążyli to dziś zrobić, ale tak czy siak albo dziś skończyli albo skończą jutro, a na koniec tygodnia impreza kończąca ten etap prac :D

 

To na jakim etapie konczycie? Masz zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie - jeśli można dwa słowa, zgadzam się z e.kalą. Mam wrażenie, że łazienka nie jest na tyle duża, by z niej wyciąć garderobę. Może osobne wc, ewentualnie. Zależy jeszcze jakiej wielkości chcesz garderobę.

Ja mam podobny pokój nad garażem i bardzo chciałam garderobę przy mojej sypialni. Garażu nie mogłam niestety powiększyć. Do pomieszczenia nad nim na razie nie ma korytarza, podzielę to pomieszczenie na dwa mniejsze garderobę i strych. Mamy zamiar ocieplić strop garażu i bramę garażową, przewidujemy jakiś grzejnik - na wszelki wypadek. Może to być w przyszłości np. pracownia tatusia z dala od zgiełku. Gdyby rodzina się bardzo powiększyła pomieszczenie nad garażem będzie samodzielnym pokojem (dostawi się jedną ściankę i powstanie korytarzyk) z dwoma północnymi oknami + okno dachowe. Tymczasem jednak mam powiększoną sypialnię z wejściem do garderoby. Oboje z mężem nie chcemy teraz okien dachowych ale ich nie wykluczamy. Łatwiej w przyszłości wstawić okno dachowe (zwłaszcza jeśli będzie w projekcie) niż zrobić lukarnę.

Jak będziecie u architekta i naniesie zmiany powinien Wam pokazać bryłę domku w kompie. Dobrze jest sobie obejrzeć dom z różnych stron i z różnym oświetleniem. Pokój północno-wschodni może być fajny na sypialnię, takie światło lubią rośliny. :)

U nas mąż się uparł i są z dwu pokoi wyjścia na jeden balkon - nie wiem czy dobrze. Z kolei siostra nie ma żadnego balkonu ze względu na mostki termiczne - może ona ma rację? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie - jeśli można dwa słowa, zgadzam się z e.kalą. Mam wrażenie, że łazienka nie jest na tyle duża, by z niej wyciąć garderobę. Może osobne wc, ewentualnie. Zależy jeszcze jakiej wielkości chcesz garderobę.

Ja mam podobny pokój nad garażem i bardzo chciałam garderobę przy mojej sypialni. Garażu nie mogłam niestety powiększyć. Do pomieszczenia nad nim na razie nie ma korytarza, podzielę to pomieszczenie na dwa mniejsze garderobę i strych. Mamy zamiar ocieplić strop garażu i bramę garażową, przewidujemy jakiś grzejnik - na wszelki wypadek. Może to być w przyszłości np. pracownia tatusia z dala od zgiełku. Gdyby rodzina się bardzo powiększyła pomieszczenie nad garażem będzie samodzielnym pokojem (dostawi się jedną ściankę i powstanie korytarzyk) z dwoma północnymi oknami + okno dachowe. Tymczasem jednak mam powiększoną sypialnię z wejściem do garderoby. Oboje z mężem nie chcemy teraz okien dachowych ale ich nie wykluczamy. Łatwiej w przyszłości wstawić okno dachowe (zwłaszcza jeśli będzie w projekcie) niż zrobić lukarnę.

Jak będziecie u architekta i naniesie zmiany powinien Wam pokazać bryłę domku w kompie. Dobrze jest sobie obejrzeć dom z różnych stron i z różnym oświetleniem. Pokój północno-wschodni może być fajny na sypialnię, takie światło lubią rośliny. :)

U nas mąż się uparł i są z dwu pokoi wyjścia na jeden balkon - nie wiem czy dobrze. Z kolei siostra nie ma żadnego balkonu ze względu na mostki termiczne - może ona ma rację? :-?

 

Juz zaczelismy sie zastanawiac czy nie bedzie za mala ta lazienka. I wlasnie w gre wchodzi wydzielenie garderoby z tego pokoju nad garazem, chociaz nasza sypialnia bedzie po drugiej stronie domu. Balismy sie ze za bardzo zmniejszy sie pokoik z ktorego musimy wydzielik korytarzyk do tego pokoju nad garazem, ale ew mozemy troche zwezic lazienkeszer280(nawet te 30cm) ma 10m2 podlogi na podluznym skosie dl 376.

Jakos nie bardzo widze scianke dzialowa w polowie lukarny wpokojach, albo bez lukarny- jeszcze lukarna ok ale ten balkon nam nie potrzebny, albo zostanie lukarna i nie przesuwamy pokoju.

A pokoj nad garazem macie na tym samym poziomie co caly dom czy obnizony strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...