Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakos nie bardzo widze scianke dzialowa w polowie lukarny wpokojach, albo bez lukarny- jeszcze lukarna ok ale ten balkon nam nie potrzebny, albo zostanie lukarna i nie przesuwamy pokoju.

A pokoj nad garazem macie na tym samym poziomie co caly dom czy obnizony strop?

 

Właśnie tak ma siostra - okna balkonowe bez balkonu, tylko barierka. I może to jest wyjście? Przy ściance działowej pomiędzy oknami balkonowymi trzeba pamiętać o odległości okna od ścianki, żeby z nich wygodnie korzystać.

Ze względu na spadek terenu garaż mamy trzy stopnie niżej od całości domu, garaż jest wysoki na tyle, by wjechać mógł bus.

Dach od początku był projektowany obniżony w stosunku do dachu domu. Pomieszczenie nad garażem jest o jeden stopień niżej.

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, czy garaż ma być z dwuspadowym dachem? Jeśli nie przesuniesz ścianki działowej w połowie lukarny to jakie okno byłoby w sypialni przy łazience, tylko dachowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam wycenę okien tej firmy ponad 30 000 pln (z montażem, antywłamaniowe)! Czy muszą tyle kosztować?

 

 

To dużo, czy wyceniałas meranti i ile drożej wychodzi przy antywłamaniowych?

Moja wycena na meranti to 19 tys., ale też będę chciała antywłamaniowe na dół i balkonowe góra. Jak sie liczy cenę szyb antywłamaniowych.

Może masz okna nietypowe?

U mnie jeszcze dwie bramy Wiśniowski z napędem, tez od nich i one kosztować będą 8 tys. :evil:

Jednak mocno się zastanawiam czy nie zostać przy sośnie litej, poczytałam troche o meranti i jestem troche zakręcona :roll:

I jeszcze jedno, czy byłas u nich, czy tylko wyceniałaś przez net, te wyceny moga sie bardzo róznić. Oczywiście z 7 % VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka macie powierzchnie? My mamy ok 130m2 i do 140m2 polecaja pompe do 6kW(IVT, Thormogolv)

Zlikwidowaliscie kominy?A z jakiej firmy chcecie wentylacje mechaniczna? Nie wiesz czy na etapie adaptacji projektu trzeba miec zaprojektowana wentylacje mechaniczna jesli likwidujemy grawitacyjna?Czy w garazau zosatwiacie wentylacje grawitacyjna?

 

Mamy 240m2, ale w tym ok. 40m2 garażu, który nie będzie ogrzewany. A w sprawie kilowatów, to chyba pomyliłam i nasza pompa ma mieć 10kW. Spytam jeszcze męża o to i o producenta pomp, powienien wiedzieć :-)

Komin zlikwidowaliśmy w tym sensie, że nie mamy komina do pieca, ale wentylację w tym miejscu zostawiliśmy, więc wizualnie patrząc na dom nadal mamy 2 kominy (jeden do kominka, a w drugim 4xkanały wentylacyjne). Wentylacji mechanicznej obecnie nie przewidujemy. Robiliśmy wycenę i wyszło nam za tą wentylację ok. 11tys. i stwierdziliśmy, że nie będziemy robić. Tak więc będzie wszędzie tradycyjna grawitacyjna.

Zdjęcia domu z zewnątrz wklejałam niedawno. Wiele się nie zmienił od tej pory. Mamy tylko schody zewnętrzne. Reszta była dorabiana w środku (czyt. ścianki działowe), ale na zdjęciach za wiele nie widać co gdzie jest. Tak więc kończymy na stanie surowym zadaszonym, ze ściankami działowymi w środku. Teraz zaczynamy poszukiwana okien.

Powiedzcie mi jeszcze, czy do wyceny okien wystarczy mieć rzuty, czy trzeba podać dokładne wymiary okien? W naszym projekcie nie ma rozpiski okien / drzwi, więc nawet za bardzo nie wiem, jakie wysokości tych okien wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie balkonów, to my mieliśmy w projekcie jeden, ale go zlikwidowaliśmy. Też był taki przylegający do dwóch pokoi, ale to będą pokoje dziecinno/gościnne. Nasza sypialnia do niego nie przylegała i uznaliśmy, że jest dla nas zbędny. Są to dodatkowe koszty, a i tak nie będziemy z niego korzystać, a dodatkowo musielibyśmy uważać, żeby nasza córcia nie zrobiła sobie jakiejś krzywdy przebywając na nim (ma niecałe 1,5 roku i jesteśmy na etapie zabezpieczania przed nią wszystkiego, bo włazi gdzie tylko się da, wiecie jak to jest).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam wycenę okien tej firmy ponad 30 000 pln (z montażem, antywłamaniowe)! Czy muszą tyle kosztować?

 

 

To dużo, czy wyceniałas meranti i ile drożej wychodzi przy antywłamaniowych?

Moja wycena na meranti to 19 tys., ale też będę chciała antywłamaniowe na dół i balkonowe góra. Jak sie liczy cenę szyb antywłamaniowych.

Może masz okna nietypowe?

U mnie jeszcze dwie bramy Wiśniowski z napędem, tez od nich i one kosztować będą 8 tys. :evil:

Jednak mocno się zastanawiam czy nie zostać przy sośnie litej, poczytałam troche o meranti i jestem troche zakręcona :roll:

I jeszcze jedno, czy byłas u nich, czy tylko wyceniałaś przez net, te wyceny moga sie bardzo róznić. Oczywiście z 7 % VAT.

 

wyceniałam u przedstawiciela - meranti.

Mam tylko dwa okna półokrągłe, ale małe. Wszystkie są antywłamaniowe P4WK2 i też zastanawiam się, żeby część zrobić P2WK1 lub standardowe.

Mam też wycenę Ferno design w drewnie, antywłamaniowe i wyszło niecałe 23tys.

Igies&Igies ponad 40 tys.! z montażem

 

izi7 do wyceny okien trzeba podać dokładne wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam wciaz przerwe w budowaniu :cry: Jak pech, to pech. Ponad miesiac czekalismy na wiezbe. Wciaz slyszelismy jakies daty. Wczoraj maz z kierbudem pojechali do tartaku i co sie okazalo? Te drewno, ktore maja dla nas NIE NADAJE SIE NA WIEZBE :x Odebrali zaliczke i wsciekli odjechali stamtad :evil: A wiecie, ze teraz zdobyc drewno, to.... Objezdzili iles tam tartakow, ja w miedzyczasie dzwonilam tez szukajac tego drewna. I nic. Wszedzie najszybciej na koniec stycznia. W koncu w jedym tartaku znalezli, ze bedzie u nas na 22.12. Niestety cena wyzsza i ten termin :evil:

Ale cóz, widocznie tak ma byc :roll: Oj, naprawde zaczynam przyzwyczajac sie do wszystkiego...

 

Nie orientujecie sie czy mozna robic więźbe w styczniu? Jaka pogoda musi byc? A jaka nie może? Wydaje mi sie, ze nie moze byc dużego mrozu... Ale duży to jaki? -10stopni? -20stopni?

Orientujecie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się miewają budujące kobietki??

Pogoda cudna sprzyja wszystkim budowlańcom, ale z tego co czytam to pojawiają się inne niedogodności i przeciwności losu.

Żeby tylko zima sie potem nie wydłużyła do maja bo co niektórzy wczesną wiosną chcą zacząć.

Życzę wszystkim spokoju i postępów na budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładam do dachu dwa okna połaciowe w pomieszczeniu nad garażem coby nie błąkac sie po nim w ciemnosciach :D

Mam nadzieje że nie zgrzybieją szybciej ode mnie :D 8)

A lukarny mam ogromniaste i nie planuje rozbijac o nie czaszki,mam nadzieję ofkors 8)

 

 

jakie wybrałaś/łyście okna pcw? Mam 6 wycen i mętlik w głowie.

 

Ja juz wybrałam i nawet zamówiłam :D

Okna z profilem Schucco,5-cio komorowe,typ Elita termo z firmy Jezierski.

Wg. mnie są super,firma ma świetne referencje, w ramach zamówienia kompletu dostałam mnóstwo przydatnych dodatków np.stopowanie otwarcia drzwi balkonowych-tzn.zostaja blokowane w danej pozycji i np.przeciąg nie zmieni położenia skrzydeł itd.

Kolor złoty dąb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...