Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

e.kala - byłaś może w sobotę umawiać się na mierzenie okien? Byliśmy w sobotę koło południa w tej firmie na Kartuskiej, którą polecałaś i sprzedający na wieść o tym, że budujemy w Borkowie stwierdził, że tuż przed nami też byli klienci z Borkowa i umówili się na obmiar - to Wy? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie kobiety, nie było mnie tu trochę, bo czasu zero, ale wreszcie mam chwilkę. Aż chce się czytać to forum patrząc na postępy w budowach, w większości już dachówka, super:)

Ja mogę chyba założyć z Beti klub, bo co chwilę mamy podobne problemy :evil: wg harmonogramu powinni nam kończyć dach (kłaść blachodachówkę), ale oczywiście dopiero stanęły ściany zewnętrzne. Szlag mnie trafia, bo okazuje się, że konstrukcja dachowa będzie dopiero pod koniec stycznia, bo nasza firma jej po prostu nie zamówiła :evil: 2 miesiące przestoju. Wracając do Waszego pytania o dach, rozmawiałam dziś z naszym kierownikiem budowy i powiedział mi, że bez problemu dach można robić zimą, nawet jak jest mróz. Niewielkie to pocieszenie. Aż wczoraj kupiłam sobie herbatkę "no stress" :roll:

Pozdrawiam wszystkie kobiety budujące:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka hejka! :)

 

Dziś kończą rozprowadzać nam kanalizację w domeczku. Wczoraj zaczęli - sprytne chłopaki ;)

Za 2 tygodnie przychodzą nam chudziaka zrobić, a takze pan elektryk się pojawi, coby nam kable pod światłość rozprowadzić 8)

 

A oto obrońcy naszego domu:

http://ppremiumpremium.photosite.com/~photos/tn/6456262_348.ts1164550539515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobiety, nie było mnie tu trochę, bo czasu zero, ale wreszcie mam chwilkę. Aż chce się czytać to forum patrząc na postępy w budowach, w większości już dachówka, super:)

Ja mogę chyba założyć z Beti klub, bo co chwilę mamy podobne problemy :evil: wg harmonogramu powinni nam kończyć dach (kłaść blachodachówkę), ale oczywiście dopiero stanęły ściany zewnętrzne. Szlag mnie trafia, bo okazuje się, że konstrukcja dachowa będzie dopiero pod koniec stycznia, bo nasza firma jej po prostu nie zamówiła :evil: 2 miesiące przestoju. Wracając do Waszego pytania o dach, rozmawiałam dziś z naszym kierownikiem budowy i powiedział mi, że bez problemu dach można robić zimą, nawet jak jest mróz. Niewielkie to pocieszenie. Aż wczoraj kupiłam sobie herbatkę "no stress" :roll:

Pozdrawiam wszystkie kobiety budujące:)

 

Cześć Andzia :wink:

Niedawno przegladalam jakies starsze posty i Ty tam sie pojawilas, i zastanawialam sie nawet jak idzie Ci budowanie :) Teraz czytam, ze podobnie jak i mi :wink: Ja twierdze jedno: niech szlag trafi tych wszystkich budowlańcow :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka hejka! :)

 

Dziś kończą rozprowadzać nam kanalizację w domeczku. Wczoraj zaczęli - sprytne chłopaki ;)

Za 2 tygodnie przychodzą nam chudziaka zrobić, a takze pan elektryk się pojawi, coby nam kable pod światłość rozprowadzić 8)

 

A oto obrońcy naszego domu:

http://ppremiumpremium.photosite.com/~photos/tn/6456262_348.ts1164550539515.jpg

 

Tez chce takich obroncow :wink: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

 

Podłączam się do pytania Sylwii. Mam dokładnie tak samo. Gazu miało nie być, aż tu nagle ( :wink: to nagle to staraniem super sąsiadeczki) ciach i za ok. 1200zł możemy mieć gaz. Jakie są dalsze koszty? Please!

 

Premium pieseczki są bardzo słodkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jeszcze w temacie okien - jak bardzo antywłamaniowe okna zamawiacie/macie? Nam sprzedawca polecał P2 i WK1 (będziemy mieli dodatkowo alarm). Mówił, że P4 i WK2 to już zbrojenie się. No i okna z P4 są trochę ciężkie. Co Wy wybrałyście?

I jeszcze jedno - macie/planujecie nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Nam facet w sklepie powiedział, że powinno się robić nawiewniki tylko w pomieszczeniach typu łazienka/pralnia. A wczoraj wyczytałam w którymś z ostatnich numerów muratora, że nawiewniki powinno się robić we wszystkich pomieszczeniach poza łazienką. No i bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - byłaś może w sobotę umawiać się na mierzenie okien? Byliśmy w sobotę koło południa w tej firmie na Kartuskiej, którą polecałaś i sprzedający na wieść o tym, że budujemy w Borkowie stwierdził, że tuż przed nami też byli klienci z Borkowa i umówili się na obmiar - to Wy? :)

 

Nie to nie my, ale widzę, że reklame im zrobiłam :wink:

Mam zamiar zaraz po dachu zająć się tylko oknami i przeanalizować wszystko dokładnie.

Niestety dekarze wciąż przesuwają termin, chciałam z nich zrezygnować i znaleźć innych. Jednak graniczy to z cudem :( . Płaci sie dużo za usługi dekarskie a nie ma chętnych. To chyba jest coś nienormalnego. Może znacie wolnych dekarzy "na wczoraj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny mgła już opada a na forum cisza.

Chłonę te Wasze informacje, wymiany zdań i uczę się fachowego słownictwa by w przyszłości wiedzieć o co Was pytać.

Wczoraj się doweidziałam, że papiery podziałowe jutro mają trafić do burmistrza. Czyli są szanse, że jeszcze w tym roku stanę się właścicielką działki. Chyba nie będę się tym zbytnio podniecać żeby się nie rozczarować.

trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny mgła już opada a na forum cisza.

Chłonę te Wasze informacje, wymiany zdań i uczę się fachowego słownictwa by w przyszłości wiedzieć o co Was pytać.

 

Tak czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie znam sie tak dobrze jak Wy! :)

My na okna jesteśmy umówieni w styczniu, będziemy mieć wycenę z 3 firm. I tyle w temacie okien ;)

Taka jestem znawczyni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie znam sie tak dobrze jak Wy! :)

My na okna jesteśmy umówieni w styczniu, będziemy mieć wycenę z 3 firm. I tyle w temacie okien ;)

Taka jestem znawczyni :lol:

 

A ja zauważyłam, że wiem jeszcze mniej :( Jak Was czytam to :o

 

I wychodzi na to, ze wiem, ze nic nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 a wy zdecydowaliście sie juz na okna. Ciekawa jestem jaka wycene dostaliście przy Kartuskiej i co sądzicie na temat ich okien.

 

Salon na Kartuskiej był pierwszym w którym byliśmy, więc na razie rozeznanie mamy znikome i trudno mi się wypowiedzieć, czy te okna są jakieś super, czy nie, bo nie mam żadnego porównania. Wycene nam zrobili, ale niby padła im sieć i trzeba podjechać po tą wycenę osobiście, a na to będziemy mieli czas dopiero w sobotę, więc nie orientuję się ile wyszło. Orientujesz się, gdzie w ogóle warto uderzać o wycenę? My myślimy o Vetrexie, Megabudzie, Gdańskiej Fabryce Okien, panu Zielińskim z Gdynii i Urzędowskim. Tylko musimy w końcu się tam wybrać - mój mąż miał dziś wziąść pół dnia urlopu żebyśmy obskoczyli ze dwa miejsca i oczywiście nic z tego nie wyszło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...