Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Ja już na dobre rozpoczęłam casti g na wykonawców. Ale jest jedno ale... Planowaliśmy na ten rok stan surowy zamknięty, a dziś właśnie dowiedziałam się, że drzewo na więźbę wycina się zimą ( a ta jak wiadomo już się kończy- czego chyba po raz pierwszy zaczynam żałować). Takie drewno powinno sobie poleżeć te 12 miesięcy i dopiero na daszek. Wiedziałyście o tym? Ale jeśli szybko się zdecyduję na wykonawcę, to może jeszcze zdążę zamówić to drzewo, zanim zacznie puszczać soki?- Przyszły tydzień?

Czekam w tej chwili jeszcze na kosztorysy robót budowlanych od trzech wykonawców i .... do dzieła. Tzn. w poniedziałek projekty wędrują do adaptacji, potem pozwolenie i kredyt, za którym już chodzimy.

 

 

Masz rację z drewnem, ale jest też druga strona medalu - znalazłam na forum rozważania co z mokrym drewnem - i odpowiedź jest : natychmiast kłaść zanim się odkształci ! WIęc uszy do góry - nie dostosujemy się do cyklu wycinania drzew :) Bo to źle wpłynie na postęp prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja też chcę taką legitymację :D a w ogóle to coś zakręcona jestem, bo mi się wydawało, że już się tu raz zapisywałam i przejrzałam nawet cały wątek i nie znalazłam siebie, a normalnie głowę bym dała :roll: [/url]

 

dawaj jeszcio raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kładli mokre drzewo. Pewnie są różne "szkoły" jesli o to chodzi. A jeśli chodzi o suche... raczej leży sobie gdzieś w tartaku i tam owszem, tna na wymiar (tak jak i moje cieli) ale z tego co lezy dobieraja, chyba nie trzeba latac z projektem do lasu, szukac drzewa i krzyczec: o! to będzie u mnie na dachu! :wink: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drewno zamawiałam w czerwcu a odbierałam we wrześniu, jakoś nie wierzę żeby było specjalnie suche, powiem tylko tyle, że zwykle tansze jest drewno na poczatku roku, bo tartaki mają jakieś śmieszne limity, które im się kończą po kilku miesiącach a potem kupuja drewno z przetargu zwykle drożej (czasem nawet sporo drożej), więc pomijając fakt suche czy mokre zamawiajcie na początku roku nawet jak bedziecie odbierac sporo później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też chcę taką legitymację :D a w ogóle to coś zakręcona jestem, bo mi się wydawało, że już się tu raz zapisywałam i przejrzałam nawet cały wątek i nie znalazłam siebie, a normalnie głowę bym dała :roll: [/url]

 

dawaj jeszcio raz :)

 

Rozumiem, że ten mężowski miecz na podorędziu i chciałoby się spróbować jak tnie, ale żeby zaraz na mojej głowie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Kobitki - wrocilam - wypoczeta choc z bolacymi stopami od codziennego zwidzania :D Moje przemyslenie po podrozy - w takiej Angli to sie buduje! Bylo tak stale ponad 10 stopni ciepla, slonce swiecie i ani sladu sniegu. A najbardziej mi sie podobalo spanie przy otwartym oknie :D

 

A teraz do rzeczy - czyli do budowania!

 

tabaluga1 - tak wszytsko prawda. Tylko, ze w tartakach maja tzw. wiezbe gotowa, ktora w wiekszosci pasuje do wszystkich typowych projektow. trzeba tylko odpiwiednio przyciac belki. Ja zamawiam wiezbe pewnie pod koniec miesiaca - jak tylko dostane kredyt:) A ty jak bedziesz zamawiac pozniej to wyjasnij z jakiego ciecia jest ta, ktora kupujesz

:)

 

Co do oknien. Fakt, ze temat bardzo obszerny. Jednak kazdy musi sam podjac decyzje. My zdecydowalismy sie na zwyle okna z szyba P1 (po pomiedzy wybiciem szyby P1 i P4 jest jakies 6 min, z tym ze te lepsze nie ropadaj sie w maczek). Zwykle okucia z 4 zabazpieczeniami antywywazeniowymi na rogach i system z natyrozwieceiem klamki. W zaleznosci od producenta klamnki w przyciskiemi termoramka w standardzie. Jak nie inwestujecie w lepsze okucia i szyby to w kalmke tez nie warto inwestowac. Ja biare dodatkowo termoramke dla lepszej izolacji. A rolety nadstawne z rewizja od wewnatrz (metalowe z izilacja w srodku) - golwnie zeby docieplic zima okno i oslonic sie latem od slonca. Nie chce miec w domu rolet materialowych i zadnych zaslon. A jako zabezpieczenie robie alarm z monitoringiem. To co zaoszczedze na oknach (jakies 5-9 tys) wystarczy na kilka lat abonamentu:)

Zrezygowalam tez z nawienikow, bo na PCV nie zdaja egzaminu - trzeba przewiercic rame,ktora traci swoje wlasciwosci cieplne i np. 5-komorowe okna traca sens. Warto jedynie przy drewnianych. Okna beda w czesci dwustronnie okleinowane a w czesci jednostronnie - tylko od elewcji zew.

Chodzilam tylko po firmach polecanych na forum w grupie wielkopolskiej i bialej liscie wielkopolskiej. Bardzo pozytywne wrazenia :D Generalnie wyceny w granicach 10-12 tys. za moje okna.

 

Mam nadzieje, ze was nie zanudzilam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie można sobie pogadać na forum i dowiedzieć się o paru ciekawych rzeczach.Jak widzę,kazda znas ma swojewizje i swoje lęki.No żeby juz wreszcie było wszystko gotowe do startu.

6 min dłużej wybijasz P4-a może to jest właśnie tyle ile potrzebuje ekipa ochrony żeby dojechać? Sama się zastanawiam bo przecież działkę mamw lesie.

Kolejność jest taka-wrócą wszystke dziewczyny z wojaży,robimy wybory i rozdajemy legitymacje-nowe muszą mieć poręczenie starych członkiń,hi hi hi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oknien.

Zrezygowalam tez z nawienikow, bo na PCV nie zdaja egzaminu - trzeba przewiercic rame,ktora traci swoje wlasciwosci cieplne i np. 5-komorowe okna traca sens. Warto jedynie przy drewnianych.

 

A czy można gdzieś znaleźć coś więcej na temat nawiewników i strat właściwości cieplnych okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oknien.

Zrezygowalam tez z nawienikow, bo na PCV nie zdaja egzaminu - trzeba przewiercic rame,ktora traci swoje wlasciwosci cieplne i np. 5-komorowe okna traca sens. Warto jedynie przy drewnianych.

 

A czy można gdzieś znaleźć coś więcej na temat nawiewników i strat właściwości cieplnych okna?

 

Ja takie informacje uzyskalam od jedengo ze sprzedawcow. Nie oszukiwalby chyba jednoczesnie tracac swoj zysk - bo nawiewnikow juz nie sprzeda

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety !! Czy gdy zaniose projekt do adaptacji do architekta to już muszę wiedzieć czy będę budować z materiałów według projektu?Czy jeżeli chcem go zmienić to muszę mu powiedziec dokładnie z czego mają być ściany,czy decyzję mogę podjąć póżniej i np. kierownik budowy to zaakceptuje??

marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jestem pewna: jeżeli mam w projekcie ceramikę a chcę zmienić na znacznie cięższe silikaty, to powinnam przeliczyć fundamenty, czy wytrzymają. I to lepiej robić na etapie adaptacji projektu. W drugą stronę nie ma tych problemów, więc PRZYPUSZCZAM, że można zmienić, kiedy się chce. Najwyżej trzeba będzie gdzieś to zgłosić, a to będzie wiedział kierownik budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wyboru materiałów, to napiszcie z czego budujecie, bo ja się zapętliłam w wyborze: Porotherm, Max czy gazobeton?

 

Czekam na kobiece rady.

Wiem, że jest wiele wątków na ten temat ale tylko robią mi mętlik w głowie, no i zwykle piszą tam mężczyźni, a oni mają swoje argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw maialm budowac z betonu kom, pozniej z porothermu, ale po wielogodzinnym czytaniu stanelo ma maxie, ktory jest niezly, niezbyt kruchy, ma dobre parametry a i cena nie zabija. Oceplam styrpoianem (prócz dachu - tam welna), bo jest tanszy. Dla mnei taki wybor byl kompromisem miedzy jakoscia a cena. Ale beton komorkowy nadal jest dla mnie berdzo dobrym materialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się przyznać, że planujemy porotherm. Jednak ostatnio również "dręczy mnie " beton komórkowy. Usiłował mnie do niego przekonać jeden z potencjalnych wykonawców i wydaje mi się, że był dość przekonywujący. Zobaczę jeszcze jak to wyjdzie cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo w modzie jest ceramika.

Boję sie tylko trudności przy obróbce.

Planujemy oświetlenie punkowe np. przy schodach i w ścianie ażurowej i wiem, że w betonie po prostu wykroi sie dziury i wszystko się tam umieści a w ceramice trzeba ostrożnie i wiele rzeczy musi być prowadzone "po wierzchu" i na to gruby tynk.

 

Czy przy wyborze materiału brałyście takie rzeczy pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się marzył porotherm a jednak postawiliśmy z betonu komorkowego. Okna wybraliśmy (jejku jeszcze miesiąc czekania na nie...) drewniane z szyba P4 (przy szybach P2/P4 są jakies zniżki na ubezpieczenie, poza tym mam poczucie bezpieczeństwa). A P4 wybraliśmy ze względu na małą różnice w cenie między P2 a P4 - na 18 oknach tylko 1.400 zł.

 

W projekcie miałam jako materiał Ytong, zmiany na beton komórkowy nigdzie nie zgłaszałam ale to praktycznie taki sam materiał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...