Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No żesz k.... m.ć :evil:

Nie będę miała tego domu w tym roku... :cry:

Przełozyłam termin na wiosnę z powodów obiektywnych :evil:

Pan Baardzo Drogi Jaśnie Murarz z polecania od września wykonuje mi fundament pod domek o wielkich wymiarach 5x10, dodatkowo wykonuje jak chce, nie tak jak proszę np. zrezygnował z jakiejkollwiek izolacji, a teraz poprosiłamozakończenierobót i wykonanie izolacji poziomej na całości posadzki, bo domek będzie gotowy z podłogami i tak jest w projekcie....Pan Murarz odmówił twirdząc, że teraz to on nie ma jak papy przykleić i olał mnie, chce tylko zapłaty i tyle...

panowie z fabryki domów poinformowali mnie, że jak nie ma izolacji to dom w ciągu dwóch lat zgnije i zaproponowali wykonanie domku wiosną 2007, tyle że ja już przelalam prawie wszystkie pieniżki za dom na konto Panów z fabryki i obawiam sie tak dalekiego terminu, a kto mi do cholery wykona te izolację...??? W środę jadę do Pana Murarza i jeszcze raz uprzejmie zapytam dlaczego jest takim gburem :wink:

Musiałam to z siebie wyrzucić :x

A miałao być tak pięknie...

Nigdy więcej samodzielnego budowania domu, swoją drogą porwałam się z motyką (znaczy z córeczką) na słońce, myslałam że już jest jakoś bardziej światowo w Polsce dam rade uprzejmie sie dogadać z Fachowcami, niestety na takich nie trafiam...

Pozdrawiam dziewczęta :D

Wściekła Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje koleżanki budujące. Przyszłam się pochwalić, że po 2,5 m-cach poszukiwań znalazłam odpowiednią działkę i chciałam zapytać doświadczone w oglądaniu projektów jaki dom polecacie do 120 m pow. i z jakiego materiału, ponieważ mam już ekipę na wiosnę i się dopraszają o projekt i materiały do wyceny.

A to moje miejsce, proszę o surową ocenę

 

http://zazdrosnica.fotosik.pl/albumy/94014.html

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica, musisz sama nam podpowiedzie jaki dom chcesz czy parterowy czy piętowy, na ile osób, czy z kominkiem czy dach prosty czy wydziwiony z lekksza, , czy musi by kotlownia- rodzaj ogrzewania, bez tego ani rusz.

a materiał to ten który znajdziesz najtańszy na swoim terenie- musisz pojeżdzic po hurtowniach.i popytac.

Czy dachówka czy blacha, jakimi funduszami dysponujesz.Poczytaj forum to troche się dowiesz na co cię sta i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica, musisz sama nam podpowiedzie jaki dom chcesz czy parterowy czy piętowy, na ile osób, czy z kominkiem czy dach prosty czy wydziwiony z lekksza, , czy musi by kotlownia- rodzaj ogrzewania, bez tego ani rusz.

a materiał to ten który znajdziesz najtańszy na swoim terenie- musisz pojeżdzic po hurtowniach.i popytac.

Czy dachówka czy blacha, jakimi funduszami dysponujesz.Poczytaj forum to troche się dowiesz na co cię sta i za ile.

 

no tak: parterowy z poddaszem użytkowym, tj w taki sposób żeby się wprowadzić a górę kończyć, na 3-4 osoby + ew. maluśki gabinecik, 2 sypialnie na górze, gościnny i sypialnia większa na dole + gabinecik, moze być tylko jedna łazienka i wc na dole, dach prosty dwuspad, bez wykuszów i udziwnień, z małym tarasem najchętniej zadaszonym, rodzaj ogrzewania to piec na ekogroszek zamiennie z kominkiem, wolałabym dachówkę ale pewnie droga jest, stan surowy zamknięty chciałbym do 100-120 tyś z robocizną, rozważam suporex lub ceramikę z max-a ocieplenie styropian.

 

Jak ktoś widział taki projekt domku proszę o podpowiedzi i porady co dalej

 

dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica podsumuje: chcesz dom 120 pow z 2 sypialniami na górze , 2 na dole + salon kuchnia, łazienki 2, pom gosp. odpowiednio duże i garaż? i tyle rzeczy chcesz upchnąć na 120 m2??

 

prosze bardzo:

wrzos

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/rz/rzut%20parteru_116__w230h230.jpg

 

 

sielanka

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/si/sielanka-parter__w230h230.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/si/sielanka-poddasze__w230h230.jpg

 

tu masz kolejne: lubczyk z pracowni dom na5:

 

http://www.domna5.pl/pliki/rzuty/rzut_lubczyk_1.gif

http://www.domna5.pl/pliki/rzuty/rzut_lubczyk_2.gif

 

 

mimo wszystko dalej twierdzę, że najwięcej projektów znajdziesz takich gdzie na górze będą 3 sypialnie a na dole gabinet

np moje słoneczko

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/rz/rzut%20parteru_101__w230h230.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/rz/rzut%20poddasza_92__w230h230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żesz k.... m.ć :evil:

Nie będę miała tego domu w tym roku... :cry:

Przełozyłam termin na wiosnę z powodów obiektywnych :evil:

Pan Baardzo Drogi Jaśnie Murarz z polecania od września wykonuje mi fundament pod domek o wielkich wymiarach 5x10, dodatkowo wykonuje jak chce, nie tak jak proszę np. zrezygnował z jakiejkollwiek izolacji, a teraz poprosiłamozakończenierobót i wykonanie izolacji poziomej na całości posadzki, bo domek będzie gotowy z podłogami i tak jest w projekcie....Pan Murarz odmówił twirdząc, że teraz to on nie ma jak papy przykleić i olał mnie, chce tylko zapłaty i tyle...

panowie z fabryki domów poinformowali mnie, że jak nie ma izolacji to dom w ciągu dwóch lat zgnije i zaproponowali wykonanie domku wiosną 2007, tyle że ja już przelalam prawie wszystkie pieniżki za dom na konto Panów z fabryki i obawiam sie tak dalekiego terminu, a kto mi do cholery wykona te izolację...??? W środę jadę do Pana Murarza i jeszcze raz uprzejmie zapytam dlaczego jest takim gburem :wink:

Musiałam to z siebie wyrzucić :x

A miałao być tak pięknie...

Nigdy więcej samodzielnego budowania domu, swoją drogą porwałam się z motyką (znaczy z córeczką) na słońce, myslałam że już jest jakoś bardziej światowo w Polsce dam rade uprzejmie sie dogadać z Fachowcami, niestety na takich nie trafiam...

Pozdrawiam dziewczęta :D

Wściekła Anka

 

No i co?

Może ktoś z forum regionalnego pożyczy ci innego murarza? Temu bym nie zapłaciła a jeżeli, to adekwatnie do pracy. Nie dziwię się, że nie chcą stawiać bez izolacji, z tym że o pionowej też bym pomyslała, odsłonić fundament i dołożyć styropian nie jest tak trudno.

Kończ póki ciepło, w przyszłym roku zima może znowu trzymać do maja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michall.m ja proponuję poczytać przepychanki ludzi z deweloperami budującymi bloki na forum Deweloperzy Warszawa na gazeta.pl i wtedy stwierdzisz, że Twoje budowanie to jest relaksik, w tej chwili 2 pokojowe mieszkanie w Śródmieściu kosztuje ok 900 tyś, a w okolicach W-wy 300-500 tyś

 

po prostu tak trafiłaś więc trzeba poszukać kogoś innego a temu Panu nie zapłacić dopóki nie poprawi fuszery, nie ma co się wkurzać, zdąrzysz zbudować jak każdy z nas, a swojego czasu poświęcić niestety trzeba i pilnować też, każdy tak robi

 

życzę sobie i innym wytrwałości i optymizmu - jutro będzie lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam się wczoraj na wycieczkę po bankach, miało być małe rozeznanie, bo nawet się nie spodziewałam, że gdziekolwiek dadzą mi takie pieniążki jakie będę chciała. No i w moim banku (BPH) zabrakło 11 tys., ale w PKO BP nawet o 1 więcej dali :) tyle, że w złotówkach, a nie w CHF-ach... na franki nie mam zdolności kredytowej niestety. Rata jest o 170 PLN wyższa co przy 30 latach daje sporą kasę. Ale z drugiej strony nie widzę szans na to, żeby mi w najbliższym czasie zdolność tak wzrosła, bym mogła na franki liczyć... chyba, że policzą mi dochód z umowy zlecenia, bo o to się nie dopytałam :) A może wziąc w PLN-ach i przewalutować? Ile razy można zrobić przewalutowanie w okresie spłaty?

 

agnieszkakusi - wiem, że masz kredyt z PKO BP, z podobnym wkładem własnym. Możesz zdradzić jakie Ci zaoferowali warunki? Czy kazali udokumentować w jakiś sposób wkład własny - mi w BPH powiedzieli np, że mieszkanie muszę wgłosić do agencji nieruchomości. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzięki.

EZS z ta zimą....trochę się przeraziłam,mam nadzieję, że na przełomie marca i kwietnia będzie już wiosennie... :wink:

 

Pije kawę i ruszam w drogę, max (w razie koreczków na E7) godzinka jazdy i jestem w swoim Krysko-Jonieckim parku krajobrazowym, gdzie czas płynie zupełnie inaczej, mimo kłopotów, powoli zakochuję sie w tym miejscu...

Pzd

 

ps Zazdrośnica: bardzo podoba mi się Twoja działeczka!!!! I ten lasek z tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...