Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Jeżeli chodzi o materiały to dzisiaj dowiedziałam sie w hurtowni, że cement drożeje 20 %, a styropian jest najtańszy w połowie stycznia. Już teraz cena styropianu spadła, ale poczekam do tego stycznia z zakupem. Jeżeli chodzi o cement to cieszę się, że już niedużo będę go potrzebować, bo podwyżka znaczna :-? .

 

Oooo, dobrze wiedzieć, bo styropian tez nam sie przyda... Jednak najpierw musimy znaleźć miejsce, gdzie go składować :-? Bo na budowie napewno go nie zostawię :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć kobietki :)

 

Mam do Was dwa pytania -

1. Ile płaciłyscie za projekt przyłacza energetycznego? (jestem na etapie wybierania projektanta i nie wiem, czy dobrze się cenią ;) )

 

2. Czy jeśli macie okna pcv w okleinie złoty dąb dwustronnej to faktycznie jest ciemniej w pokoju??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłam de facto 500zł, ale..

wykonanie przyłącza do domku zleciłam na lewo- dogadując się z elektrykiem,ktory z ramienia przetargu wykonał przyłącze do działki- granicy na zlecenie energetyki.( Skrzynka stała na granicy drogi prywatnej a gminnej)

On razem z kolegą poprowadził kabel w rowie na głębokości 70cm, rów był w mojej gestii- u mnie to było 135m!!! :cry: Wykonali m skrzynkę w miejscu przyszłego garażu- była to jakby rozdzielnica taka jak normalnie jest w domkach- z tego po przeróbkach juz inny elektryk przeniósł mi na ścianę garażu jako docelowąhttp://images3.fotosik.pl/310/9736a0c718a88fb1m.jpg

Ten sam elektryk z energetyki wykonał za mnie zgloszenie przyłącza do energetyki na mojej mapce- wyrysował i zaniósł , ja nawet nie wiem gdzie i co i jak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, dobrze wiedzieć, bo styropian tez nam sie przyda... Jednak najpierw musimy znaleźć miejsce, gdzie go składować :-? Bo na budowie napewno go nie zostawię :evil:

 

Do naszego garażu na budowie włamywali sie dwa razy, za każdym razem było tam parę paczek styropianu, nie wzbudził ich zainteresowania :-? .

Jednak masz rację, trzeba składować w innym miejscu, szkoda tylko, że potem znowu trzeba mieć jakis transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naszego garażu na budowie włamywali sie dwa razy, za każdym razem było tam parę paczek styropianu, nie wzbudził ich zainteresowania :-? .

Jednak masz rację, trzeba składować w innym miejscu, szkoda tylko, że potem znowu trzeba mieć jakis transport.

 

Tak, my z mezem zastanawialismy sie wczoraj czy mielibysmy gdzie go składować i wyszlo, ze nie :( Czyli nie zaoszczedzimy. Bo na tak duza ilosc styropianu potrzebny byłby prawie jakis magazyn :wink: a takowego nie posiadamy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betti święta...

a my podpisujemy umowy na wykończeniówkę. jesli pogoda się utrzyma to zaczynamy za niecały miesiąc :wink:

 

No tak....

 

A zamierzacie tez coś robić sami? Bo my jak na poczatku chcielismy wiekszość zlecic fachowcom, to jak widzimy topniejącą tak szybko kase, przymierzamy sie juz do paru rzeczy,ze zrobimy je sami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez dużo rzeczy musimy zrobic sami...kasa wypływa z konta tak, że szok...

 

 

Też jestem przerażona, gdy widzę, że budżet wymyka się z pod naszej kontroli. Niestety nie mamy możliwości, żeby robić coś własnymi siłami. Brak czasu, umiejętności więc trzeba zacząć zaciskać pasa. :wink:

Na początku braliśmy wszystko, co uważaliśmy za najlepsze. Następnie przyszła chwila na reflekcje i trzeba wziąść dobre, ale nie najdroższe.

Odwiedzałam sklepy z wyposażeniem i piękne są rzeczy.... Niestety pieniądze zadecydują.

Szalony rok się zapowiada. Mam nadzieję przed jego końcem wprowadzić się do własnego domu.

Kiedy planujecie dziewczyny wprowadzić się do własnych kątów? Jakie plany na ten rok?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...