Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Ostatnio bardzo w modzie jest ceramika.

Boję sie tylko trudności przy obróbce.

Planujemy oświetlenie punkowe np. przy schodach i w ścianie ażurowej i wiem, że w betonie po prostu wykroi sie dziury i wszystko się tam umieści a w ceramice trzeba ostrożnie i wiele rzeczy musi być prowadzone "po wierzchu" i na to gruby tynk.

 

Czy przy wyborze materiału brałyście takie rzeczy pod uwagę?

 

Powiem tak: to nas ostatecznie przekonało :) Poza tym o porothermie jakies dziwne rzeczy gadali i wolałam tego nie sprawdzać na własnej budowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To może założymu Klub Inteligentek :D :D :D :D :D :D

 

Pięknych, mądrych i inteligentnych :)

 

:D w Gdańsku jest Klub pod nazwą: Piękni, Młodzi i Bogaci :D

 

witam Kobiety Budujące :D miło mi dołączyć do Waszego grona :D

 

działka jest, pozwolenie na budowę jest, media są, nawet domek gospodarczy jest :D

a co dalej? może fundamenty w tym roku? nie wiem bo weselicho córci się szykuje...... więc czasu i energi nie starczy.....

:D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo w modzie jest ceramika.

Boję sie tylko trudności przy obróbce.

Planujemy oświetlenie punkowe np. przy schodach i w ścianie ażurowej i wiem, że w betonie po prostu wykroi sie dziury i wszystko się tam umieści a w ceramice trzeba ostrożnie i wiele rzeczy musi być prowadzone "po wierzchu" i na to gruby tynk.

 

Czy przy wyborze materiału brałyście takie rzeczy pod uwagę?

 

Powiem tak: to nas ostatecznie przekonało :) Poza tym o porothermie jakies dziwne rzeczy gadali i wolałam tego nie sprawdzać na własnej budowie :wink:

 

No właśnie to mnie przekonuje do BK, można spełniać swoje zachcianki dekoratorskie bez obawy, ze nagle zamiast otworka będę miała dziurę w ścianie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie to mnie przekonuje do BK, można spełniać swoje zachcianki dekoratorskie bez obawy, ze nagle zamiast otworka będę miała dziurę w ścianie :lol:

 

No wlasnie ja tez dlatego nie zrezygnowalam jeszcze z tego materialu. eszcze ostatnio slyszalam o jakis badaniach na temat szkodliwego wpywu wypalanej ceramiki, ale o betonie kom. tez takie rzeczy mowia. generalnie im dluzej sie wybiera material tym gorzej... Jak juz bede miala kredyt i zrobie zakupy to nie bedzie odwrotu :)

Inna zaleta betonu komorkowego to fakt, ze jesli sie go buduje na klej to bardzo szybko mamy sucha siane - schnie szybciej niz zaprawa, co przy naszych planach budowy w 10 miesiecy tez sie liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton komórkowy u nas odpadł. Po pierwsze beton mam w bloku. Nie chcę więcej. Po drugie mój mąż postawił kategoryczne weto - "bo ktoś przyniesie piłę i wytnie nasze antywłamaniowe drzwi naokoło, bez otwierania". Ma być solidnie. Najsolidniejsze są silikaty a i mnie się podobają, jakoś przemawia do mojej duszy, że to wapno (zdrowe, używane do odkażania skądinąd), piasek i woda. Nie lubię cementu, taki bury, będzie klej (choć to pewnie też jakaś zaprawa :D ). W opcji są jeszcze maxy i pewnie tu zadecyduje cena...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałam o posługiwaniu się piłą :o .

Ceramika wolniej się nagrzewa ale za to dłużej trzyma ciepło,zupełnie odwrotnie niż w bk.Ja teraz wybuduję z bk belix-trochę taniej,szybciej,łatwiej obrabiać.Mniej zapłacę i murarzom i np. elektrykom.Gdybym miała dużo pieniędzy to pewnie zdecydowałabym się na ceramikę ale nie robię z tego problemu.Bk też nie jest zły a mikroklimat można poprawić zdrowym tynkiem.A na złodzieja to na dobrą sprawę nie ma silnych,jak się uprze to wejdzie mimo ceramiki,p4 i innych zabezpieczeń :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny dylemat! Po przeczytaniu setek stron o wszystkich materiałach ,coś mnie ciągnie w stronę BK, w Ytongu i silce trochę przeraża cena.Moze ktoś juz coś wie jakie ceny proponują na BK hurtownie? Bo jezeli chodzi o cenniki podane na stronach internetowych to słyszałam ,że nie ma co się nimi sugerować bo w praktyce w hurtowni dostaje się ceny inne.(niższe) :D

marzena i jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w silce przeraża cię cena??? Xella faktycznie jest droga, ale silikaty z Ludyni, Teodor i innych są tanższe, niż max. BK jest najtańższy, potem silikaty a potem reszta....

 

Na złodzieja nie ma siły, lecz nie należy mu ułatwiać (inaczej byśmy zostawiali dzwi otwarte). I nie w złodzieju problem, lecz w moim poczuciu braku solidności. Pewnie jestem tradycjonalistką :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli mi wyjdzie BK w atrakcyjnej cenie to chyba sie zdecyduję. Pozrozmawiam jeszcze z ekipami budowlanymi, bo zaczynam robić casting i to bez męża :lol:

 

Mam do Was prośbę, robimy projekt i architekt zaproponował nam obnizenie salonu by go bardziej wyeksponować i pojawiaja się dwa 15cm schodki. Z jednej strony efekt fajny, bo wejście do salonu jest po łuku, ale czy to praktyczne?

Doradźcie po kobiecemu...

 

marzena i jacek pochwal się jaki projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w bluszczu jest fajny, mój bedzie podobny, pokój nad garażem też ma wejście z półpiętra. Elewacja tylko inna.

 

W temacie schodów moje dziecko (20 m-cy), ale już umie chodzić po schodach, a nawet uwielbia :lol:

Ale mam nadzieję na kolejne bobasy...

Ale te schodki mogą być urokliwe szczególnie wieczorami, gdy się rozświetlą. i powstał babski dylemat między funkcjonalnością a urodą :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie wczytuję to wiele z Was ma projekty Archonu, mi się one też bardzo podobały.

Nasz jest wzorowany na Archonie, ale chcieliśmy jak najbardziej wpasować domek na działkę, by wygospodarować ogródek i okazało się, że taniej jest zrobic projekt indywidualny niż zamawiać adaptacje do projeku Archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w bluszczu jest fajny, mój bedzie podobny, pokój nad garażem też ma wejście z półpiętra. Elewacja tylko inna.

 

W temacie schodów moje dziecko (20 m-cy), ale już umie chodzić po schodach, a nawet uwielbia :lol:

Ale mam nadzieję na kolejne bobasy...

Ale te schodki mogą być urokliwe szczególnie wieczorami, gdy się rozświetlą. i powstał babski dylemat między funkcjonalnością a urodą :evil: :wink:

 

Schodki bajecznie wpomagaja wewnetzrna architekture i nadzadza niepowtarzalny klimat. Mi sie takie rozwiazanie bardzo podba :D Ale faktycznie - praktyczne nie jest... I to nie tylko ze wzgl. na dzieci - sama pewnie tez nie raz sie potknies niosac talerzyk itp. Powiem ci tak - ja niestety rezygnuje czasem z rozwiazan pieknych i czesto drozszych na rzecz funkcjonalnych, prostszych i tanszych. Nachodzilam sie po roznych domach (w liceum zarabialm ich sprzataniem :) ) to wtedy sie przekonalam, ze jednak urokliwe rzeczy czesto sa malo... wygodne w uzyciu.

Ja zwykle decyzja nalezy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9 ja na studiach też zarabiałam konserwacją domów i muszę przyznać, że te doświadczenia bardzo mi teraz pomagają :lol:

Niestety tych schodków nikt nie miał, a chętnie bym je obejrzała w realu.

 

Ja planuję prosty domek, zależy mi bardzo na funkcjonalności i uroku wnętrz. Elewacje będą bardzo proste, dach dwuspadowy, 2 balkoniki i kolumny dla radości oka.

 

Tabaluga, 600 za adaptację to naprawdę spoko kwota. ,

U mnie projekt Archonu miał kosztować 1900, wszelkie zmiany od 1000, do tego bilans terenu kolejne zł, na pewno teraz wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...