Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

to już wiem skąd Cię znam z grupy Grodziskiej :D

projekt ładny ale faktycznie ten dach to tani nie będzie... koleżanka ostatnio za dach zapłaciła 26 tys a miałą już odeskowany i opapowany ale też do prostych jej dach nie należy

Piszesz o mnie. Bo mnie raczej można spotkać w grupie paiseczyńskiej a nie grodziskowej.

A jezeli chodzi o dach to rzeczywiście jest skomplikowany ale widziałam ten dom w rzeczywistości i jest poprostu cudny. A dach mnie nie przestraszy!

 

nie to było do penny :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Więźba jest inna, są to prefabrykowane części przywożone na budowę i montowane na miejscu. Drzewo suszone termicznie i impregnowane ciśnieniowo. Kratownica. Wydaje się olbrzymi koszt, ale jak podliczyliśmy drzewo na zwykłą więźbę (ono jeszcze rośnie w lesie :roll: więc będzie mokre), impregnację, robotę, słupy i reszte to cena wyszła naprawde porównywalna. Na dodatek od razu do tej więźby możemy przywieszać sufit podwieszany. Bardzo dobrze sprawdza się na takich dachach jak u mnie czy Betti. Więcej informacji można na ten temat znaleźć na stronie http://www.mitek.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamietam to Betti chyba masz już więźbę, nie? Trzeba by przeliczyć wytrzymałość.. u nas dachówką braas wyszła jakieś 3 tyś taniej od blachy plannja (o ile dobrze pamietam te różnice). Były jednak znaczne i bardzo nas zszokowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki budujące w Nowym Roku !, wszystkiego dobrego :D

 

Komarku zależy od banków, mojemu wystarczyła umowa przedwstępna, plan podziału, wypis z rejestru gruntów (niekoniecznie ale dałam) oraz plan zagospodarowania przestrzennego, plus oczywiście to co inne banki dokument pośżwiadczający własność działki i odpis z aktu notarialnego nie starszy niż 1 miesiąc, a moja mapka też "się robi" i bedzie potrzebna do mojego aktu notarialnego, pewnie już niedługo.

 

Trzymajcie kciuki, dziś projekt wstępnie mi wyceniają wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam Panie :p !

 

Byłam już tu raz czy dwa, ale chyba będę częściej.

Moje budowanie niestety też z problemami, najpierw murarze po zrobieniu fundamentów zrobili pa pa,

a teraz na dachowca czekam i czekam, a on zwodzi i zwodzi.

Już prawie miesiąc !

Śliwka - szczególnie witam !

Spotykamy, a właściwie - mijamy się na stronie Konkursowego, obiecałaś zdjęcia,

czy dobrze pamiętam - Ty masz ścianę trzywarstwową ?

 

A koszty, niestety podobne do waszych, za stan surowy będzie ok. 160tys :-?

 

Wszyskiego dobrego w Nowym Roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy utwardzałyście moze droge dojazdową na działkę? Mamy taką mokrą glinę, ze samochód zostawiamy jakieś 200 metrów od domu... Nie wiem jak dowioza nam blachodachówkę... Samochód tam nie dojedzie :-?

Beti u nas to droga gminna więc zwróciłam się z tym do gminy zaraz po tym jak nam się grucha z betonem zakopała przyjechali wysypali żwir tłuczeń drogowy i to się ujeździło tak ze hej.. na wiosnę będę ich znowu molestować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...