Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mój dom stanie przy drodze gminnej, jednak o odśnieżaniu mogę tylko pomarzyć.. (drogi mają swoje kategorie.. są te z pierwszeństwem - ważniejsze i te o których można zapomnieć - tak jak moja, na skraju lasu)

 

więc dziewczyny nie martwcie się, czy uliczka gminna czy też nie, odśnieżać często trzeba we własnym zakresie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odśnieżanie mnie nie martwi :wink: Myślę teraz o poprawieniu jakości drogi, bo nie da sie po niej jeździć... Chodzic zreszta tez :(

 

Dlatego moje pytanie. Czy jak mamy wszyscy udziały w drodze, nie służebność, to gmina powinna brac udział w utwardzeniu tej drogi?? Jest sens zwracac sie z tym do gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za dachówkę cementową płaciłam ok. 11 tyś, rynny jakieś 3 tyś - ale jeszcze nie kupione - do tego płyta osb ok. 5 tyś, papa 1 tyś, no i najdroższa konstrukcja dachowa 26 tyś (więźba prefabrykowana)

 

U mnie więźba wyszła niecałe 20 tys. Dach dość skomplikowany. Impregnowana zanurzeniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest jesli działke kupowalismy wraz z udziałem w drodze? I wszyscy tak tutaj mają... Droga nie jest gminna :-?

 

 

u nas tak samo jest. Przed sprzedażą wlaściciel nawiózł trochę żwiru i jeszcze służy, ale w zimę faktycznie trzeba będzie dbać o to samemu, tak samo z naprawą nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie drogi, u nas sprzedający działki nawiózł gruz i da się po niej jeździć. Wygląda niezbyt ale jest przynajmniej twardo :wink:

Wydaje mi się, że gruz można zdobyć od firm, które mają koparki, samochody bo oni wywożą gruz i często nie mają co z tym zrobić.

 

U nas nareszcie dachówka jest układana na dachu. Nie mogę się doczekać kiedy dekarze skończą i wtedy pokażę wam nasz dach, chociaż ładnie to będzie dopiero po podbitce i założeniu płytek struktonitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U nas stan surowy z dachówką cementową Brassa - 150tys. Z samą więźbą, bez dachówek (nie robiliśmy deskowania) wyszło ok. 115tys. Dom 240m2, beton komórkowy, bez piwnicy. W tym między innymi koszty załatwienia prądu, kierownik budowy, utwardzanie drogi itp.

Jeśli już mowa o drodze i jej utwardzaniu, to my mamy ten problem od samego początku. Jak na razie utwardzaliśmy ją 2 razy. Raz mieliśmy fuksa i udało mi się skołować jednego tira (30ton) za free. Potem tylko koparka za 100pln to porozgarniała i było lepiej. Potem braliśmy gruz od sąsiada który rozbierał u siebie pomieszczenie gospodarcze. Gruz był za free, ale musieliśmy wynająć ekipę do załadunku i przewiezienia gruzu, czyli koparkę i wywrotkę. Było to chyba w granicach 80pln/h za koparkę i 50pln/h za wywrotkę, czy jakoś tak. No i generalnie pomimo, że gruz był za darmo to ta druga akcja nie była bardzo tania, bo część gruzu to były jakieś takie dziwne zbrojone płyty i był duży problem, żeby to rozjeździć koparką. Tak więc gruz wozili ze 3 godziny (chyba z 6 czy 7 kursów zrobili), a potem przez kolejnych 5 godzin kopara równała ten gruz. Za te prace zapłaciliśmy ok. 800pln. Do tego ze 2 razy rozsypaliśmy na drodze po 20 ton żwiru. No i przed całą akcją z gruzem sciągnęliśmy z częsci drogi humus. Podsumowując wydaliśmy już na drogę ok. 1500pln i efekt końcowy jest taki, że 2/3 drogi do naszego domu jest całkiem twarde, ale na samym początku jest ostra glazma i na ostatnim odcinku (ok. 1/3), który jeszcze nie doczekał się utwardzania jest glamza, a na wardym odcinku na wierzchu też zbiera się woda. Jak dzwoniłam do firm transportowych, które ogłaszały się, że mają gruz, to za gruz lub tłuczeń podawali ceny ok. 40-45pln za tonę. A mi z pobieżnych obliczeń wyszło, że będę potrzebować ok. 150ton. Tak więc w ten sposób nie miałam zamiaru załatwiać gruzu - zdecydowanie za drogo. Słyszałam też, że ludzie wożą szlakę z jakiś kotłowni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja muszę aneks zrobić do umowy bo mi się kolejność prac przy pisaniu transz omsknęła... :roll: co do materiałów to wiem ze będziemy celować w te lepsze z tej dolnej półki cenowej 8) już się pożegnałam z pięknym parkietem panele teraz też są ładne :lol: glazura i terakota będzie za cenę max 30 zł ( jedyny wyjątek to terakota do wiatrołapu i hallu na dole już wybrałam- za cenę 54 zł za m2 ale...piękne są prawda?

 

http://www.paradyz.com.pl/images/collections/mini/0092_3.jpg

 

http://www.paradyz.com.pl/images/gallery/big/00286.jpg

 

na tych dwóch pomieszczeniach dopłacę ok 500 zł ale to będzie jedyne odstępstwo od reguły lepsze z tańszej półki

 

:lol: :lol:

 

A co to za kafelki? Jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również robiłam wstępne rozeznanie w kwestii styropianu, chcę zamówić frezowaną 15

 

(bk 24 + 15 styropian)

 

ja również dokładnie taki styropian chcę kupić, więc baaardzo ładnie poproszę o wyniki rozeznania cenowego :-D E.kala -Ty chyba też planuszej 15cm? Może tak razem się skrzykniemy i kupimy hurtowo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...