Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja muszę aneks zrobić do umowy bo mi się kolejność prac przy pisaniu transz omsknęła... :roll: co do materiałów to wiem ze będziemy celować w te lepsze z tej dolnej półki cenowej 8) już się pożegnałam z pięknym parkietem panele teraz też są ładne :lol: glazura i terakota będzie za cenę max 30 zł ( jedyny wyjątek to terakota do wiatrołapu i hallu na dole już wybrałam- za cenę 54 zł za m2 ale...piękne są prawda?

 

http://www.paradyz.com.pl/images/collections/mini/0092_3.jpg

 

http://www.paradyz.com.pl/images/gallery/big/00286.jpg

 

na tych dwóch pomieszczeniach dopłacę ok 500 zł ale to będzie jedyne odstępstwo od reguły lepsze z tańszej półki

 

:lol: :lol:

 

teraz takze mnie wpadly w oko :wink:

bardzo ladne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk..puk..

jestem plci zenskiej i choc od niedawna (ale za to intensywnie :wink: ) to na mnie spadla odpowiedzialnosc za podejmowane decyzje dotyczace budowy domu :-?

moge sie do was przylaczyc?

 

Jasne, witaj :D

 

Beti,juz w drugim watku mnie witasz :wink:

dzieeekuje uprzejmnie :)

 

Wiesz, tam jako ziomal, tu jako kobietka :wink: W końcu to dwa osobne kluby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również dokładnie taki styropian chcę kupić, więc baaardzo ładnie poproszę o wyniki rozeznania cenowego :-D E.kala -Ty chyba też planuszej 15cm? Może tak razem się skrzykniemy i kupimy hurtowo ;-)

 

 

Zgadza się planuję 15 cm frezowany, najtaniej znalazłam w Koleczkowie 120 za m3. Jak tylko skończą dach to zajmiemy się styropianem, podobno pod koniec stycznia będą najlepsze ceny. Najgorzej, ze styropian zajmuje dużo miejsca i u nas musi leżeć aż do jesieni (podobno najlepiej, żeby do tej pory dom wysychał i jest to najlepszy okres na ocieplenie zewnętrzne).Może będziemy ocieplać trochę wcześniej, ale chciałabym uniknąć wilgoci. Na wiosnę rozpoczniemy instalacje, potem tynki, wylewki a więc jak ściana nie będzie ocieplona na zewnątrz to będzie jeszcze sobie schnąć.

Zapomniałam, że styropian potrzebny też na podłogi, ale to ten twardy i jeszcze dokładnie nie wiem jaka grubość, chyba na dole damy dwa razy 5 cm, a u góry raz 5 cm. Ten będzie potrzebny wcześniej, tylko trzeba wyliczyć ile.

Jakbyś miała jakiś namiar na styropian Organiki w dobrej cenie to chęnie sie przyłączę. Potrzebna nam też wełna i ją chyba trzeba już kupować bo potem może być problem. Dobrej ceny na wełnę nie mam. Najgorzej, że nie jesteśmy pewni jaką wełne kupimy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - rozumiem, że styropian Organiki jest lepszy od innych skoro właśnie taki chcesz kupić? Sorki za lamerskie pytania, ale nie mam w tym temacie rozeznania... A jeśli chodzi o wełnę, to my też ma razie nie wiemy co kupić - kupimy albo Rockwoola albo Isovera, ale na razie nie za dużo wiemy co i za ile można kupić. Pytaliśmy w grudniu w Pruszczu w Millenium, ale mieli mieć dopiero w styczniu i to nie wiadomo co i za ile. W Jazbudzie (tfu, tfu) mieli Rockwool-a Rockmina i Urse. Ursa trochę droższa. Rockmin jest w płytach, a Ursa w balach. My chyba damy (o ile da się takie wymiary kupić) tej wełny 18 + 5 cm. A styropian na posadzki też potrzbujemy na parter 2x5cm i na górę 1x5cm. Jak będziesz miała jakieś info co i gdzie warto kupić to daj znać. A w Koleczkowie co to za hurtownia? Do nas trochę daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Koleczkowa transport gratis przy 20 m3 jakie my potrzebujemy. Namiary podam jak je znajdę. Organika podobno lepsza, ale niektórzy twierdzą, że to tylko reklama.

Jeżeli chodzi o wełnę to trzeba jeszcze wiedzieć jaką się chce dokładniej np . Isover to Uni-mata, Majster-mata, super-mata itp. Super-mata bardzo dobrze izoluje, ale jest najdroższa. Ursy mi nie polecano. Ja patrzę na wełnę na współczynnik R, czym wyższy to wełna lepsza. Chciałabym do pokoi na górze dać tą lepszą wełnę, aby było ciepło zimą i nie gorąco latem. My damy na pewno jako pierwszą warstwę 15 cm bo krokwie są chyba 16-17cm a więc zostanie przerwa a więc dobrze i na to 5cm lub 10cm. Grubość 10cm oznacza, że wydamy na wełnę więcej i niższy będzie skos.

Z tą wełną to nie wiem jak będzie :roll: , czasami myślę, że warto zapłacić za tą np. Super-matę i dać 20cm i mieć "święty spokój". Gdyby tak mieć trochę więcej kasy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm też chciałam termoorganikę bo termoorganika plus na ściany ma współczynnik 0,031 a zwykły styropian w okolicach 0,036 lub 0,04...

powiem tak ponieważ mam wrzucony projekt domu do ozc zmieniłam termoorganikę na zwykły styropian rachunek szacowany za prąd na ogrzewanie wzrósł rocznie o ok 200 zł (przyjęłam prąd jakoże nie jestem pewna czy gaz będzie) natomiast różnica w styropianie to prawie 3 tys zł... zwrot nakładów po ponad 10 latach więc prawdopodobnie zostaniemy przy zwykłym styropianie...

 

ozc- program do obliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku

co do wełny to dajemy 18-20 między krokwie i 10 na stelażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam całego dachu, ale pokażę wam kawałek

http://preview.sedes.photosite.com/~photos/tn/7529484_348.ts1168102021000.jpg

 

Sylvia1 a skąd ci wyszła aż taka róznica. Na ocieplenie zewnętrzne mojego domu potrzebne jest 20m3 styropianu a więc koszt 2400 tego najtańszego, a termoorganica po 170 a wiec 3400, różnica to 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...