Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do deskowania to byłam za, ale kasa.... Osobiście nie wierzę w te folie. Pod blachę na pewno bym dała deski, pod dachówkę jednak się skusiłam na folię, głównie ze względów oszczędnościowych i czasowych. Jednak folię kładzie się szybciej. Mam zamiar dać też na daszku przed wejściem z łatwym dostępem i oglądać ją sobie, jak się zachowuje. Mój wujo ma od 5 lat i na razie jest OK. Ale co to znaczy 5 lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkie Panie w Nowym Roku.

Jakoś nie nie cieszy mnie już budowa, ani pogoda, która nam sprzyja. Wszystko strasznie się przedłuża. Wybraliśmy wreszcie drewniane okna firma Pamoplast, a tu się posypały opinie, że akurat nie najlepsze. I od nowa mętlik w głowie. Chciałabym na bardzo długo zasnąć. Coraz trudniej znaleźć rano powód do wstawania, ale staram się jeszcze.

 

U nas jest dachówka Euronit i folia,

nie jestem znawcą tematu, drewno mamy swoje, ale tłumaczył nam wykonawca, że papę i deskowanie robi się wtedy gdy ktoś nie ma zamiaru od razu kryć dachu, tylko na przeczekanie, a pod dachówkę dobra folia jest w sam raz.

Jednak wiedząc jak u nas wieje od razu pozabijaliśmy okna dechami, żeby nam jej nie porwało - tak na wszelki wypadek.

Styropian ma być z MTB: ściany 15, parter 10, poddasze chyba 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, naprawdę.

Właśnie cuda....

Marzyłam o domku dla rodziny. Teraz nie chce mi się myśleć o tym "cudzie", a co dopiero mieszkać?

 

Mam nadzieję, że jak dotrę na budowę w sobotę, znowu będzie coś do roboty, sprzątania i wtedy choć na chwilę mi się odmieni. To mi zwykle dobrze robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś jestem za dobrą membraną, papa wydaje mi sie za szczelna, deskowanie i owszem ale nie papa.

Odechciało mi sie papy jak poczułam smród w czasie wymiany 30 letniego dachu. Pewnie dobrze wykonana wentylacja by temu zapobiegła :roll:

U mnie na dachu jest membrana Delta Max, wygląda porządnie, ale jak będzie się sprawować to sie okaże.

aldio ja mętlik w głowie to mam ciągle, tez cos wybieram i potem się okazuje, że to może nie był najlepszy wybór. Czasami też się wkurzam jak widzę, że za coś zapaciłam zbyt dużo :-? . Wydaje mi się, że zawsze będą jakieś wątpliwości.

Jednak nie martwcie się, kawka na tarasie, ogień w kominku i juz zapominamy o tych stresach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi w sprawie deskowania, dalej nic nie wiem :wink: ale dobrze sobie poczytać :)

Aldio, to przygnębienie przejdzie, też przez to przechodziłam. Nasz dom powinien już stać a tu dopiero robią konstrukcję dachu, brak okien itd. Szlag mnie trafiał. Postanowiłam trochę sobie odpuścić, nerwami nic się nie przyspieszy. E.kala ma rację, trzeba sobie przypomnieć po co ten dom budujemy :D i że kiedyś w końcu on musi stanąć, może trochę później ale będzie :) Co do wyborów materiałów i cen to niestety tak już musi być. Nie znam osoby, która by była zadowolona ze wszystkiego na 100% i nigdy nie przepłaciła :wink: Głowa do góry :D

Mówią, że dopiero trzeci dom jest taki jak chcemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas miała być nasada obrotowa, ale kominiarze (dwu różnych) przekonywali, że nie są w naszym przypadku potrzebne, ale jeśli już to polecają takie w kształcie litery H - najlepiej działają i nie zawodzą, mówili, że obrotowe dość szybko przesztają się obracać i nie działają tak jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny.. :wink:

obiecałam podzielić się swoją wyceną styropianu i tak:

- styr. EPS70 frez gr. 15cm - 160,90/m3 (zapotrzebowanie 25,86 m3)

- styr. EPS70 gr. 10cm - 153,60/m3 (zapotrzebowanie 6m3)

 

podane wartości są cenami brutto

 

Witam ponownie :-)

Jestem trochę zakręcona z tymi styropianami, więc mam pytanie - czy styropian EPS70 to ten lepszy styropian czy to zwykły? Jakby mi ktoś tak łopatą mógł wytłumaczyć, jak się dzielą te styropiany. Bo z jednej strony słyszę o EPS70, z drugiej o FS15 i FS20, z kolejnej gdzie indziej mówicie o styropianie zwykłym i z Termoorganiki, jeszcze gdzie indziej słyszę o styropianie zwykłym i dalmatyńczyku i ja już nie wiem, jak te wszystkie podziały mają się do siebie i o co w ogóle pytać się w hurtowniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...