Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

EPS 70 pasuje na fasady czyli np jako ocieplenie ścian zewnętrznych

EPS 100 na dach i podłogę

EPS 200 dach podłoga parking

EPS 250 dach i parking

generlanie

Do tej pory wyznacznikiem rodzaju płyt i możliwości ich zastosowań był parametr gęstości. Przy zakupie płyt izolacyjnych np. FS 15 – wiadomo było, że powinny one ważyć minimum 15 kg/m3. Według normy europejskiej PN-EN 13163, obowiązującej już od 2004 r., parametrem klasyfikującym wyroby ze styropianu są naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym. I tak EPS 70 oznacza płyty styropianowe (EPS z ang. Expanded PolyStyrene - polistyren ekspandowany, czyli spieniony) o poziomie naprężeń ściskających nie mniejszym niż 70 kPa (deklarowanym). Trzeba jednak pamiętać, że wyrób musi spełniać także drugi parametr, czyli współczynnik przewodzenia ciepła lambda, który dla EPS 70 wynosi minimum 0,040 W/m*K. Oba te parametry łącznie stanowią tzw. Typ Wyrobu np. EPS 70. Nie obowiązują więc już nazwy FS 12, FS 15, FS 20, FS 30 i FS 40,. Zastąpiły je nowe symbole - EPS 50, EPS 70, EPS 80, EPS 100, EPS 200 i EPS T . cytuję za monter -vortal budowlany

natomiast styropian dalmatyńczyk inaczej ciepły inaczej termoorganika przy zachowaniu gęstości (czyli wytrzymałości) ma specjalny dodatek który sprawia że ma niższy współczynnik przenikania ciepła (czyli wyższy opór na ucieczkę ciepła z domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

halszka, nie robiliśmy 3W chociaż na początku chcieliśmy. Stanęło na BK+styropian.

Dachówkę mamy ceramiczną Jungmeier Cosmo angoba grafit (prawie czarny). Chyba będzie ok, bo jechała aż z południa Niemiec i potłuczonych było bardzo mało. Wygląda naprawdę ładnie, ale wiadomo każda pliszka.....

Miał być Braas, ale jak zobaczyłam ją na innym dachu to się zakochałam. Gdyby była droga to pewnie szybko by mi ta miłość przeszła, ale 32 zł za m.kw. to nie jest dużo. Braas był chyba 2000 tańszy (strasznie drogie u nich są skrajne dachówki).

 

No i dach odeskowany i opapowany to dla wahających się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o styropianie :-)

a w sprawie deskowania lub nie, to my nie robiliśmy deskowania. Podobnie jak e.kala mamy folię delta max - podobno ta folia jest super :-). Nasz dekarz, zachwalany na trójmiejskim forum powiedział, że jakby sobie robił dach, to by nie deskował tylko wziął delta max-a. Wcześniej rozmawialiśmy z wieloma ekipami, gdy szukaliśmy ekipy do wykonania stanu surowego i generalnie twierdzili, że deskowanie robi się dlatego, że taka jest w Polsce tradycja :-D I że jeśli mamy nadwyżki kasy, to możemy sobie zrobić na wszelki wypadek. Na pewno ma sens robienie deskowania, jeśli nie kryje się od razu dachu dachówką - wtedy rzeczywiście jest jakieś uzasadnienie. My od razu kryliśmy dachówką - mamy Brassa. Postanowiliśmy też wybrać bardzo dobrego dekarza i zapłacić mu więcej i dać bardzo dobrą folię, żeby mieć pewność, że dach jest zrobiony porządnie i z porządnych materiałów, a deskowanie sobie darowaliśmy. Po co marnować czas i pieniądze na coś, co jest niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dzisiaj ostatecznie zamówiłam blachodachówke. Ruukki Plus, kolor grafit. 380metrów blachodachówki 39,66 z Vat metr. Dostaliśmy 23% rabatu. Co myslicie o tej cenie?

 

 

To kosztuje tyle ile dachowka ceramiczna :roll: Tyle, ze w dachówce bardzo drogie sa wszystkie dodatki. Jednak przyznam, że nie spodziewałam się, że blachodachówka jest taka droga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kosztuje tyle ile dachowka ceramiczna :roll: Tyle, ze w dachówce bardzo drogie sa wszystkie dodatki. Jednak przyznam, że nie spodziewałam się, że blachodachówka jest taka droga :wink:

 

Własnie, metr ceramicznej porównany do ceny metra blachy wprost zaskakuje, jednak te dodatki przy dachowce ceramicznej zwiekszają jej koszt, ze to sie wyrównuje :-? Co nie zmienia faktu, ze na blache jest 15 lat gwarancji, a na ceramiczną chyba 2 razy tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...