Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny, poradźcie mi trochę :)

Ostatnio oglądaliśmy z mężem kanapy, fotele do salonu. Bylismy utwierdzeni w przekonaniu, ze chcemy jakiś odcień brązu. Tymczasem spodobał nam się komplet w kolorze pistacjowym :)

Czy widziałyscie moze gdzieś zaaranżowane wnetrza z takimi meblami?

Będziemy mieć okna złoty dąb i dość ciemne meble, zastanawiam się też jaki kolor scian będzie odpowiedni.

 

Z góry dziekuje za ewentualne komentarze :)

 

Osobiście bardzo lubię takie kolorki. Uważam tez, ze do ciemnych mebli i okien kolor pistacjowy pasuje, bo jest jasnym odcieniem. Jednak coś we wnętrzu w takim kolorze mogłoby sie jeszcze pojawić. A jaką podłogę planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, poradźcie mi trochę :)

Ostatnio oglądaliśmy z mężem kanapy, fotele do salonu. Bylismy utwierdzeni w przekonaniu, ze chcemy jakiś odcień brązu. Tymczasem spodobał nam się komplet w kolorze pistacjowym :)

Czy widziałyscie moze gdzieś zaaranżowane wnetrza z takimi meblami?

Będziemy mieć okna złoty dąb i dość ciemne meble, zastanawiam się też jaki kolor scian będzie odpowiedni.

 

Z góry dziekuje za ewentualne komentarze :)

 

Osobiście bardzo lubię takie kolorki. Uważam tez, ze do ciemnych mebli i okien kolor pistacjowy pasuje, bo jest jasnym odcieniem. Jednak coś we wnętrzu w takim kolorze mogłoby sie jeszcze pojawić. A jaką podłogę planujecie?

 

Raczej jasną, ale nie tak bardzo :)

 

http://www.kronooriginal.pl/data/shop/9250_s.jpg

http://www.kronooriginal.pl/data/shop/9210_s.jpg

 

Coś mniej więcej takiego, jeszcze na 100% nie wybralismy koloru.

Myślałam też, żeby krzesła były wykończone też materiałem "pistacjowym" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium, a nie boisz się, że Józiu pobrudzi tak jasny wypoczynek? Wiadomo jak to przy dzieciach... Mnie też bardzo się podobają takie wypoczynki, ale jakoś tak trochę się boję czy dzieciaki tego nie załatwią.

 

Wiesz, jeśli pilnuje sie tego aby dziecko jadło w miejscach do tego przeznaczonych, a ze słodyczami np. czekoladą, nie biegało po całym domu, to myśle, ze uda sie utrzymac meble w dobrym stanie :D

A swoja droga dorosłym tez zdarza sie pobrudzic np kanapę czy dywan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium, a nie boisz się, że Józiu pobrudzi tak jasny wypoczynek? Wiadomo jak to przy dzieciach... Mnie też bardzo się podobają takie wypoczynki, ale jakoś tak trochę się boję czy dzieciaki tego nie załatwią.

 

Wiesz, jeśli pilnuje sie tego aby dziecko jadło w miejscach do tego przeznaczonych, a ze słodyczami np. czekoladą, nie biegało po całym domu, to myśle, ze uda sie utrzymac meble w dobrym stanie :D

A swoja droga dorosłym tez zdarza sie pobrudzic np kanapę czy dywan :wink:

 

Nastawilismy sie też, ze będzie to eko-skóra, którą wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z jakimś płynem do zmywania. Poza tym będę gubić kilogramy biegając za juzkiem po całym domu ;)

 

Sylvia, bardzo ładne te podłogi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóre ekologiczna to tak, bo można przetrzeć. Betti, moi rodzice kupili jakieś 3 miesiące temu stół i krzesła z BRW. Tapicerka na krzesłach w jasnym kolorze. Dwoje dorosłych ludzi i ...widać zabrudzenia. Nie wiem, może to też zależy od materiału...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak przeczytalam pistacja to zobaczylam go razem z brazowymi meblami. Odwagi, oby wszyscy nie mieli brazow i bezow bo to za duzy szal na to jest ostatnio.

Dorbie

 

Dziewczyny, poradźcie mi trochę :)

Ostatnio oglądaliśmy z mężem kanapy, fotele do salonu. Bylismy utwierdzeni w przekonaniu, ze chcemy jakiś odcień brązu. Tymczasem spodobał nam się komplet w kolorze pistacjowym :)

Czy widziałyscie moze gdzieś zaaranżowane wnetrza z takimi meblami?

Będziemy mieć okna złoty dąb i dość ciemne meble, zastanawiam się też jaki kolor scian będzie odpowiedni.

 

Z góry dziekuje za ewentualne komentarze :)

 

Osobiście bardzo lubię takie kolorki. Uważam tez, ze do ciemnych mebli i okien kolor pistacjowy pasuje, bo jest jasnym odcieniem. Jednak coś we wnętrzu w takim kolorze mogłoby sie jeszcze pojawić. A jaką podłogę planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwostke, caly czas intensywnie mysle i sie z gory stresuje. Czy Wy tez mialyscie takie wrazenie prze rozpoczeciem budowy?

Dostalismy wycene robocizny na stan surowy otwarty tj z dachem na gotowo, dachowka ceramiczna, sciany z bloczkow betonowych, bez prac ziemnych - 46tys. Z tego co sie orientowalam to cena srednia przynajmniej w naszej okolicy. Majster twierdzi ze na ten stan surowy koszty materialow beda ok 90-110tys(sierpien). Myslicie ze to tak duzo wzroslo? Dom - 140m2, jak na zdjeciu tyle ze dach spadowy nad garazem i tam pokoj. Jestem po prostu przerazona, chociaz caly czas liczymy, musimy sie zmiescic w ok 270tys. Myslicie ze to realne, nie musimy miec umeblowanych pomieszczen na gorze, podlogi , lazienke na gorze zrobimy sobie powoli.

Boje sie rozmowy przed podpisaniem umowy, chcialabym by tak brzmiala :wybudowanie stanu otwartego z dachem itd bez: prac ziemnych itd-zalezy co wykluczy. Jeszcze sie nie nauczylam rozmawiac z budowlancami. A boje sie ze beda w trakcie mi wciskac ze tego nie bylo w umowie a trzeba zrobic i nastepna kasa.

Trzymajcie za mnie kciuki, bo chce to zalatwic w tych dwoch najblizszych tygodniach. Moj mezus to na wszystko sie godzi, wiec nie moge na niego liczyc w negocjacjach, ja sama strasznie przyzywam i na tym trace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie z Pomorza, ja cały czas jestem w temacie styropianu i chciałam zebrać w kupę informacje nt. wycen styropianów.Z tego co kojarzę, to znalazłyście styropian w następujących cenach:

- e.kala - 120pln brutto za m3 zwykłego styropianu 15 cm. Czy znalazłaś też w korzystnej cenie styropian z Termoorganiki (dalmatyńczyk, platinum plus?)? Jeśli tak, to w jakiej cenie?

- CAEN - 160,90pln brutto za m3 styropianu 15 cm, ale nie wiem, czy to zwykły, czy termoorganiki - CAEN, daj znać który to był.

Ja podzwoniłam w kilka miejsc i wszędzie drożej niż u Was - w granicach 172-185pln (bez targowania się).

A może macie jakieś nowe informacje w sprawie styropianów. Z góry dzięki :-)

 

Dorbie - jeśli chcesz, mogę Ci podać namiary na moją ekipę - my płaciliśmy za stan surowy z więźbą bez dachówki 25tys. za dom 240m2 (w tym prace ziemne - opłacali wynajętą przeze mnie koparkę do wykopania rowów pod fundamenty - plus ok. 1tys. za dodatkowe prace, które im zleciliśmy [ocieplenie jednej ściany, obłożenie kominów płytkami klinkierowymi itp.]). Plusy mojej ekipy - szybcy, tani, nie olewali naszej budowy tj. nie znikali na długi okres na innych budowach i nie musieliśmy ich gonić, żeby u nas pracowali, robota naprawdę szybko im szła. Jeśli chodzi o rozliczenia finansowe bardzo porządni - zawsze płaciliśmy po wykonanych pracach, zawsze tyle ile było uzgodnione (w umowie mieliśmy wyspecyfikowane dość dokładnie wszystkie prace, które mają wykonać z podziałem na etapy), na wszystkie kupowane przez nich towary dostawaliśmy faktury - tak więc do finansowych rozliczeń nie mam żadnych zastrzeżeń. Minusy - majster trudny w obyciu - standardem było to, że jak coś mu się nie podobało, to się wydzierał i stroił fochy ;-) W związku z tym trudno było się z nim dogadać i wymóc na nim wykonanie jakichś prac inaczej niż sobie zamierzył (musieliśmy w tym celu często korzystać z pomocy kierownika budowy, bo sami nie dawaliśmy rady ;-) ). Poza tym moim zdaniem nie byli super dokładni. No i ostatnia wada jest taka, że nie umieli z wyprzedzenim planować prac i potrzebnych materiałów i zdarzało się, że np. koleś dzwonił do męża, że czegośtam potrzebuje, mąż jechał do hurtowni coś kupić/załatwić, a po 2 godzinach koleś znowu dzwonił że czegos nie ma i potrzebuje na zaraz - jakby 2 godziny wcześniej nie mógł tego powiedzieć. Czasem ręcę opadały. Ale słyszałam, że z tym planowaniem ilości potrzebych materiałów to większość majstrów ma niestety kłopoty. To na tyle - ale się rozpisałam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dorbi!

Twoje obawy są uzasadnione, przed Wami ciężka praca. Trudno wszystko przewidzieć, zwłaszcza ceny w ostatnim czasie i zachowania budowlańców. Wielu ludzi buduje na hura, a potem dobiera drugi kredyt - jeśli mogą.

My z mężem też nie umieliśmy rozmawiać z fachowcami, ani negocjować cen za bardzo. Wciąż się tego uczymy, ale postępy są.

Staraj się sprawdzić dokładnie umowę, może z innym wykonawcą przeanalizuj kolejne etapy, właściwie kierbud powinien Ci pomóc.

Pamiętaj, że budujemy razem! Trzymamy Kciuki!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwostke, caly czas intensywnie mysle i sie z gory stresuje. Czy Wy tez mialyscie takie wrazenie prze rozpoczeciem budowy?

Dostalismy wycene robocizny na stan surowy otwarty tj z dachem na gotowo, dachowka ceramiczna, sciany z bloczkow betonowych, bez prac ziemnych - 46tys. Z tego co sie orientowalam to cena srednia przynajmniej w naszej okolicy. Majster twierdzi ze na ten stan surowy koszty materialow beda ok 90-110tys(sierpien). Myslicie ze to tak duzo wzroslo? Dom - 140m2, jak na zdjeciu tyle ze dach spadowy nad garazem i tam pokoj. Jestem po prostu przerazona, chociaz caly czas liczymy, musimy sie zmiescic w ok 270tys. Myslicie ze to realne, nie musimy miec umeblowanych pomieszczen na gorze, podlogi , lazienke na gorze zrobimy sobie powoli.

Boje sie rozmowy przed podpisaniem umowy, chcialabym by tak brzmiala :wybudowanie stanu otwartego z dachem itd bez: prac ziemnych itd-zalezy co wykluczy. Jeszcze sie nie nauczylam rozmawiac z budowlancami. A boje sie ze beda w trakcie mi wciskac ze tego nie bylo w umowie a trzeba zrobic i nastepna kasa.

Trzymajcie za mnie kciuki, bo chce to zalatwic w tych dwoch najblizszych tygodniach. Moj mezus to na wszystko sie godzi, wiec nie moge na niego liczyc w negocjacjach, ja sama strasznie przyzywam i na tym trace.

 

dorbie - ja do tej pory otrzymałam dwie wyceny na stan surowy otwarty - dach z papą i deskowaniem, bez dachówki. Jedna to 131 tys, druga 150 (robocizna plus materiał - wszystkim zajmuje się wykonawca). Z tej drugiej ceny myślę, że będę w stanie jeszcze coś wytargować, bo właśnie z tym wykonawcą wolałabym budować. Będę budować http://www.dobredomy.pl/?id_project=21.

 

Wydaje mi się, że niestety jest tak jak mówisz, wszystko strasznie podrożało i z takimi kosztami budowy stanu surowego trzeba się w tej chwili liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...