Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

To ja tez, ja tez.

A ja myslalam ze to tylko ja i ze wszyscy faceci poza moim interesuja sie budowa chociaz swoich domow. Jestesmy na etapie wyboru i adaptacji projktu. Umowy z gestorami "w toku". Siedze oblozona stertami katalogow, muratorow, ladnych domow itd.Niestety czesc technologiczna tez nalezy do mnie. Moge liczyc na wsparcie fachowcow i znajomych ktorzy juz wybudowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkie mile Panie Budowniczki :wink: , przyjmiecie mnie do swego grona?

Chyba to watek dla mnie :wink: , sama zadecydowalam gdzie i jaka dzialke kupic, choc sie mowilo o tym juz od dwoch lat cala inicjatywa musialam sama pokierowac. Decyzja zapadla "budujemy dom" z moich ust padla, sama wybieralam projekt, maz tylko sprawdzal, czy moze taki byc, jak mu powiedzialam, spojrz co wybieram, zebys potem nie plakal, jak bedziesz musial w nim mieszkac :lol: , wybieram juz pol roku, ale tak naprawde to miesiac solidnego wybierania w pocie czola :wink: (zarywajac dnie i noce) w koncu mam!!!

Czekam tylko na powrot meza z pracy, zeby wspolnie sie udac do biura projektowego, wiec z kupnem wstrzymuje sie jeszcze z 10 dni, mam nadzieje, ze mi sie projekcik nie odwidzi, bo mi ten pasuje jak ulal.

Naprawde do tej pory myslalam, ze tylko mnie to spotkalo, ze o wszystko musze martwic sie sama, i wymyslac co gdzie i kiedy trzeba by zalatwic, wiem, ze jak sama tego nie zrobie, to moj szanoowny maz nawet paluszkiem nie kiwnie, ale teraz to mi lepiej, bo widze, ze nie ja jedna, a w grupie zawsze razniej.

Bylam w gminie zalatwiac warunki wody, gazu i pradu, z woda mialam przeboje, i nerwow nie miara, ale na szczescie dobrze sie skonczylo.

Teraz chlone wiedze z tego forum i tak oto trafilam na ten watek, dzieki zalozycielce za jego istnienie.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zmykam spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena do w 19.12 :wink: http://postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-19.12, (wczesniej wchodzil w rachube dom pod groszkiem, a jeszcze wczesniej dom pod pistacjami).

Dom bedzie wsuniety w glab ogrodu, wjazd od poludnia, i zalozenia byly takie: kuchnia od polnocy, salon od poludnia, priorytetem byla tezspizarka, dla mojego meza garderoba :lol: , do tego prosty, dwuspadowy dach. Pow uzytkowa do 150 m

Rozmawialam juz z autorem projektu nad dobudowa garazu ze stryszkiem i jest to do zrobienia :D .

 

Tylko mam watpliwosci, bo gdzies na forum czytalam, ze przed kupnem projektu trzeba sprawdzic (i kto architekt?) czy dom bedzie pasowal na dzialke. U mnie kat nachylenia dachu, wys kalenicy spelnia wymagania, ale czy komus jeszcze musze pokazac ten projekt przed jego zakupem, bo jestem calkiem zielona w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie macie duzej dzialki (znacznie przewyzszajacej wymagania projektowe) to radzilabym kupic projekt po otrzymaniu WZiZT (nie wiem czy macie?) Jak macie to musi sie z nimi zgadzac i tyle - i oczywiscie miescic na dzielce w odlegloci 4 m (3m w przypadku elewacji bez okien) od granicy z dzialkami sasiednimi + zachowana linia zabudowy z WZiZT.

Witamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Witam wszystkie budujące kobietki!

Zaczynamy na wiosnę i najlepsze! zamierzamy sami budować z ytonga, czy któraś z was ma jakieś doświadczenie którym sie podzieli? Jak narazie naiwnie wierzymy z mężem że domek stanie dzięki naszym własnym siłom i skromnej pomocy ekipy ytonga. Jak się sprawdza taki domek w praktyce? Słyszałam że po kilku latach ytong traci swoje właściwści izolujące. W każdym razie Mały D06 z muratora czeka na nas...

może któraś z was ma zdjecia z realizacji...

 

:D czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena do w 19.12 :wink: http://postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-19.12, (wczesniej wchodzil w rachube dom pod groszkiem, a jeszcze wczesniej dom pod pistacjami).

Dom bedzie wsuniety w glab ogrodu, wjazd od poludnia, i zalozenia byly takie: kuchnia od polnocy, salon od poludnia, priorytetem byla tezspizarka, dla mojego meza garderoba :lol: , do tego prosty, dwuspadowy dach. Pow uzytkowa do 150 m

Rozmawialam juz z autorem projektu nad dobudowa garazu ze stryszkiem i jest to do zrobienia :D .

 

Tylko mam watpliwosci, bo gdzies na forum czytalam, ze przed kupnem projektu trzeba sprawdzic (i kto architekt?) czy dom bedzie pasowal na dzialke. U mnie kat nachylenia dachu, wys kalenicy spelnia wymagania, ale czy komus jeszcze musze pokazac ten projekt przed jego zakupem, bo jestem calkiem zielona w tym temacie?

 

 

a więc jednak nie pistacje? szkoda, już miałam nadzieję, że będę miała z kim dzielić się postępami prac i doświadczeniem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewusia - u mnie podobnie,tzn za 2 miesiace wesele córuni!

i jeszcze wykończenie jej, tzn ich mieszkania, rozpoczęcie budowy (naszej) i sprawa najważniejsza - tu dzielę się z wami moją radością,

w pażdzierniku (tfu,tfu!) zostanę najszczęśliwszą na świecie babcią!!!!!!!

:lol: U nas na ogół tak bywa - wszystko na raz!

Oczywiście dylematy budowlane też mam - podstawowy - z czego ściany.

Ma być zdrowo,ciepło i szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga, moze jeszcze sie ktos znajdzie z domkiem pod pistacja, wszak jest piekny, to glowny faworyt mojej corci, ale przeglosowane na W12.19, tak piszecie o scianach, ja chyba bede budowac z betonu komorkowego, tylko co to jest :lol: , zartuje, cos niecos czytalam, ale najpierw kupie projekt, a potem bede zglebiac lekture.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga, moze jeszcze sie ktos znajdzie z domkiem pod pistacja, wszak jest piekny, to glowny faworyt mojej corci,

 

 

ponoć już dużo osób zakupiło ten projekt (wiem to z biura). Na forum archonu ujawniła się jedna i zaraz zniknęła- kompletny brak kontaktu.

Reszta milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga1

Obejrzałam sobie tą pistację i muszę powiedzieć, że śliczna. Sama bym ją wzięła, ale troszkę za droga (140 m musi kosztować)... Szkoda bo spełnia wszystkie nasze wymagania. Cóż, Loreto musi wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie interesowałam Porothermem, Max-em i Betonem komórkowym.

Nie można porównać ceny jednego pustaka, gdyż rozmiary są różne.

 

Szukałam najtańszych cen z netu i tak mi wyszło:

1. Porotherm 16szt/m2 1szt~3,5zł m2~56zł

2. MAX 22szt/m2 1szt~2zł m2~44zł

3. Beton kom. 7szt/m2 1szt~5zł m2~35zł

 

Są to dane szacunkowe, znalazłam gdzieś takie ceny.

Z powyższego też wynika, że beton komórkowy ma największe pustaki, więc budowa powinna iść sprawniej, przycinanie BK też nie jest trudne to bardzo plastyczny materiał.

Przy porothermie też jest dość szybko bo nie ma spoin pionowych, max jest chyba najbardziej pracochłonny.

 

Nie wiem tylko ile m2 idzie na dom, Olena podziel się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...