Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Nie wiem tylko ile m2 idzie na dom, Olena podziel się doświadczeniem.

 

Ewik_1 ile m2 na dom??? Wszystko zależy od projektu przeciez :) U mnie na ściany zewnętrzne (dom 185 m2)poszło ok 1200 sztuk. Bloczek ma wymiary 24x24x36 cm. Powiem Wam, ze odpadów praktycznie nie ma. Każdy material ma swoje plusy i minusy.

Podobno najlepszy BK robi Faelbet - tyle z opinii kilku majstrów i kilku inwestorów. I z takiego wybudowałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Droghie Panie serdecznie zapraszam do odwiedzenia targów Interbud w Łodzi. Będę na stoisku firmy ZAMEK hala Expo w sobotę w godz. 10-12 i w niedzielę w godz. 12-14. Chętnie doradzę w sprawie dachu. Serdecznie zapraszam z projektami. Do zobaczenia. Pozrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pażdzierniku (tfu,tfu!) zostanę najszczęśliwszą na świecie babcią!!!!!!!

 

Gratuluję :D i wesela, i wnusi/a

to wspaniała sprawa takie "babciowanie", wiem coś o tym bo jestem już podwójną babcią, wnusia ma 6 latek a wnuczek urodził się dwa tygodnie temu :D

no to masz niezłe wyzwanie w tym roku żeby ze wszystkim zdążyć ....powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobiety Budujące! Zaczynam w lipcu.Mam już pozwolenie na budowę i wybraną ekipę,ponadto mam w domu 3 chłopów i jednego kota płci żeńskiej. Chłopów zagonię do roboty przy budowie, a kot będzie lagodził mi nerwy po stresach, które pewnie mnie czekają. Dobrze,że powstal tem wątek.Od razu mi raźniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW,do łodzi trochę nie po drodze ale dzięki.

Dzieewczyny,ile czasu czekałyscie na adaptację projektu i uzgodnienie przyłączy?

 

Adaptacja miala trwac u mnie 1tydz., ale trwala 2,. Tak mi sie spieszylo, ze wyslalam meza po odbior i od razu do zlozenia dokumentow na pozwolenia na budowe. Adaptaxcja byla schrzaniona i teraz nie moge sie doprosic pewnych wyliczen... :evil: Wniosek - nie wysylaj meza po odbior papierow, bo nic nie sprawdzi i mamy klops :D

 

Co do przylaczy - u mnie warunki dawali od razu przy WZiZT. Jesli nie bylo problemow to odpisywali w ciagu 2 tyg. Teraz juz same przylacza zalatwiamy - papiery jakis tydzien. Wykonanie przyl. od pradu zlecamy firmie (bo nam sie spieszy), a Enea odda nam pozniej wg swoich stawek pieniadze. Wszystko idzie dosc sprawnie - choc maz to zalatwia :D Ale mamy tez tam jakies wtyki (np. znajomy wykonawcy itp.) - z tym, ze nie wiem na prawde czy to ma jakis wplyw czy tylko tak "gadaja" :)

 

Witamy nowa czlonkinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,wtyki na pewno pomagają w przyspieszeniu bo jeśli chodzi o jakieś niedociągnięcia merytoryczne to chyba i wtyki nie pomagają.Ja na pełen zakres czyli adaptacja -prosta - projektu iuzgodnienie przyłączy czekam od listopada,padły mi zaświadczenia do kredytu-bo są ważne tylko miesiąc i pada mi dobre samopoczucie.No bo już na starcie tyle czasu do tyłu :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marava,a co to za budująca kobieta skoro ma trzech chłopów do roboty?O,ja to co innego-mam dwóch w domu ale żadnego do roboty,co najwyżej do ponarzekania,co ja to wymyślam.Ale Ci dobrze.........

 

 

Mam to samo... jakieś nierobotne, tylko by chciały a to saunę a to drzwi między pokojami a to miejsce na kino domowe a to śmo... cholery można dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym przyłączyć sie do KBK chociaż dopiero jestem na etapie przeglądania projektów. Jeśli chodzi o zaangażowanie mojego męża, to jest raczej znikome. Mam nadzieję, że jak zaczniemy budowę to wykaże trochę więcej zainteresowania, i nie będzie (jak teraz) przewracał oczami na moje próby rozmowy o przyszłym domku :roll:

Nie potrafię jeszcze wklejać linków, ale najbardziej podoba mi się projekt Kryształ z IGN.

Nie mamy jeszcze działki, ale jutro mamy przetarg na działkę, którą chcemy kupić od Gminy (trzymajcie kciuki :D ). Mamy takie plany, żeby chociaż zacząć budowę w tym roku. I w związku z tym mam pytanie: powiedzmy że mam działkę i wybrany projekt. Co powinno być załatwione w dalszej kolejności? Liczę, że pomoże mi Wasze doświadczenie.

 

Pozdrawiam

 

Asiula77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula,kupujesz ten projekt.Potem musisz go adaptować.Zrobią Ci to albo w biurze w którym go kupiłaś albo znajdziesz sobie innego projektanta.Możesz się z nim umówić,że weżmie na siebie ustalenie warunków przyłączy.Musi zrobić projekty tych przyłączy i je uzgodnić.A potem to już wystąpić o pozwolenie na budowę.To tak w dużym skrócie.No,chyba,że gmina nie ma planów zagospodarowania wtedy musisz wystąpić owydanie warunków zabudowy,najlepiej zrobić to przed kupnem działki,żeby nie okazało się,że masz działkę a nie możesz wybudować na niej tego co chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula77 - popieram szymoszkowa. jak nie ma warunków zabudowy i zagospodarownia terenu aktulanych (mozna sprawdzis w gminie) to najpier czekasz az ci je wydadza (jak chcesz sobie zaklepac dzialke to moze zrobic u notariusza umowe sprzedazy pod wrunkiem - ze w WZiZT bedzie dzialka budowlana), dopiero poznej wybierasz i kupujesz zgdony z nimi projekt. Przy wyborze projektu arto zwracac uwage na funkcjonalny roklad pomieszczen - a jesli z poddaszem to na wysokosc scianki kolankowej - i ew. podwyższyc ja juz na etapie adaptacji (ja zapomnialam i bede podwyzszac w trakcie budowy :) ale to zawsze ryzyko, bo i wiezba i proporcje sie zmieniaja). Zeby zlozyc wnosek bedzie ci potrzebna mapka zasadnicza terenu z wklejonym na nia obrysem budynku (wiec przynajmniej stepnie projekt trzeba wybrac) - obrys mozna w niektorych biurach (np. w archonie) z netu sobie wydrukowac. Jakby co - pytaj dalej - po to jestesmy :D

 

Co do mrudnych facetow - ja swojemu po prostu pokazuja co wymyslilam i tlumacze dla czego - zawsze przytakuje :) a sam nie wymysla, bo ma za mala glowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie koleżanki, a sporządzacie Akt Erekcyjny dla Waszej Budowli.

Ja jak tylko złożymy papiery do pozwolenia na budowę to pomyślę nad tym dziełem.

Wcześniej o tym nie słyszałam, ale odwiedziliśmy nowo-wybudowanego kolegę i on nam o tym opowiedział. Idea bardzo mi sie spodobała.

Wiele wielkich budowli ma takie akty zatopione w fundamenty lub wmurowane w ściany.

Myślę, że nasze działa tez są godne by je takim czymś opieczętować.

 

A w środku trzeba zawrzeć kto buduje w jakim celu. Wierzący może włożyć jakieś pamiątki religijne typu różaniec, medalik. Wszystko do ładnego słoiczka lub buteleczki i w mury... :D

 

Napiszcie czy pomysł Wam się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w elektrowni.I wiecie co ?Normalnie się zdenerwowałam ,pan ,króry nas przyjmował cały czas mówił do męża.A wyglądało to tak:Pan zadawał pytanie wprost do męża siedzącego koło mnie,mąż powtarzał to pytanie do mnie a ja odpowiadałam dla pana.I tak w kołko :evil: :evil: Czy On mnie przypadkiem nie lekceważył?

 

marzena i jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w elektrowni.I wiecie co ?Normalnie się zdenerwowałam ,pan ,króry nas przyjmował cały czas mówił do męża.A wyglądało to tak:Pan zadawał pytanie wprost do męża siedzącego koło mnie,mąż powtarzał to pytanie do mnie a ja odpowiadałam dla pana.I tak w kołko :evil: :evil: Czy On mnie przypadkiem nie lekceważył?

 

marzena i jacek

 

a skąd ja to znam?

Mój w pore się przyznał, że on się nie orientuje i dalej już mówiono do NAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik

Jesli chodzi o wybor materialu to przeliczałam całość na dom, nalezy wziąć pod uwage ilość m2 scian nosnych i dzialowych np. 24cm nosne to u mnie jest ok. 300m2 a dzialowych-11,5cm- 60m2 i na tej podstawie wyliczasz ilośc potrzebnych materiałó czy to beto kom, czy ceramika. Ja osobiscie przeliczylam silke i Poroton bo na nie dostalam dobra cenę. Roznica na korzyść ceramiki to ok. 5tys, silka jest droższa, zaoszczedzona kase przeznaczam na ocieplenie- wełna 15cm. Pod tym katem musisz rozwazyc inne materiały a nie symulacje ze stron internetowych, dolicz do tego ewentualny klej do silki czy betonu, Nalezy tez pamietac ,że materiału idzie mniej przy murowaniu na zaprawe tradycyjną tj mniej o np. 1 warstwę niz przy murowaniu na klej. Daj projekt do przeliczenia w co najmniej dwoch hurtowniach na np. dwa rodzaje materialu i bedziesz wiedziała co wziąć, co bedzie tansze. budowa to faktycznie tylko sam ciągly wybor miedzy mozliwosciami a chęciami. Ja chcialabym silke plus welne a wybieram ceramike plus wełna. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...