Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witam panie budujące.

dzisiaj miał być ostatni dzień montażu okien i coooo no przecierz musiało się coś wydażyć.kilka okien nie dojechało z fabryki a jedno uszkodzili w transporcie noooo czyli normaaaaaaa.

facet od alarmu też cichoszaaa jutro do niego zadzwonię i chyba mu podziękuje ale gdzie szukać następnego ''barana'' który obietnic nie dotrzymuje?????bo chyba inaczej tych niesłownych tak można nazwać.

jutro ma być brama do garażu ciekawe czy to wypali????oby bo chyba zwarjuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam panie budujące.

dzisiaj miał być ostatni dzień montażu okien i coooo no przecierz musiało się coś wydażyć.kilka okien nie dojechało z fabryki a jedno uszkodzili w transporcie noooo czyli normaaaaaaa.

facet od alarmu też cichoszaaa jutro do niego zadzwonię i chyba mu podziękuje ale gdzie szukać następnego ''barana'' który obietnic nie dotrzymuje?????bo chyba inaczej tych niesłownych tak można nazwać.

jutro ma być brama do garażu ciekawe czy to wypali????oby bo chyba zwarjuję

 

Normalka ;)

Musisz sie przyzwyczaić do ruchomych terminów :x :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jeszcze chciałam zapytać, ile płaciłyście lub będziecie płacić za wykończenia typu -

tynki (gąbkowane i zwykłe)

ocieplenie dachu+płyty k-g

elewacja (ocieplenie+siatka+klej)

wylewki (chudziak i zwykłe) ???

 

Chciałabym zobaczyć, jak wyceniła się moja ekipa i ogólnie porównać dane :)

 

A macie może wzór umowy, jaką należy podpisać z budowniczymi na to właśnie wykończenie? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumprepium

 

 

ja znalazłam firme do tynków za 19 zł za m2 z materiałem, wylewki za 12zł za m2 ale sama robocizna materiał we własnym zakresie

ocieplenie dachu i elewację budynku będziemy robić sami z pomocą znajomego który budowe ma za sobą i zna się na tym

a proponuję Ci sprawdzić jeszcze w innych firmach ja właśnie szukam teraz stolarza który zrobi nam schody i kuchnię i też zapraszam kilku na pomiar i wycenę[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumprepium

 

 

ja znalazłam firme do tynków za 19 zł za m2 z materiałem, wylewki za 12zł za m2 ale sama robocizna materiał we własnym zakresie

ocieplenie dachu i elewację budynku będziemy robić sami z pomocą znajomego który budowe ma za sobą i zna się na tym

a proponuję Ci sprawdzić jeszcze w innych firmach ja właśnie szukam teraz stolarza który zrobi nam schody i kuchnię i też zapraszam kilku na pomiar i wycenę[/b]

 

Dzięki wielkie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach z ekipą od wykończeń i z panem od ogrzewania.

Słuchajcie to jeszcze duuuuuuuuużo przed nami. A ile kasy bedzie potrzebne :o . Czekam na ich wyceny i już sie boję.

 

Strasznie dzisiaj zmarzłam na budowie czekajac na jednego z wykonawców. Było zimno, wietrznie, samochodem nie podjechaliśmy taka straszna droga. Natomiast mój małżonek chodził po naszych włościach i mówił "ależ tu pięknie" :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na obliczenia, żeby sprawdzić co trzeba poprawić. Powinnam wiedzieć może jutro. Natomiast budowlańca wzięliśmy ostro z innymi ludźmi, u których buduje. Postraszenie więzieniem, nadzorem budowlanym, sądem i firmą windykacyjną poskutkowało na razie. Skończył ściany zewnętrzne i zrobił ocieplenie domu. Uff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalenie płuc

 

Wiesz co, to zapalenie płuc, zauważyłam, jest ostatnio bardzo "popularne" u małych dzieci. Mojego kuzyna córcia, rok i 3 miesiące, też zachorowała w przeciągu dwóch dni na prawostronne zapalenie płuc. Mama jej w szpitalu nie zostawiła, ale przyjeżdża do niej pielęgniarka i mała ma zastrzyki, no i jakieś leki, syropki :roll:

 

W sprawie budowy - w sobotę spotkamy się z ekipą, która budowała nam dom, a teraz będzie go wykańczać. Będziemy negocjować :wink:

No i, o dziwo, mój mąż przestał upierać sie przy błękitnych kafelkach w łazience, bo spodobał mu się kolor....groszkowy :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala, mozesz napisac na który styropian w koncu sie zdecydowałaś? I na jaką wełnę?

 

 

Zamówiliśmy Super-Matę 150mm i 50mm Isover

 

Jest to bardzo dobra wełna i droższa ale zdecydowaliśmy się nie zwiększać grubości ocieplenia powyżej 200mm a dać wełnę o lepszych parametrach.

Styropian nie zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala, mozesz napisac na który styropian w koncu sie zdecydowałaś? I na jaką wełnę?

 

 

Zamówiliśmy Super-Matę 150mm i 50mm Isover

 

Jest to bardzo dobra wełna i droższa ale zdecydowaliśmy się nie zwiększać grubości ocieplenia powyżej 200mm a dać wełnę o lepszych parametrach.

Styropian nie zamówiony.

 

ja kupiłam dokładnie to samo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...