Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkie kobietki.

jak tam Walentynki? bo u mnie no cóż moge powiedzić mój WALENTY w pracy, ja pół dnia na budowie teraz dopiero zjechałam do domciu.Ale za to mogę się już pochwalić bo i okna i drzwi mam wprawione no i kablowy też się wzioł za robote.Oby tylko temperatura na + była to robota bedzie szła do przodu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie kobietki.

jak tam Walentynki? bo u mnie no cóż moge powiedzić mój WALENTY w pracy, ja pół dnia na budowie teraz dopiero zjechałam do domciu.Ale za to mogę się już pochwalić bo i okna i drzwi mam wprawione no i kablowy też się wzioł za robote.Oby tylko temperatura na + była to robota bedzie szła do przodu.

 

pozdrawiam

 

Mój Walenty też w pracy. Zobaczymy się w poniedziałek :x :wink:

 

No i oby do przodu z budową!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

:-?

 

my robilismy u geodety i dostalismy w kilku egzemplarzach

z gazowni elektryki i kanaliz wziełi i tak ksero :)

 

Projekty przyłącza wody i energii robili nam uprawnieni do tego architekci, a teraz jeszcze musi się geodeta temu przyjrzeć. I zabrali nam po 2 oryginalne projekty :roll: :lol:

 

ale to chodzi chyba o pierwsza mapke sytuacyjna ktora robi geodeta

 

Przyznaję się bez bicia, ze źle zrozumiałam pytanie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

Do wniosku o wydanie warunków w moim przypadku wystarczyła mapa do celów projektowych, bez budynku. Potem jak podpisałam z gazownią umowę o świadczenie usług i wykonanie przyłącza to zaniosłam im mapę z naniesionym budynkiem. Oni zrobili projekt przyłącza z drogi do skrzynki i ze skrzynki do budynku, oni też zajmą się wykonaniem. Przy odcinku z drogi do skrzynki oni pokrywaja część kosztów, od skrzynki do domu to już całkowicie na mój koszt.

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.kala, CAEN - gdzie kupilyscie welne i za ile (jakby co, moze byc na priva)? Zostawilyscie na przechowanie?

My jesteœmy na etapie poszukiwania majstrów. Mam nadzieje, ze znajdziemy kogos dobrego. Na razie mamy zaklepanego tynkarza, konczymy rozmowy z elektrykiem i jestesmy w trakcie wybierania ekipy od wod-kan.

E.kala - a propos elektryków, to trudno porównywac wprost ceny, bo zalezy co Ci elektryk robi. Ja spotkalam sie z wycenami zarówno od punktu (gdzie punkt to gniazdko lub lampa+wlacznik) za 25pln za punkt, jak i z wycenami za kondygnacje. Ten drugi sposób proponowalo mi 3 elektryków i wydaje mi sie to sensowniejsze. Za pelne okablowanie domu (elektryka, telewizja, siec komputerowa, telefony, alarm, domofon, sterowanie brama, oswietelnie naokolo domu itp.) panowie z którymi rozmawialam proponowali mniej wiecej 3000-4000tys. (za robocizne) - to byla cena taka standardowa przez telefon, bez ogladania projektu. My jestesmy na etapie ustalania szczegolow z jednym z elektrykow - dodatkowo Pan bedzie nam jeszcze robil zasilanie do domu od skrzynki i byc moze odkurzacz centralny - to dodatkowe koszty. Poza tym z elektrykami mozna sie tez umówic na wykonanie pomiarów i dokumentacji odbiorczej (to potrzebne do odebrania domu), na montaz gniazdek/lamp po

tynkowaniu (tu podaja cene za gniazdko/lampe) itp. - to tez dodatkowe koszty, ale to akurat mozna zrobic samemu jak sie ma troche czasu. Tak wiec zakres prac moze byc rózny, wiec ceny tez rózne.

 

wełnę kupowałam w raab karcher - ceny mieli naprawdę konkurencyjne i do tego przetrzymają towar do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś pan elektryk obwieścił, że mam już na działce skrzyneczkę i za dwa tygodnie będzie w niej prąd :)

 

Żeby jeszcze z kredytem tak łatwo poszlo... :)

Witam

a ile kosztował cię ten prądek?

pozdrawiam Mariusz :)

 

No tania przyjemność to to nie jest... wszystko co z prądem związane to tak, warunki przyłączenia 146,40, umowa o przyłąćzenie mocy to coś ok 2000 PLN, potem projekt przyłącza 1700 (ale tu wiem, że przepłaciłam i to sporo, na pewno można zrobić dużo taniej...) no i w końcu wykonanie przyłącza (skrzynka, licznik, zapas kabla żeby podłączyć dom i wszystko co potrzebne, żeby korzystać z prądu na budowie) - 3500 PLN. Duuużo, ale jakbym sama nie zrobiła to prąd byłby w sierpniu 2008, dla mnie to za długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki penny

cena projektu :o tragedia :evil:

ile może być taniej?

liczniek sama musiałaś kupić?

kabel pewnie ziemią?

Mariusz

 

Nie wiem ile dokładnie taniej można, spotkałam się na forum z cenami rzędu 800-1000 PLN. Za cały materiał płaciłam sama - to jest ta ostatnia kwota - materiał plus wykonanie. Jeszcze nawet nie widziałam jak to wygląda, bo tydzień temu z elektrykiem omawiałam co i jak, w sobotę miałam podpisywać umowę i czekać 2-3 tygodnie, a tymczasem pan wczoraj zadzwonił i powiedział, że wszystko już zrobione :) Kabel ziemią - przeciągany pod drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za projekt przyłącza płaciliśmy 200pln (dwóch innych projektantów chciało za to samo 400pln). Nie wiem czy mówimy o tym samym? Bo poza tym wcześniej musieliśmy również na własny koszt wykonać projekt podciągnięcia prądu od najbliższego transformatora do granicy naszej działki (chyba analogicznie jak Penny - jeśli czekalibyśmy na tą akcję ze strony Energii, to doczekalibyśmy się w przyszłym roku - to w związku z tym, że Energa wymyśliła sobie, że od razu trzeba zrobić projekt do ponad 20 działek w okolicy, trzeba zbudować nowy transformator, pociągnąć linię ponad kilometr z sąsiedniej wioski itp.) - jakbyśmy czekali na ten projekt to budowę musielibyśmy odłożyć o rok. Nasz projekt rozbudowy sieci to była już większa sprawa i kosztował chyba ok. 1500pln.

CAEN, e.kala - dzięki za info o wełnie :-)

My już zaklepaliśmy elektryka. Jeśli nie będzie ostrej zimy, to wchodzi do nas w połowie marca, dzień-dwa przed wstawieniem okien - tj. przygotuje nam instalację do alarmu, żeby po wstawieniu okien alarm był już sprawny. Przy okazji pytanko - jakie macie/planujecie mieć czujki alarmowe? Czujki ruchu, inercyjne? Elektryk twierdzi, że kontaktrony są bez sensu i namawia nas na czujki ruchu, ale one dają się 'znieczulić' na obiekty do 30kg, a my myślimy o golden retrieverze, a z opisu rasy wynika, ze taki golden waży właśnie w okolicach 30kg i mógłby być problem z przebywaniem pieska w domu w momencie załączenia alarmu. No i tak się zastanawiamy na co się zdecydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd mówicie....

 

Już mam projekt przyłączy, zbieram teraz papiery potrzebne do podpisania umowy z energetyką. Musimy tylko zrobić instalację z domu do puszki, a "resztą" zajmą się oni ;)

Najbardziej denerwuje mnie to, ze nie interesuje ich, ze mamy prąd do celów budowlanych podciagniety z działki rodziców, dodatkowo wg najniższej stawki, do czasu odbioru domu, będziemy im płacić 23 zł :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...