Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sylvia

Przeczytałam właśnie twoje podsumowanie wydatków stanu surowego i muszę przyznać, dużo nie rozumiem. Mój domek podobny, tyle że bez garazu, 105 m2 (120 całkowita) Nie stoi jeszcze ale niektóre rzeczy mamy już kupione więc porównuję ceny. Mam np cały dach z obróbkami, dachówką oknem dachowym i folią kupiony za 11 000. Dekarz się umawiał na 6 to razem 17. Dlaczego u ciebie 25? Przecież ten dach jest bardzo podobny! Maxy na ściany leżą na składzie, zapłacone 6000. No ale powiedzmy, ściany mogę sobie wyobrazić. Ale strop (jeszcze nie kupiłam) miałam wyceniony na 4000 (też terivę). plus zbrojenie i nadbeton to ile może być - następne 4 - a gdzie do 17000? Zaczynam się bać o swój kosztorys. Czy to możliwe, że tylu rzeczy nie wziełam pod uwagę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia

Przeczytałam właśnie twoje podsumowanie wydatków stanu surowego i muszę przyznać, dużo nie rozumiem. Mój domek podobny, tyle że bez garazu, 105 m2 (120 całkowita) Nie stoi jeszcze ale niektóre rzeczy mamy już kupione więc porównuję ceny. Mam np cały dach z obróbkami, dachówką oknem dachowym i folią kupiony za 11 000. Dekarz się umawiał na 6 to razem 17. Dlaczego u ciebie 25? Przecież ten dach jest bardzo podobny! Maxy na ściany leżą na składzie, zapłacone 6000. No ale powiedzmy, ściany mogę sobie wyobrazić. Ale strop (jeszcze nie kupiłam) miałam wyceniony na 4000 (też terivę). plus zbrojenie i nadbeton to ile może być - następne 4 - a gdzie do 17000? Zaczynam się bać o swój kosztorys. Czy to możliwe, że tylu rzeczy nie wziełam pod uwagę???

EZS niby podobny ale mój większy po wymurowaniu okazało się ze jak się dokładnie policzy powierzchnie to po podłogach wychodzi 160 m2 :o czemu biuro podaje 118 podczas gdy przy adaptacji wyszło 139 użytkowej to nie wiem... poza tym u meni to cena za materiał i robociznę...

 

napisz mi powierzchnię dachu ( u nas ok 220 m2+ taras) mój też bez garażu. okien dachowych są 2 i 2 wyłazy ale okna wyłazowe, jeśli interesują Cię dokładnie porównania to zapraszam na gg. u nas nie były to maxy a pustaki leiera aczkolwiek jak kupowałam to cenowo wychodziło podobnie za m2. i pustaki na ściany zewn i wewn oraz nadproża tyle wyniosły (+ robocizna)

sam strop tez wyniósł niewiele ponad 4 tys ale do tego dochodzi beton stal i schody

 

u nas koszty rozminęły sie o ok 15 tys w stosunku do szacowanych ale za to rzeczy okołodomowe wyszły na 20 tys (a to papierki a to śrubki i się nazbierało, a to ogrodzenia a to garaż a to studnia...)

jeśli chcesz szczegółowo pogadać zaraszam na gg wyśle numer na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - ja z pytaniem do fachowców

czy znacie powody na nie

coby bloczki do strolu terriva kupić już teraz

zastanawiam się czy nie ma to później znaczenia przy kładzeniu - np. różnica wpustów czy coś takiego

My chcemy jak najwięcej materiałów kupić teraz i dlatego te pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - ja z pytaniem do fachowców

czy znacie powody na nie

coby bloczki do strolu terriva kupić już teraz

zastanawiam się czy nie ma to później znaczenia przy kładzeniu - np. różnica wpustów czy coś takiego

My chcemy jak najwięcej materiałów kupić teraz i dlatego te pytanie

 

Mysle że możecie spokojnie. byle tylko wybrac jendego dostawce.. bo Teriva to system a producenci różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik_1 - mam plac pod nosem to wolę mieć materiał na oku (słyszałam taki komentarz właściciela składu -"te potłuczone do damy temu co zapłacił po 6,5 i tak tanio zapłacił") a kasę wolę wydać teraz

Ba@a - dzięki za podpowiedź - skorzystam

 

My braliśmy bezpośrednio przed położeniem i było kilka połamanych, które wymieniono nam na nowe. Gdybyśmy zamówili wcześniej i składowali na budowie na pewno nie uwzględniliby relkamacji. Dlatego był mój argument za odbiorem terivy przed położeniem.

Ale hurtownicy są różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulację

ale pochwal się co z tą umową - jakieś szczegóły :wink:

 

Szczegóły umowy:

Tynki gąbkowane - 10zł;

Wylewki z ociepleniem (na parterze dodatkowo chudziak) - 9zł;

Ocieplenie zewnętrzne (styropian+siatka+klej) - 18zł;

Ocieplenie dachu+płyty k-g+wykończenie - 20zł.

 

Zaczynamy w poniedziałek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór miłe panie.

 

premiumpremium twój mąż to chyba z moim musiał wcześniej rozmawiać na temat bramy garażowej bo u mojego to nic nie było tak piękne jak właśnie brama do garażu. A muszę się pochwalić że okna i drzwi to są też piękne no ale niech im będzie garaż jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz szczegółowo pogadać zaraszam na gg wyśle numer na priva

 

Dzięki za numer. Poczekam z gadaniem bo jutro idę na targi Łódzkie, zobaczę ceny w realu. Jak mi się nadal nie będzie zgadzać, zgłoszę się :D

Dachu mam 180m, czyli jednak mniej. No i faktycznie powierzchnia jest cała 120m. Może ta różnica trochę tłumaczy.

Okołodomkowych nie liczę, samą kanalizację płacimy 11000 a jeszcze woda, gaz, prąd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...