Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Moj mąż zmywa naczynia i to dość czesto, jednak czasami robi to niezbyt dokładnie (widzę na szklankach...) i nie musiałam jakoś szczególnie przekonywac go do zmywarki...

 

Niestety nie mogę go przekonać do odkurzacza centralnego... Ale to tylko i wyłącznie ze wzgledu na kasę :-? , której brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moj mąż zmywa naczynia i to dość czesto, jednak czasami robi to niezbyt dokładnie (widzę na szklankach...) i nie musiałam jakoś szczególnie przekonywac go do zmywarki...

 

Niestety nie mogę go przekonać do odkurzacza centralnego... Ale to tylko i wyłącznie ze wzgledu na kasę :-? , której brak :(

 

mój do zmywarki też się sam przekonał bo zmywamy na zmianę

 

a co do odkurzacza to namówiłam go na razie na położenie rurek do niego. i nie tyle ja co instalator C.O. :lol: więc spoko... Beti namów męża na samo położenie rurek (u nas 2 wyjścia + autozmiotka), koszt niewielki a potem wystarczy tylko dokupić odkurzacz i końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak raczej nie zawsze jest tak, ze jak facet zmywa, to widzi potrzebe kupna zmywarki. Przykładem jest mój teść. W domu teściów w 80% zmywa naczynia właśnie on a jak usłyszal, ze kupujemy zmywarke, to wywiązała się dyskusja "po co??? :o " I trwała i trwała, i trwała... , gdyż mój teść jest z gatunku tych, których się do niczego nie przekona :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mąż zmywa naczynia i to dość czesto, jednak czasami robi to niezbyt dokładnie (widzę na szklankach...) i nie musiałam jakoś szczególnie przekonywac go do zmywarki...

 

Niestety nie mogę go przekonać do odkurzacza centralnego... Ale to tylko i wyłącznie ze wzgledu na kasę :-? , której brak :(

 

mój do zmywarki też się sam przekonał bo zmywamy na zmianę

 

a co do odkurzacza to namówiłam go na razie na położenie rurek do niego. i nie tyle ja co instalator C.O. :lol: więc spoko... Beti namów męża na samo położenie rurek (u nas 2 wyjścia + autozmiotka), koszt niewielki a potem wystarczy tylko dokupić odkurzacz i końcówki

 

A jaki to koszt? i na jakim etapie budowy robi sie instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jeszcze o zmywarkach, więcej argumentów dla męża to wygrana z jego marudzeniem ;)

 

Nie wiem czy to Wasze pierwsze dziecko, ale uwierz, jak się ma malucha w domu to czasu będzie wciąż brakować.

Spytaj męża czy wieczory, po uśpieniu malucha woli spędzać nad zlewem czy z tobą przy kieliszku winka :wink:

Przy dzieciach trzeba dobrze gospodarować czas dla siebie.

Inne argumenty:

- zmywarka zużywa dużo mniej wody niż przy tradycyjnym zmywaniu,

- pobór energii jest niewielki - nie odczujecie tego,

- naczynie są lepiej zmyte i w wyższej temeraturze, co jest ważne szczególnie przy naczyniach dla dzieciaczka.

 

U nas zmywarka będzie bez żadnych dyskusji. Ja nawet myślę o pralko-suszarce i mam nadzieję, że mąż się też zgodzi :wink: :lol:

Szkoda, że nie wymyślili też maszyny do prasowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mąż zmywa naczynia i to dość czesto, jednak czasami robi to niezbyt dokładnie (widzę na szklankach...) i nie musiałam jakoś szczególnie przekonywac go do zmywarki...

 

Niestety nie mogę go przekonać do odkurzacza centralnego... Ale to tylko i wyłącznie ze wzgledu na kasę :-? , której brak :(

 

mój do zmywarki też się sam przekonał bo zmywamy na zmianę

 

a co do odkurzacza to namówiłam go na razie na położenie rurek do niego. i nie tyle ja co instalator C.O. :lol: więc spoko... Beti namów męża na samo położenie rurek (u nas 2 wyjścia + autozmiotka), koszt niewielki a potem wystarczy tylko dokupić odkurzacz i końcówki

 

A jaki to koszt? i na jakim etapie budowy robi sie instalacje?

po chudziaku a przed styropianem i wylewkami. koszt poniżej 1000 zł (coś mi się kołacze że w okolicy 300-400 zależy dokładnie od długości i ilości rurek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam urlop i odwiedzam rodzinę, która mieszka daleko od Gdańska. W tej chwili jestem w Warszawie i zwiedzam :wink: nowy dom i dlatego chciałam się wypowiedzieć w sprawie o której dyskutujecie. Uważam, że odkurzacz centralny znacznie ułatwia życie (położenie samych rurek w przypadku braki gotówki to super pomysł). Jeżeli chodzi o zmywarkę to 60 cm wydaje się taka akurat.

Po obejrzeniu kuchni stwierdziłam też, że nie robię lodówki zabudowanej, jest dużo mniejsza. Będzie srebrna.

 

I moje najważniejsze spostrzeżenie, to będzie inne życie w takich przestrzeniach. Moja córka po krótkim pobycie w domu stwierdziła "wiesz mamo ja już wiem, że nie jestem stworzona do bloku :lol: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam urlop i odwiedzam rodzinę, która mieszka daleko od Gdańska. W tej chwili jestem w Warszawie i zwiedzam :wink: nowy dom i dlatego chciałam się wypowiedzieć w sprawie o której dyskutujecie. Uważam, że odkurzacz centralny znacznie ułatwia życie (położenie samych rurek w przypadku braki gotówki to super pomysł). Jeżeli chodzi o zmywarkę to 60 cm wydaje się taka akurat.

Po obejrzeniu kuchni stwierdziłam też, że nie robię lodówki zabudowanej, jest dużo mniejsza. Będzie srebrna.

 

I moje najważniejsze spostrzeżenie, to będzie inne życie w takich przestrzeniach. Moja córka po krótkim pobycie w domu stwierdziła "wiesz mamo ja już wiem, że nie jestem stworzona do bloku :lol: "

 

Ja też nie jestem stworzona do bloku. Wychowałam w domu, gdzie pokoje miały po 16-18m2 i wysokośc ponad 3m.

Jak moja mama oglądała nasze sypialnie, które po podłodze mają po ok. 20m tyle, że skosy, stwierdziła, że takie średnie :lol:

A w porównaniu z blokami to salony.

Kocham przestrzenie.

 

Wiesz e.kala, że ja większość pomysłów co do swojego domu wzięłam z oglądania domów innych :lol:

Takie wycieczki to jednak lepsze od dyskutowania na sucho, jak sie na coś popatrzy to od razu człowiekowi pomysły wpadają do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jeszcze o zmywarkach, więcej argumentów dla męża to wygrana z jego marudzeniem ;)

 

Nie wiem czy to Wasze pierwsze dziecko, ale uwierz, jak się ma malucha w domu to czasu będzie wciąż brakować.

Spytaj męża czy wieczory, po uśpieniu malucha woli spędzać nad zlewem czy z tobą przy kieliszku winka :wink:

Przy dzieciach trzeba dobrze gospodarować czas dla siebie.

Inne argumenty:

- zmywarka zużywa dużo mniej wody niż przy tradycyjnym zmywaniu,

- pobór energii jest niewielki - nie odczujecie tego,

- naczynie są lepiej zmyte i w wyższej temeraturze, co jest ważne szczególnie przy naczyniach dla dzieciaczka.

 

U nas zmywarka będzie bez żadnych dyskusji. Ja nawet myślę o pralko-suszarce i mam nadzieję, że mąż się też zgodzi :wink: :lol:

Szkoda, że nie wymyślili też maszyny do prasowania...

 

Juzek będzie pierwszy i mamy nadzieję, ze nie ostatni :)

Tymi argumentami o zużyciu wody i prądu też operuję :)

Poza tym tłumaczę, ze mamy liczną rodzinę i znajomych wiecznie chętnych do odwiedzania znajomych letnią porą w celu grilla i piwa... A ponieważ teraz my będziemy dysponować ogrodem, grillem i tarasem, to takie naloty "mieszczuchów" będą u nas na pewno. A ja zmywać po 12-15 osobach nie mam zamiaru :x :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mąż zmywa naczynia i to dość czesto, jednak czasami robi to niezbyt dokładnie (widzę na szklankach...) i nie musiałam jakoś szczególnie przekonywac go do zmywarki...

 

Niestety nie mogę go przekonać do odkurzacza centralnego... Ale to tylko i wyłącznie ze wzgledu na kasę :-? , której brak :(

 

mój do zmywarki też się sam przekonał bo zmywamy na zmianę

 

a co do odkurzacza to namówiłam go na razie na położenie rurek do niego. i nie tyle ja co instalator C.O. :lol: więc spoko... Beti namów męża na samo położenie rurek (u nas 2 wyjścia + autozmiotka), koszt niewielki a potem wystarczy tylko dokupić odkurzacz i końcówki

 

A jaki to koszt? i na jakim etapie budowy robi sie instalacje?

po chudziaku a przed styropianem i wylewkami. koszt poniżej 1000 zł (coś mi się kołacze że w okolicy 300-400 zależy dokładnie od długości i ilości rurek)

 

 

sylvia1 a kto Ci te rurki montował? i jaki duży masz domek-chcę porównać cenę do m2. A odkurzacz centralny gdzie planujesz umieścić? ja myślę nie budować garażu, więc może pomieszczenie gospodarcze :-? tylko czy to nie wyje za głośno? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvia1 a kto Ci te rurki montował? i jaki duży masz domek-chcę porównać cenę do m2. A odkurzacz centralny gdzie planujesz umieścić? ja myślę nie budować garażu, więc może pomieszczenie gospodarcze :-? tylko czy to nie wyje za głośno? :roll:

 

rurki będzie montował ten sam człek który będzie robił CO dom- wszelkie dane są w moim dzienniku pow. całk ok 160 m2 jak będize kasa to docelowo odkurzacz trafi do pom. gosp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek

Czy można się wkręcić?

Co prawda stary ze mnie budowacz bo od 2000 roku ciągniemy domek i jeszcze niemieszkamy.. staramy się 2008 roku wprowadzić więc zaczyna się wykończeniówka i każda rada cenna 8)

 

Co do zmywarek to niewiem czy zakupię ale zostawiam na wszelki wypadek przy zlewie szawkę 60 tkę i dojście wody i odpływu

cóż może w Lotto strzelę :D albo rodzina tak liczna się zrobi że bez zmywarki ani rusz albo się rozleniwię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...