Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beti odwazne kolory. Bedzie Was widac z daleka :wink: Widzialam ostatnio domek pomalowany na bordo i wygladal naprawde super :)

 

Tak, podobno odważny :wink: Zrobilismy sobie wizualizacje elewacji i utwierdzilismy sie w przekonaniu, ze dobrze wybralismy :) Podoba nam sie :D

jak masz na dysku to prześlij jakąś fotkę :D

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti odwazne kolory. Bedzie Was widac z daleka :wink: Widzialam ostatnio domek pomalowany na bordo i wygladal naprawde super :)

 

Tak, podobno odważny :wink: Zrobilismy sobie wizualizacje elewacji i utwierdzilismy sie w przekonaniu, ze dobrze wybralismy :) Podoba nam sie :D

jak masz na dysku to prześlij jakąś fotkę :D

pozdrawiam mariusz

 

Ta wizualizacje robilismy na płytce, która murator dołączył w któryms z poprzednich numerów. Tam był nasz projekt w wersji 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna to jeszcze w naszym przypadku odległe marzenia :) o elewacji nie wspomnę jeszcze bardziej odległe :lol: Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze roczek do w wspomnianych elementów.

Ale nie żebym nie myślała, myślę sobie o kolorach okien, o kolorze elewacji i jakiś plan już mam. Tylko ta realizacja jeszcze daleko :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze mnie się wszyscy śmieją, że nie dam rady na Boże Narodzenie się wprowadzić :cry: Co prawda, nie mam jeszcze nawet fundamentów, że o pozwoleniu na budowę nie wspomnę :lol: ale... musi mi sie udać! :cry: Chociażby po to, by utrzeć nosa niedowiarkom. Może nie będzie wykończonej całości, może nie będzie kostki przed domem, oświetlenia do bramy, alarmów i domofonów ale... ściany muszą być! Nie mogę się doczekać aż to sie zacznie... :cry: Narazie pracownia architektoniczna udzieliła mi... 200zł rabatu na projekt bo zawalili mi zamówienie :cry: Też mi pociecha... Ja chcę już ten ch...erny projekt!!!! :cry: :roll: Czy mi sie uda zamieszkać na święta? Muszę wierzyć, że tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doba ma 24 godziny hmmm. Pracuję 8h, sypiam 8h, na potrzeby fizjologiczno-higieniczne 1,5h no i przerwa na jedzenie jakieś 1h (szybkowar to jest to!). Zostaje mi... 5,5h na zajmowanie się budową :lol: że o wolnych weekendach nie wspomnę 8) Nie przewiduję żadnych niedyspozycji. Wyłącznie zdrowa żywność, bogata w błonnik by i na zatwardzenia się nie narażać bo to dodatkowe, cenny minuty tacone na w wc :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no jakis czas mnie tu nie było a tu "chłopy" :lol:

 

beti555 gratuluję dachu. U mnie na budowie nic sie nie dzieje, ale my mamy dużo pracy, ustalamy wykonawców poszczególnych prac i urzadzamy nasz domek na papierze. Salon, kuchnie i łazienki urządza architekt a resztę my. Ze współpracy z projektantem jestem zadowolona i myślę, że dzieki niemu zaoszczędzimy sporo czasu i myślę, że wbrew pozorom tez pieniędzy (wyszukuje wykonawców i materiały po rozsądnej cenie). Zaletą też jest to, że robi techniczne projekty np. elektryki, hydrauliki itp.

Są i ciemne strony tego "urządzania na papierze", juz znam ceny wielu rzeczy do wykończenie, trochę mnie dobijają :( . Załamałam sie tez po wycenie ogrzewania, jak my to wytrzymamy.

I na koniec wam sie pożalę, że wkurzyłam się, że mam wymiar drzwi zewnętrznych "nietypowy" i nie można tego zmienić. Drzwi o wymiarach nietypowych kosztują 25 % więcej.

A wkurza mnie jeszcze to, że gazownia nie dała mi odpowiedzi kiedy podłączą gaz (nie wiecie ile maja na to czasu?).

I to by było na tyle użalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór na drzwi jest taki jak w projekcie, nad otworem nadproże. U nas trzeba by powiększyc otwór na wysokość i już się nie da. Jedynym wyjsciem byłoby kucie ściany i podwyższanie nadproża. Z tego co się zorientowałam rózne firmy maja różne rozmiary typowe. Wynika z tego, że przy budowaniu stanu surowego już powinnyśmy wiedziec jakie chcemy drzwi zewnętrzne, żeby potem nie dopłacać :lol: . My jeszcze troche pozastanawiamy sie nad drzwiami i chyba na okres wykończeń wstawimy drzwi tymczasowe (robotnicy nie zniszczą i nie będzie obawy, że po budowie trzeba zamki zmieniać).

Dziewczyny pokażę wam jakie płytki wybraliśmy do małej łazienki. Ponieważ łazienka mała przeważać będą jasne płytki.

http://images21.fotosik.pl/60/a7f543ed759716a9.jpg' alt='a7f543ed759716a9.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że my juz mamy wybrane drzwi i wg. naszych wymiarów były robione otwory. Tak samo mamy wybrane (i zamówione) ubikacje, umywalki, wanny. Tak, żeby kanaliza była wyprowadzona w odpowiednim miejscu..mój mąż tego bardzo pilnuje, żeby własnie potem nie było niespodzianek...ostatnio na pół-śpiąco ustalałam zanim gdzie będzie stał kibelek w naszej łazience :wink:

Płytki ładne...ja jeszcez nie mam pojęcia jakie wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...