Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rzadko złodziej wchodzi przez drzwi...

 

 

No właśnie i to jest prawda.

Ja pojechałam zamówic Gerdę, spojrzałam na drewniane i wyszłam nie zamawiając żadnych :-?

 

Tak, każdy chce czego innego a i tak nie wie co wybrac :-?

 

My też mieliśmy dylemat czy metalowe czy drewniane. Stanęło na drzwiach metalowych, bo za drewniane, porządne drzwi trzeba dać więcej niż te 2tyś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie (no może nie tylko)

Czy wszystkie macie lub planujecie rolety zewnętrzne. Bo mnie po główce zaczyna chodzić myśl aby z nich zrezygnować. Czy to duza nieodpowiedzialnść. Mam zamiar zainstalować instalację alarmową. Dręczy mnie to dlatego że gdy jadę obejrzeć moje jeszcze "ściernisko" to widzę u moich sąsiadów zaciągnięte rolety "patrz - nie ma ich w domu" a za nami tylko pole. To czy te rolety zabezpieczą przed złodziejem jeżeli właz kominowy bez rolety jest na wysokości ok 4 m. A jak tak mysle to może ja nie jestem typową "strażniczką domowego ogniska" . :oops: Jaka jest wasza opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie (no może nie tylko)

Czy wszystkie macie lub planujecie rolety zewnętrzne. Bo mnie po główce zaczyna chodzić myśl aby z nich zrezygnować. Czy to duza nieodpowiedzialnść. Mam zamiar zainstalować instalację alarmową. Dręczy mnie to dlatego że gdy jadę obejrzeć moje jeszcze "ściernisko" to widzę u moich sąsiadów zaciągnięte rolety "patrz - nie ma ich w domu" a za nami tylko pole. To czy te rolety zabezpieczą przed złodziejem jeżeli właz kominowy bez rolety jest na wysokości ok 4 m. A jak tak mysle to może ja nie jestem typową "strażniczką domowego ogniska" . :oops: Jaka jest wasza opinia

 

Na początku budowy myśleliśmy o takich roletach, ale zdecydowalismy się, ze nie będziemy ich zakładać. Alarm wystarczy. Spuszczone rolety to dla złodzieja znak, że nikogo nie ma w domu. A jak chce wejść to i tak wejdzie, jak nie oknem, to drzwiami, jak nie drzwiami to oknem dachowym lub włazem .... niestety :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie macie lub planujecie rolety zewnętrzne. Bo mnie po główce zaczyna chodzić myśl aby z nich zrezygnować. Czy to duza nieodpowiedzialnść.

Nie wiem czy to duża nieodpowiedzialność. Ja nie mam rolet nigdy nie zamierzałam i nie zamierzam mieć... Zamierzam za to mieć okiennice, ale głównie do celów dekoracyjnych i do zacieniania wnętrza w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

 

wracając do tematu związanego z roletami my z mężem nawet nie braliśmy rolet pod uwagę dlatego że mój starszy brat ma rolety tak zwane antywłamaniowe i miał trzy razy włamanie do domu fajowe zabezpieczenie wydał duuużżżo kasy no i co z tego???? My zainstalowaliśmy sobie alarm fakt też trochę kosztował ale wydaję mi się że jest bezpieczniej mieć dobry alarm niż spuszczone rolety jako znak dla złodzieja że nie ma mnie w domu.Ale to czy rolety czy alarm to indywidualna sprawa każdego z nas niech każdy robi po swojemu .Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet, miałam je w mieszkaniu. Jest pare plusów (np. latem opuszczamy je robiąc szparki przez które jest wymiana powietrza, a słoneczko nie razi, jest cieplej w mieszkaniu z roletami...) ale największym minusem jest własnie to, ze wszyscy wiedzą, ze właścicieli na 99% nie ma w domu... W domu nie będziemy montować rolet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy samodzielne zamontowanie bramy garażowej (uchylnej) to duży problem? Widziałyście jak montowano je u Was?

 

Możemy kupić taniej bramę, jednak albo zapłacimy jakiemuś ludkowi za zamontowanie jej, albo mąż sam ją zamontuje... Tylko nie wie czy nie jest to zbyt skomplikowane :-? Można schrzanić taki montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dziewczyny - jestem pierwszy raz w tym wątku, ale już mi się podoba. Co do montażu bramy - zawsze można coś schrzanić, ale jeśli poszukasz w Internecie, to może znajdziesz instrukcję montażu. Myślę, że warto zaryzykować, jeśli Twój mąż zajmował się już czasem pracami wokół domu i robił sam drobne i większe remonty. Zawsze przecież można poprosić kogoś o pomoc. :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dziewczyny - jestem pierwszy raz w tym wątku, ale już mi się podoba. Co do montażu bramy - zawsze można coś schrzanić, ale jeśli poszukasz w Internecie, to może znajdziesz instrukcję montażu. Myślę, że warto zaryzykować, jeśli Twój mąż zajmował się już czasem pracami wokół domu i robił sam drobne i większe remonty. Zawsze przecież można poprosić kogoś o pomoc. :D :D :D

 

Dokładnie. Wystarczy poczytać, podopytywać się i myslę, ze samodzielnie da się zrobić wszystko. Nawet dom wymurować ;)

 

Hejka dompodsosnami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie sie dowiedziałam, że jadę jutro na budowę w celu pokazania panu gdzie maja byc grzejniki, jak dokladnie podlogówka itp, bo murarze koncza w tym tygodniu, wylewaja chudziaka najpóźniej w piątek i po weekendzie beda zakladane instalacje :)

 

To moze ja się do Wielkanocy wprowadzę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie sie dowiedziałam, że jadę jutro na budowę w celu pokazania panu gdzie maja byc grzejniki, jak dokladnie podlogówka itp, bo murarze koncza w tym tygodniu, wylewaja chudziaka najpóźniej w piątek i po weekendzie beda zakladane instalacje :)

 

To moze ja się do Wielkanocy wprowadzę :lol: :lol: :lol:

 

Chyba byłabys rekordzistka w wykończeniowce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...