Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Wypowiem się w temacie rolet. :) Osobiście nie posiadam ale użytkuję u siostry :D Sprawdzaja się, tak jak napisano wyżej, jako dodatkowa wentylacja w letnie dni. :lol: Poza tym, u niej służą głównie jako ochrona przed słońcem a nie jako narzędzie antywłamaniowe bo nie pamiętam by je kiedyś dokładnie opuszczała na czas wyjazdu :lol: Raz nawalił mechanizm opuszczający roletę w największym oknie tarasowym. Stanęła w połowie :lol: Serwis jechał do naprawy... pół roku :lol: Reasumując, fajnie wyglądają, opuszczone z prześwitami chronią przed muchami... i to chyba tyle zastosowań jak narazie znajduję :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziekuję wszystkim za odpowiedzi i raczej potwierdzenie mojej teorii. Zainwestuje raczej w lepsze okna i alarm :) a przed slońcem ochroną mnie np. bambusowe roletki :wink:

 

Sądze, ze dobrze zrobisz :D

 

Dzięki wszystkim za miłe przywitanie. Co do rolet - jasne, że nie są dobrym rozwiązaniem. Kosztowne i mało użyteczne, a czasem wręcz szkodliwe (znaki dla złodziei). Okiennice drewniane - to jest to wg mnie. Piękne, chroniące przed słońcem i tańsze od rolet. 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało użyteczne, a czasem wręcz szkodliwe (znaki dla złodziei). Okiennice drewniane - to jest to wg mnie. Piękne, chroniące przed słońcem i tańsze od rolet.

 

rolety nie będą znakiem dla złodziei jeśli zamontujesz automatykę do ich opuszczania zawsze o określonej godzinie.

 

Co do okiennic drewnianych to :

1. Wymagaja ręcznego zamykania, a w domku jest nieco więcej okien niz w bloku

2.Mocno narzucaja styl całego domu

3. wymagaja konserwacji / malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało użyteczne, a czasem wręcz szkodliwe (znaki dla złodziei). Okiennice drewniane - to jest to wg mnie. Piękne, chroniące przed słońcem i tańsze od rolet.

 

rolety nie będą znakiem dla złodziei jeśli zamontujesz automatykę do ich opuszczania zawsze o określonej godzinie.

 

Co do okiennic drewnianych to :

1. Wymagaja ręcznego zamykania, a w domku jest nieco więcej okien niz w bloku

2.Mocno narzucaja styl całego domu

3. wymagaja konserwacji / malowania

 

 

Co do ręcznego zamykania - przyda się "dla zdrowotności", człowiek powinien mieć trochę ruchu, a nie tylko pilot i fotel :wink:

Co do stylu - to prawda, jeśli ktoś nie lubi domów nieco rustykalnych, nie powinien ich mieć :-?

Co do konserwacji - też prawda, ale czyż one nie są urocze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała rolety, bo tak chcemy oboje :p

i oczywiście nie dla bezpieczeństwa, ale aby się odizolować od słońca latem i od mrozu zimą,

i w ogóle podobają mi się 8)

 

premium się tynkuje, a ja wannę w łazience ustawiam :roll:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/8030fbb47c81a8403b25e64000c162dd,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam wiosennie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Dziewczyny,

 

dolaczam sie do grupy. Pomysl jej utworzenia: REWELA.

 

Buduje od maja 2006r. moj domek (moj i mojego Aniola-Meza):

http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/jowita.htm

20 marca wstawiaja mi okna i chce ruszyc z tynkami/ wylewkami po Wielkanocy.

W tym roku mam plan doprowadzic wykanczanie mojego domu jak najdalej, jak tylko bedzie to mozliwe, a wiem z doswiadczenia, ze opoznienia potrafia zniweczyc wszelkie plany. Planuje tez wybudowac garaz wolnostojacy.

Marze dniem i noca juz o przeprowadzce do nowego domku z moja ukochana Rodzinka, ale daleka jeszcze przede mna droga. Wystarcza mi zrobione instalacje, jedna lazienka, w sypialniach moga byc chocby materace, a w kuchni lodowka i mala, elektryczna kuchenka i juz chce/ bede tam mieszkac. Poki co, mecze sie w wielkim miescie, co tez pcha mnie do przodu, czyli do jak najszybszego konca prac budowlano-wykonczeniowych.

 

Wlasciwie, jako "budujaca kobieta" nie mam problemu z dogadaniem sie z przedstawicielami patriarchatu (i to zarowno kobietami, jak i mezczyznami z przewaga tych ostatnich), lub/ i tzw. fachowcami, chociaz czasami spotykam sie z ich strony z tzw."okresem niedowierzania" (dluzszym, czy krotszym); w koncu wszystkim przechodzi; musi...

Najwazniejsze jest dla mnie wsparcie mojego cudownego Aniola-Meza oraz mojego Taty, ktory jest za razem kierownikiem budowy i pelni rozmaite wszelkie funkcje pomocnicze. Tak, ze w sumie mam pomoc, ale wszystkie decyzje podejmuje sama!

 

Pozdrawiam i na pewno bede tu zagladac, G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie może w końcu coś się zacznie dziać :) Z banku zadzwoniła pani z informacją, że wstępna decyzja kredytowa jest pozytywna, mam nadzieję, że i ostateczna taka będzie :)

 

Zadzwoniłam od razu do wykonawcy, na szczęście o mnie nie zapomniał :) Ma pojechać obejrzeć teren no i będziemy się umawiać na rozpoczęcie budowy :)

Oby tylko z bankiem do końca wszystko dobrze szło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...