Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Moje tynki :)

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149366_348.ts1173960727000.jpg

Piętro

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149379_348.ts1173960792000.jpg

Kuchnia

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149368_348.ts1173960744000.jpg

Sypialnia

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149375_348.ts1173960776000.jpg

Salon

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149381_348.ts1173960807000.jpg

Salon z kuchni :)

 

http://preview.jjuzek.photosite.com/~photos/tn/9149371_348.ts1173960760000.jpg

Elementy okienno-tynkowo-widokowe ;)

A te elementy okienne to w jakim kolorze bo chyba o cos takiego mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

e.kala widziałam te kafelki na żywca w łazience - tylko aranżacja inna

 

I jak sie prezentowały?

 

izi7 muszę podglądnąć twoje okna :wink:

 

W sprawie złodziei, oni lubią budowy, słabe zabezpieczenie. Ja po pokazaniu dachu w internecie miałam wyłaz dachowy bardzo krótko. Dlatego teraz tak boję sie wstawiania okien

 

Ja też chcę już tynki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, zaczynam się zastanawiać, czy zamieszczać zdjęcia z budowy w dzienniku. Naprawdę bywały takie kłopoty? Co prawda u nas na wsi jeszcze nigdy nie było włamania do żadnego domu... :D :D :D :D :D

 

Premiumpremium, tynki naprawdę piękne, gratulki. W mojej stodole dla agroturystów będą tylko pomalowane na biało cegły, taki klimacik. 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium piękne tynki...przypomnij maszynowe czy ręczne?

 

a u ans mamy już połowę rur do reku i 2 gniazdka do centralnego dokurzacza ( te tak na zaś jakby nam się w przyszłości zachciało takowego żeby potem wylewek ni e kuć). powiem wam że ciężko spać teraz w domku wykonawca, który miał nam dostarczyć kozę nawalił i najwcześniej jutro lub w sobotę kupimy sami... a teraz w domku 8 stopni a pilnować trzeba... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium piękne tynki...przypomnij maszynowe czy ręczne?

 

Ręczne. Panowie gładzą i głaszczą ściany prawidłowo... :oops: :D :D

W sumie to już kończą, niedługo chudziak i wchodzi ekipa od instalacjo CO.

Muszę solary kupić niebawem :lol:

 

A co oprócz solarów będziesz miała? najczęściej spotykałam się z połączeniem ich z kotłem (gazowym czy olejowym) i kominkiem z płaszczem wodnym. Czy może jakieś inne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium piękne tynki...przypomnij maszynowe czy ręczne?

 

Ręczne. Panowie gładzą i głaszczą ściany prawidłowo... :oops: :D :D

W sumie to już kończą, niedługo chudziak i wchodzi ekipa od instalacjo CO.

Muszę solary kupić niebawem :lol:

 

A co oprócz solarów będziesz miała? najczęściej spotykałam się z połączeniem ich z kotłem (gazowym czy olejowym) i kominkiem z płaszczem wodnym. Czy może jakieś inne rozwiązanie ?

 

Będę miała piec na węgiel :) Mielismy mieć kominek z płaszczem wodnym, ale przeanalizowaliśmy, ze solary i ten piec będzie wystarczający dla nas. Znajomy ma solary i z nich od tygodnia cieplutką wodę - 65 stopni! Kąpie się z powodzeniem 5osobowa rodzina i jest jeszcze na zmywanie. Ma kominek z pł.wodnym, ale teraz go nie uzywa, bo nie ma takiej potrzeby.

Solary oczywiscie połączone ze zbiornikiem dwufunkcyjnym (tak sie to chyba fachowo zwie :)). Myślę, ze będzie ok.

 

agnieszkakusi - zobaczysz jaka będzie podłoga po tynkach... Ochlapana cementem i brudna. U nas ekipa tak robi od wielu lat - najpierw tynki, wszystkie odpady lecą spokojnie na ziemię, a później zaleją to gładziutkim chudziakiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium piękne tynki...przypomnij maszynowe czy ręczne?

 

Ręczne. Panowie gładzą i głaszczą ściany prawidłowo... :oops: :D :D

W sumie to już kończą, niedługo chudziak i wchodzi ekipa od instalacjo CO.

Muszę solary kupić niebawem :lol:

 

A co oprócz solarów będziesz miała? najczęściej spotykałam się z połączeniem ich z kotłem (gazowym czy olejowym) i kominkiem z płaszczem wodnym. Czy może jakieś inne rozwiązanie ?

 

Będę miała piec na węgiel :) Mielismy mieć kominek z płaszczem wodnym, ale przeanalizowaliśmy, ze solary i ten piec będzie wystarczający dla nas. Znajomy ma solary i z nich od tygodnia cieplutką wodę - 65 stopni! Kąpie się z powodzeniem 5osobowa rodzina i jest jeszcze na zmywanie. Ma kominek z pł.wodnym, ale teraz go nie uzywa, bo nie ma takiej potrzeby.

Solary oczywiscie połączone ze zbiornikiem dwufunkcyjnym (tak sie to chyba fachowo zwie :)). Myślę, ze będzie ok.

 

agnieszkakusi - zobaczysz jaka będzie podłoga po tynkach... Ochlapana cementem i brudna. U nas ekipa tak robi od wielu lat - najpierw tynki, wszystkie odpady lecą spokojnie na ziemię, a później zaleją to gładziutkim chudziakiem :wink:

 

Premium, możesz napisać coś więcej o tych solarach? Temat bardzo mnie interesuje. Może masz zdjęcia? Jak wyglądają i gdzie są umieszczone (w Austrii widziałam lustra umieszczone wprost na ziemi przed domem)? Ile Cię kosztowały i jakiej firmy? Jakiej mocy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium, możesz napisać coś więcej o tych solarach? Temat bardzo mnie interesuje. Może masz zdjęcia? Jak wyglądają i gdzie są umieszczone (w Austrii widziałam lustra umieszczone wprost na ziemi przed domem)? Ile Cię kosztowały i jakiej firmy? Jakiej mocy? :roll:

 

Solary będą mnie kosztowały niecałe 6tys, z firmy Hewalex. W tej cenie jest:

1. Kolektor sloneczny KS2000S 2 szt.

2. Profil maskujacy KS 1 szt.

3. Zestaw ZPKS 2/18 1 kpl.

4. Zespol ZPS 4/4-18 1 kpl.

5. Pompa reczna 1 szt.

6. Zespol ZNP 12 1 kpl.

7. Podgrzewacz OKC 250 NTRR 1 szt.

8. Zestaw ZPP-C 1 kpl.

9. Otulina Armaflex AC 18/9 mm 20 szt.

10. ERGOLID EKO (pojemnik 20 kg) 1 szt.

 

Te dwa kolektory umieszczone będą na dachu.

 

Wygląda to tak:

 

http://www.hewalex.com.pl/graph/promo1/g1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w tej chwili masz piasek na ziemi?

 

Na parterze mam piasek :)

A raczej teraz juz mieszaninę piasku i cementu, zbite i ubite. Po weekendzie murarze wylewaja chudziaka. I dobrze, ze dopiero po tynkach to zrobią, bo nie wiem, czy doskrobaliby zaschnięte ciapki cementu... :lol:

 

Czy podpisywałyście umowę na zrobienie tynków? Jeśli tak, to macie może jej wzór?

 

Ja podpisywałam na tynki, posadzki, ocieplenie i elewację.

Wzór umowy mam (notabene od sylvii1 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa , budową ale musze Wam kobitki napisać że właśnie wróciłam z moją córcią z salonu sukien ślubnych. Bo czas nagli a zapisy są na pół roku wcześniej. Gdy wyszła z za kotary to mi się tak cieplo na sercu zrobiło, chyba tak jak w chwili gdy zobaczyłam ją na swiecie po ra raz perwszy. Niesamowite uczucie :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa , budową ale musze Wam kobitki napisać że właśnie wróciłam z moją córcią z salonu sukien ślubnych. Bo czas nagli a zapisy są na pół roku wcześniej. Gdy wyszła z za kotary to mi się tak cieplo na sercu zrobiło, chyba tak jak w chwili gdy zobaczyłam ją na swiecie po ra raz perwszy. Niesamowite uczucie :p :p

 

O jak sympatycznie :)

I jaką ma córka kreację?????

Ja suknię ślubną będę szykowała sobie na przyszły sierpień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...