Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nefer, dlaczego uważasz, że parkiet przemysłowy będzie brzydko wyglądał w połączeniach z płytkami? Jak też miałam zamiar dać kafle przy balkonie i koło kominka i właśnie przemysłowy mi tu pasuje - ma "drobny rzucik" więc może być na mniejszych powierzchniach .. Co prawda ostatnio zrezygnowałam chyba z tych kafli, bo mojemu mężowi zakłócają akustykę w salonie :o :o :o . Będzie lakierował parkiet co rok, ale AKUSTYKA będzie lepsza... :evil:

 

Ewa - to kwestia gustu :) PODOBNO to wygląda lepiej na dużych niż na małych - ale jak położę to Ci powiem jak to jest na prawdę:):)

 

A tiaaaaa akustyka i to rozmieszczenie kolumn do kina domowego, a co ze sprzętem grającym?? tiaaaaa a gdzie te noże wszystkie komandoskie upchnąć i modele samolotów....tiaaaaaa skąś to znamy ???:):) ALe prawdziwy facet musi mieć jakieś zainteresowania ... nie ma przebacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano byłam u architekta. Troche sie z nim scielam :x Ale papierow nie zabralam :oops: , okazalo sie,ze moja adaptacja jeszcze nie skonczona :evil: Uzyskalam tylko odpowiedz,ze jutro na 100% dokumenty beda złożone :-? Juz ja to sprawdze :wink:

 

A facet powiedzial mi, ze NIKT nie umawia sie z ekipami jesli nie ma pozwolenia na budowe :o Hmmm, czyli jestem wyjątkiem? Przeciez wszystkie wiemy jak jest w czasie sezonu budowlanego z szukaniem ekipy :-?

 

 

A ja sie umówiłam - daj mu do mnie kontakt :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano byłam u architekta. Troche sie z nim scielam :x Ale papierow nie zabralam :oops: , okazalo sie,ze moja adaptacja jeszcze nie skonczona :evil: Uzyskalam tylko odpowiedz,ze jutro na 100% dokumenty beda złożone :-? Juz ja to sprawdze :wink:

 

A facet powiedzial mi, ze NIKT nie umawia sie z ekipami jesli nie ma pozwolenia na budowe :o Hmmm, czyli jestem wyjątkiem? Przeciez wszystkie wiemy jak jest w czasie sezonu budowlanego z szukaniem ekipy :-?

 

Ten architekt to jakiś oderwany od ziemi, ja chce ekipę na sierpień i jak dzwonię to już w paru miejscach mi mówią, że na ten rok nie mają terminów.

Mój sąsiad w styczniu kupił działkę w lutym miał juz pozwolenie, w kwietniu zaczyna budowę i na jesieni chce mieszkać, co by na to powiedział ten architekt? On nie czuje, że ludziom się spieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten architekt to jakiś oderwany od ziemi, ja chce ekipę na sierpień i jak dzwonię to już w paru miejscach mi mówią, że na ten rok nie mają terminów.

Mój sąsiad w styczniu kupił działkę w lutym miał juz pozwolenie, w kwietniu zaczyna budowę i na jesieni chce mieszkać, co by na to powiedział ten architekt? On nie czuje, że ludziom się spieszy :D

 

Coż, my wszyscy wiemy o co chodzi :) Ale jak widać, jesli ktos nie wie co powiedziec, to atakuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam pozbawiona netu i nie mogłam się niestety wypowiadać.

U nas na razie trwa załatwianie prądu :x . Mam nadzieję, że do końca tego tygodnia wszystko się już pozytywnie wyjaśni i że może do końca kwietnia ten cholerny prąd będzie.

 

Na razie sprzedaliśmy mieszkanie i do połowy kwietnia musimy się wyprowadzić. Przez najbliższe półtora roku będziemy mieszkać u moich rodziców :roll: .

 

W salonie merbau deska ( myślałam o przemysłowym, ale za mała powierzchnia - przemysłowy nadaje się na wersję od ściany do ściany) bo będzie przechodził w gres koło kuchni, kominka i z wejścia. Schody też pokryte merbau a podstopnice jasne drzewo - takie z jakigo będa meble w jadalni. I to samo jasne na poddaszu - konsekwencja musi być :)

 

Nefer - nie wydaje mi się, aby merbau przemysłowy był tylko do dużych powierzchni. Mój kolega ma dość mały salon, w dodatku połączony z kuchnią i przedpokojem, gdzie jest terakota i wygląda bardzo fajnie.

 

Mam pytanko też w związku z architektami. Moja działka nie jest skanalizowana i musimy mieć szambo (jak narazie). Jeśli mamy szambo, to do pozwolenia na budowę musimy dołączyć również projekt tego "zbiornika bezodpływowego" i wrysować go w zagospodarowanie działki (wg. "moich architektów).

 

bagat - musisz do PB dołączyć projekt szmba, jeśli nie masz kanalizacji. Taki projekt powinni wykonać architekci. Porozmawiaj z nimi o tym.

 

Z tego co widzę, to nie tylko ja miałam kłopoty z architektem :evil: . A tak swoją drogą, to naprawdę ich podziwiam, że maja na tyle tupetu aby w ogóle nie przejmować się terminami, klientami :x .

My robiliśmy projekt indywidualny i ciągle był problem z dotrzymaniem terminów przez naszą architekt, ale jak przyszło do zapłaty to w ogóle nie chciała zejść ze swojego wynagrodzenia. Chciałam się jej pozbyć i wziąć kogoś innego, ale okazało się, że nie jest to takie proste. Tak więc oni doskonale zdają sobie sprawę, że jesteśmy na ich łasce i niełasce i wyczyniają różnego rodzaju cyrki :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lidszu :)

Mi też (z tym projektem szamba) ich propozycja wydawała się logiczna i dlatego z pełną wiarą w "Architektów" na nią przystałam :lol: ,ale jak obserwuję ich pracę i kolejne terminy mijają to uruchamia się "spiskowa teoria dziejów" :roll: ,

Może doszukuję się jeszcze jednej dziury w całym :lol: , mam nadzieję tylko , że już niedługo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti nie martw się na zapas, jak na moje, to brak pozwolenia w niczym nie przeszkadza, aby zaklepać ekipę. My tak szukaliśmy, znajomi tak szukali i żadnego problemu nie było. Nikt nas nie pytał, czy mamy pozwolenie czy nie, tylko kiedy chcielibyśmy zacząć. Uszy do góry :wink:

 

Ekipa zaklepana na szczescie :) Pech tylko w tym, ze do terminu z nimi ustalonego raczej nie bedzie pozwolenia :evil: Musiałby zdarzyc sie cud :-? A bez pozwolenia nie ruszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kochane zaczynam juz niedlugo. W Poznaniu pogoda sie poprawia, czuc wiosen, wiec moze nawet w przyszlym tygdoniu. :D

 

beti555 coz - chyba tak :( Przy podpisywaniu kolejnych umow bedziesz madrzejasza. Ja w ogole nie mialam umowy z biurem projektowych - tez nie ma co sie chwalic jak moj luby zalawial z nimi odbior zlecenia. Ale to sa pierwsze koty za ploty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti, a kiedy chcielibyście zacząć? Pewnie jakoś teraz wiosną? Bo my dopiero w lipcu :( Jak znaleźliśmy w końcu murarzy to się okazało, że predzej nie mogą bo już mają terminy zajęte. A planowaliśmy w maju, ewentualnie czerwcu :-?

 

Z ekipa umowilismy sie na po świetach, ale w zwiazku z tym,ze my chcielibysmy wprowadzic sie zima, to jesli pozwolenie byłoby szybciej, zaczeliby budowac szybciej :-? Ale juz wiemy, ze nic z tego :(

Aha, nie ma pozwolenia to i kredytu nie ma :cry: Bo my całośc z kredytu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kochane zaczynam juz niedlugo. W Poznaniu pogoda sie poprawia, czuc wiosen, wiec moze nawet w przyszlym tygdoniu. :D

 

beti555 coz - chyba tak :( Przy podpisywaniu kolejnych umow bedziesz madrzejasza. Ja w ogole nie mialam umowy z biurem projektowych - tez nie ma co sie chwalic jak moj luby zalawial z nimi odbior zlecenia. Ale to sa pierwsze koty za ploty :)

 

Ha, czy bede mądrzejsza, to nie wiem :-? Ja za bardzo ufam ludziom i jak widać to mój bład :oops: Jednak mam nadzieje, ze bedzie lepiej :)

 

Naprawde masz super, ze bedziesz juz zaczynała. My jak juz w koncu dostaniemy pozwolenie, musimy dostac tez kredyt na budowe naszego wymarzonego domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie-nie ma pozwolenia nie ma kredytu.A przed chwilą zadzwoniła pani ze starostwa,że muszę dołączyć jeszcze jeden papierek bo niby dokumenty są w porządku ale coś jest niejednoznacznie napisane.No i pare dni do tyłu.Ja też nie miałam umowy z projektantem i też ufam ludziom.Bo jak człowiek sam jest odpowiedzialny to sądzi,że to jest norma,nie może być inacze.Niestety.może. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez razem zreszta z p. architekt musialam chodzic do urzedu i cos jeszcze na miejscu poprawiac we wniosku. jak tylko mielismy pozwolenie na budowe zlozylismy wniosek kredytowy z oswiadczeniem, ze do podpisania umowy kredytowej bedzie juz pozwolenie prawomocne i dziennik budowy do wgladu. Jak podpisalismy umowe wraz w wnioskiem o wyplate 1 transzy czekalam na pieniadze 5 dni ( w tym weekend). Takze nie jest zle. Mozna przyjac, ze w miesiac po wydaniu pozwolenia macie juz u siebie pierwsze pieniazki. Ale polecam - z bankami warunki kredytu (do wpisania na wniosku) i zapisy w umowach kredytowych negocjujcie juz teraz!!! Wcale nie trzeba z tym czekac na pozwolenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM POZWOLENIE NA BUDOWE!!! :D :D :D

w piątek składamy dokumenty do banku :lol: i liczymy na to, że w kwietniu będziemy już wydawać te pożyczone pieniążki :lol: . Właśnie wczoraj usłyszałam że są dwie piękne chwile w "życiu kredytobiorcy", jak dostanie kredyt i jak skończy go spłacać :lol: Póki co, będziemy czekać na tę pierwszą :p

Może to biuro na kwiatowe nie jest takie najgorsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...