Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beti u nas reszta wykończeniówki będzie po sprzedaży mieszkania...

ze zwrotu VATu też troszkę się zrobi...

zrobimy tyle by dało się przenieść i sprzedać mieszkanie.

 

rzeczy typu taras, ścieżki, meble, żyrandole itp itd... będą na samym końcu. potem już nic nie zrobimy bo z kasą na co dzień jak u was...

 

Dobrze, ze macie to mieszkanie na sprzedaż. Przynajmniej jest to jakas perspektywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my już sprzedaliśmy i muszą nam zapłacić ostatnia ratę 20 tyś....już byłam w banku dowiedzieć się o możliwość zwiększenia kredytu...to co wzięlismy nie wystarczy...

 

Nam w banku powiedzieli, ze nie mozemy dobrac kredytu... Za małe zarobki mamy :( Chociaz jak tak sie zastanowic, to nie wiem z czego mielibysmy spłacac ten wiekszy kredyt :roll: Moze i dobrze, ze nie mozemy go zwiekszyc, bo skad wzielibysmy wtedy na ratę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my bedziemy musieli wziac o 100tys wiecej niz planowalismy, jeszcze tyle to dostaniemy tylko ciekawe ile za to wybudujemy

 

a my już sprzedaliśmy i muszą nam zapłacić ostatnia ratę 20 tyś....już byłam w banku dowiedzieć się o możliwość zwiększenia kredytu...to co wzięlismy nie wystarczy...

 

Nam w banku powiedzieli, ze nie mozemy dobrac kredytu... Za małe zarobki mamy :( Chociaz jak tak sie zastanowic, to nie wiem z czego mielibysmy spłacac ten wiekszy kredyt :roll: Moze i dobrze, ze nie mozemy go zwiekszyc, bo skad wzielibysmy wtedy na ratę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

O dziwo dziś panowie się pojawili i zrobili nam wylewki na piętrze i juz schodzą na dół. Jestem pełna podziwu, ze wreszcie znaleźli dla nas czas ;)

Wczoraj pozamawialiśmy panele i kafle - fajnie sie wybiera, tylko za duzo tego w hurtowniach :roll: :p

 

I doczekałas sie :D

 

Doczekałam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, to jakie wy kredyty bierzecie? :roll: :wink:

 

Ja wzięłam 285 000 zł I mało :-?

 

ale za to też działka była kupiona?

 

Żeby za 285tys. dało się kupić działkę w Trójmieście i wybudować średniej wielkości dom to chyba trzeba być magikiem ;-), więc domyślam się, że nie jest to pełna kwota wydana na całość tj. działka + dom. Jeśli tak, to podziwiam! My na sam dom wydamy dwa razy tyle :( W ogóle nie rozumiem, czemu na Pomorzu są najwyższe ceny w kraju. Oglądałam kiedyś zestawienie cen różnych materiałów na terenie Polski i w prawie wszystkich kategoriach u nas było najdrozej :( Jak czytam na forum muratora jakie są aktualne ceny za usługi w kraju, a potem dzwonię do fachowców u nas, to ostatnio wciąż słyszę, że za tyle co wyczytałam, że się standardowo robi, to im się nie opłaca i jak nie jestem zainteresowana zapłaceniem odpowiednio więcej, to nie ma sprawy - mają tyle klientów, że im nie zależy. Normalnie wściec się można jak się takich kolesi słucha :( Nie wiem po co robiłam studia - trzeba było zająć się budowlanką i trzepać kase...

A z optymistycznych wiadomości, to robią nam tynki wewnętrzne. Mamy już zrobione sufity na dole i prawie całą górę. Jeszcze ze 2 dni i będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, to jakie wy kredyty bierzecie? :roll: :wink:

 

Ja wzięłam 285 000 zł I mało :-?

 

ale za to też działka była kupiona?

 

Żeby za 285tys. dało się kupić działkę w Trójmieście i wybudować średniej wielkości dom to chyba trzeba być magikiem ;-), więc domyślam się, że nie jest to pełna kwota wydana na całość tj. działka + dom. Jeśli tak, to podziwiam! My na sam dom wydamy dwa razy tyle :( W ogóle nie rozumiem, czemu na Pomorzu są najwyższe ceny w kraju. Oglądałam kiedyś zestawienie cen różnych materiałów na terenie Polski i w prawie wszystkich kategoriach u nas było najdrozej :( Jak czytam na forum muratora jakie są aktualne ceny za usługi w kraju, a potem dzwonię do fachowców u nas, to ostatnio wciąż słyszę, że za tyle co wyczytałam, że się standardowo robi, to im się nie opłaca i jak nie jestem zainteresowana zapłaceniem odpowiednio więcej, to nie ma sprawy - mają tyle klientów, że im nie zależy. Normalnie wściec się można jak się takich kolesi słucha :( Nie wiem po co robiłam studia - trzeba było zająć się budowlanką i trzepać kase...

A z optymistycznych wiadomości, to robią nam tynki wewnętrzne. Mamy już zrobione sufity na dole i prawie całą górę. Jeszcze ze 2 dni i będzie koniec.

 

 

najwyrazniej za obcowanie z morzem trzeba placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi zależy czy dół czy góra. na dół układasz folie na zakład i tak by wystawała ponad wylewkę na to układasz styropian dokładnie dopasowując jeśli dół to polecam 2x5 cm na mijankę jeśli góra to u nas jest 5 cm (bez folii na stropie u nas jest)

 

penny 40 zł za punkt od puszki do gniazdka , od włącznika do światła, 140 od tablicy do puszki (materiał z robocizną razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...