Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

beti projekt mi się podoba. Jedyne co zmieniłabym to tę płytę i okap - piszę to ze względów praktycznych, bo wizualnie jest super. :wink: Nie rezygnuj ze słupka, a płytę zrób obok albo zrób zlew narożny, a w jego miejscu umieść płytę i okap? :roll:

 

Tak sobie mysle, ze wstawie płytę w narożnik pomiędzy oknami... Po obu stronach jest duzo miejsca wiec blatu będzie sporo, a zauważyłam, ze u nas nigdy nie zdarza sie zeby 2 osoby jednoczesnie gotowały... Może nie będzie źle? A tam gdzi ejest teraz na wizualizacji płyta zrobię same szafki... Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Płytę przeniosłabym na drugą stronę.Bałabym sie o stół za nim, przy gotowaniu np.sosu do spagetti bo bulgocze i pryska. Zamieniłabym miejscami lodówkę z kuchenką. Łatwiej będzie wyjmować produkty z lodówki i od razu kłaść je na blat. Teoretycznie w kuchni powinien być zachowany ciąg obrabiania jedzenia. Czyli lodówka, blat, zlew,blat, kuchenka. Tak by było najwygodniej.

W miejscu płyty będziesz miała roboczy blat i jak zaprosisz gości na kolację będziesz mogła uczestniczyć w rozmowie siekając marchewkę na przykład :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę przeniosłabym na drugą stronę.Bałabym sie o stół za nim, przy gotowaniu np.sosu do spagetti bo bulgocze i pryska. Zamieniłabym miejscami lodówkę z kuchenką. Łatwiej będzie wyjmować produkty z lodówki i od razu kłaść je na blat. Teoretycznie w kuchni powinien być zachowany ciąg obrabiania jedzenia. Czyli lodówka, blat, zlew,blat, kuchenka. Tak by było najwygodniej.

W miejscu płyty będziesz miała roboczy blat i jak zaprosisz gości na kolację będziesz mogła uczestniczyć w rozmowie siekając marchewkę na przykład :D .

 

Swięta racja a moze jednak kuchnię z o apem w rog kuchni pomiędzy oknami, będzie przeciw waga dla dwóch potężnych szaf lodówko - kuchennych. W pełni zgadzam się z zedaniem mojej przedmówczyni o ergonoii kuchennej, ale jeśli lodowka ma nyć biała to lepiej wizualnie ją schować.

 

p.s to kiedy to spagetti będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :D

 

Rzeczywiscie lepiej lodówke zamienić miejscami z piekarnikiem. Co do zmywarki, to na projekcie jest w złym miejscu. Będzie po prawej stronie, gdyż zlew tez będzie zamontowany odwrotnie. A lodówkę bede miała w kolorze inox. I już postanowiłam. Płyta z okapem idzię w róg pomiędzy oknami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janzar- z forum piszi że ma być to staram sie robić jak należy, co prawda przeszkadzają troche peszele z elektryka ale mają chłopaki uważać. Zobaczymy jak im to wyjdzie bo dokladnie pape przygrzewaja jutro a wczoraj całą podłoge posmarowali dysperbitem po zamiecieniu- obecnie chata sie wietrzy. Dobrze że to nie smoła tylko na wodzie srodek. Wieczorem było już suche. Teraz papa s30 V60 lub odwrotnie.Potem hydraulika , folia, styro, folia i podlogówka i beton.UFF już mam mętlik.Fotki jutro to wam pokażę. juz mam dosyć tych brudnych budowlanych spraw.

Zamówiłam jeszcze schody Rintala kręcone drewniane.kolor mahoń. To juz te przyjemniejsze sprawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betti czy Twój projekt kuchni już wybrany i zatwierdzony?

Bo ja mam jedną malutką uwagę, a raczej wskazówkę.

Ja wiem, że kuchnie wyspy wyglądają wspaniale ale są dwa powody które mnie do nich nie przekonują:

1. wyposażenie takiej wyspy w okap jest znacznie droższe bo okapy takie są poprostu kosztowniejsze

2. jak pryska to na wszystko dookoła

3. jesli będize to bez żadnego podwyższenia czy jakiegoś przesłonienia z drugiej strony to trrzba żelaznej dyscypliny i utrzymywania idealnego porządku na płycie bo wszystko poprostu widać. Widok garczków z resztkami jedzenia niekoniecznie bywa atrakcyjny.

 

To takie moje uwagi, które mnie osobiście zdecydowanie przekonują przeciwko wyspie gotujacej. Owszem wyspa, ale jedynie w celu spożywania posiłków badź wyspa szafkowo-blatowa.

 

A tak wogóle to fajny masz ten projekt :wink: :lol: Szczególnie to okno mi sie podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betti czy Twój projekt kuchni już wybrany i zatwierdzony?

Bo ja mam jedną malutką uwagę, a raczej wskazówkę.

Ja wiem, że kuchnie wyspy wyglądają wspaniale ale są dwa powody które mnie do nich nie przekonują:

1. wyposażenie takiej wyspy w okap jest znacznie droższe bo okapy takie są poprostu kosztowniejsze

2. jak pryska to na wszystko dookoła

3. jesli będize to bez żadnego podwyższenia czy jakiegoś przesłonienia z drugiej strony to trrzba żelaznej dyscypliny i utrzymywania idealnego porządku na płycie bo wszystko poprostu widać. Widok garczków z resztkami jedzenia niekoniecznie bywa atrakcyjny.

 

To takie moje uwagi, które mnie osobiście zdecydowanie przekonują przeciwko wyspie gotujacej. Owszem wyspa, ale jedynie w celu spożywania posiłków badź wyspa szafkowo-blatowa.

 

A tak wogóle to fajny masz ten projekt :wink: :lol: Szczególnie to okno mi sie podoba :lol:

 

Z typowej wyspy sie wycofałam. Zdecydowałam, ze płytę z okapem przenoszę w róg, własnie pomiedzy oknami :wink: Wtedy można tam zastosować o wiele tanszy okap, bo te wyspowe, to cena- horror :o Wyspa zostanie jako odgrodzenie od salonu. Będą tam szafki i chyba jakieś szuflady. Stół tez pozostanie w tym miejscu. I pozostaje niska zabudowa, tzn bez górnych szafek :D Jeszcze nie mam nowej wizualizacji, ale jak będę juz ją miała, to napewno tu wkleje :D

A czy uważacie, ze niecałe 6000 zł za te meble (MDF) to cena do przyjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...