Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Dziewczyny - wiosna juz jest, ze az milo!!! :) Za oknem ok 15 stopni i wbrew prognozom zadnych chmur i deszczu, ale piekne slonce tu od rana swieci. I niech swieci do jutra i jeszcze cdluzej, bo jak nie bedzie padalo to jutro mam wytyczanie budynku a od czwartku rozpoczecie prac - na razie tylko kopanie pod fundamenty :)

 

Miraśka - dom mi sie bardzo podoba :) Wydaje sie faktycznie wikszy - bedzie bardzo przestronny.

 

Ja dopiero teraz doceniem metraz. My mamy mala dzilke i maly dom i niestety musialam sie niezle nagimnastykowac, aby w naszym 24m salonie zmiescic miejsce dla 4 os przed TV oraz stol jadalniany na 6os. Po drodze przezylam male zalamanie i bylo bardzo zle, ale w koncu jakos to poustawialam i widze swiatelko w tunelu. Niestety kanapy nie beda kolo kominka o czym zawsze marzylam :( Ale kominek bedzie widoczny z foteli i za to bloko stolu co tez ma swoje plusy :) Nauczylam sie odnajdywac pozytywy kazdej sytuacji :D

 

stander z nasza hurtownia jestem umowiona dokladnie tak jak piszesz. A w umowie z wykonawca mam zapis, ze to on dostarcza wszystkie maszyny i sprzety na budowe. Poza tym jest na razie dosc uczciwy, wiec mysle, ze bedzie ok. Ale sprawdzac tez oczywiscie bede :) A co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zachęcona przez Stander tymi płomieniami od progu,też napiszę trochę o swoim przyszłym kominku, bo się rozmarzyłam :p Będzie usytuowany na granicy pokoju dziennego i holu, więc będzie widoczny i z pokoju, i z kuchni, i z holu (nie za dużo tego szczęścia? :roll: ) No i wygląda na to, że nas też będą witać te płomienie od wejścia :D Fajnie co? A prędzej jakoś sobie tego nie uświadomiłam. Dzięki Stander :D :D

 

P.S. Stander będziecie mieli kominek z płaszczem wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Stander będziecie mieli kominek z płaszczem wodnym?

 

Tak, to będzie "płaszczydło". Najpierw miało być rozprowadzanie powietrza, bo kominek mamy dokładnie centralnie, ale gdy wyskoczył problem z miejscem na piec główny, a jeszcze wychodziło na to, że będzie się paliwo dublować, zmieniliśmy plany i to kominek stał się kotłem CO, a wspomagający mamy kociołek elektryczny. Sumując wszystko - drogo, ale ekologicznie. :cry: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekiIga 9-faktycznie mały salonik ,chociaz ja nie bede miała wiekszego-26 m ale odpada stół ,który powędruje do jadalni i zrobi sie luzniej-a teraz mam wszystko na 21mkw i tez nie jest zle

Faktycznie mamy wkoncu wiosnę- u mnie na działeczce wyszły krokusiki ale jeszcze nie całe

wczoraj wieczorem u nas w Szczecinie była burza -pierwsza wiosenna a dzisiaj słoneczko swieci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Stander będziecie mieli kominek z płaszczem wodnym?

 

Tak, to będzie "płaszczydło". Najpierw miało być rozprowadzanie powietrza, bo kominek mamy dokładnie centralnie, ale gdy wyskoczył problem z miejscem na piec główny, a jeszcze wychodziło na to, że będzie się paliwo dublować, zmieniliśmy plany i to kominek stał się kotłem CO, a wspomagający mamy kociołek elektryczny. Sumując wszystko - drogo, ale ekologicznie. :cry: :D

 

 

No to dokładnie jak u nas :D Też na początku miało być dgp, bo kominek mamy w centralnej części domu i takie rozwiązanie byłoby bajecznie tanie do zrealizowania,a i tanim sposobem moglibyśmy dogrzewać dom. Ale kiedy do nas dotarło jak zabójczo drogi jest gaz płynny (bo ziemnego na razie nie ma), to stwierdziliśmy, że lepiej wydać pieniążki na kominek z płaszczem i mieć go na całe życie, niż ładować w wynajem butli i płacić kolosalne rachunki za gaz, i później i tak nic z tego nie mieć.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woisna wiosna :) a u mnie wykończeniówka idzie pełną parą, aż nie nadążam :o Jutro w końcu "zamknę" stan stan surowy oknami i drzwiami, tylko ten stan cos mi sie przez zimę zdążył "ugotowac" :wink: (w sumie nie wiem jak się nazywa stan ze wszystkimi instalacjami...). Wiem, że niektóre z Was dopiero latem zaczną ale... ja chcę się w wakacje juz przeprowadzić... jak jezdzimy na budowe to az nam się nie chce wracac do domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie: jakie wielkości rabaty można wynegocjowac na materiały budowlane w hurtowniach? Jeden z moich potencjalnych wykonawców, twierdzi, że klient indywidualny nie będzie miał upustów większych niż 10 %, i on te materiały kupi w cenie niższej niż ja :-?

Hmm..., z tego co czytałam to waszych (prze)bojach z zakupami to rabaty były większe, prawda?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki Budujące,

 

właśnie czekam na zamówiony projekt - wybrałam Kryształ z IGN.

W międzyczasie tak sobie przeglądam forum i zastanawiam się nad ogrzewaniem. Będziemy mieli doprowadzony gaz i to będzie główne źródło ogrzewania, ale zastanawiam się też nad DGP. Czy któraś z was będzie miała lub już ma dystrybucję gorącego powietrza? Chciałabym się dowiedzieć do kogo zwrócić się w celu sporządzenia projektu takiego systemu (bo chyba musi być? :roll: ) I ile może to wszystko kosztować?

Poza tym chciałam zapytać o przyłącza. Poskładalam wnioski o warunki przyłączenia do wszystkich możliwych sieci i czekam na decyzje. Czy do wniosku o pozwolenie na budowę muszę dołączyć projekty przyłączy? Kto robi te projekty (rozumiem że na podstwie otrzymanych warunków) - projektant adoptujący projekt? Czy wiecie ile kosztuje taki projekt np. przyłącza gazowego?

Przepraszam za takie naiwne pytania ale liczę, że nie zostawicie mnie bez odpowiedzi :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula--poczekaj spokojnie jak dostaniesz projekt do reki to zajrzyj na strone gdzie jest projekt instalacji grzewczej-parter i zobacz czy od kominka przy suficie sa rozprowadzone ,,rury,,do rozprowadzenia ciepła-bo u mnie tak jest-i wszystko jest ok oprócz tego że wlot powietrza do spalania jest za blisko(ponoć najlepsza odl.to ok 4m)ale to żaden problem

Bogat-jeśli chodzi o rabaty to ten co by ci kupował dostanie np 20 %rabato -tobie da 10 z tego a reszte sobie zostawi,mi jak jedna hurtownia robiła wycene mteriałow to dała rabatyróżne na rózne materiały-npbloczek betonowy-10%,folia kubełkowa-15%,wełana min.25%,profile do k.g.30% ..itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Miraśka,

trochę rozgorączkowana jestem :D . Ale wiesz jak jest - jak trzeba czekać i nie można nic zrobić to przynajmniej mozna na forum się czegoś dowiedzieć.

Dzisiaj dostałam projekt i zgodnie ze wskazówkami zajrzałam w projekt instalacji grzewczej. Niestety nie mam rozrysowanych rur do DGP. Wg mojego M niewiele projektów ma w standardzie taką instalację. Nasz nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...