Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Mamy wylewki :D :D :D Kosztowały jedynie 4050 :o :evil:

 

No i fajnie :)

Ile miałaś m2 podłóg, że aż tyle zapłaciłaś? :roll:

 

My mamy wszystkie materiały zwiezione, zawalony nimi cały dom, od wczoraj panowie ocieplają nam dom. Zupełnie niespodziewanie wyszło, ze to już teraz będzie robione i że kolor damy jeszcze w tym roku (dodatkowe koszty :roll: ). No ale widocznie tak musi być :)

No i drzwi zewnętrzne czekają na zamontowanie, zdecydowaliśmy się ostatecznie na drewniane :)

 

Pozdrawiam! 8)

 

Mam blisko 150metrów kw. Z tym, ze chudziak był krzywy :evil: , wiec zeby wypoziomować trzeba było w niektórych miejscach dać 8 cm, w niektórych 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WZ gmina musi wydać w przeciągu 60 dni w przypadku sprawy prostej, a taką właśnie jest dom jednorodzinny. Odmówić wydania warunków można jedynie w przypadku, gdy opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

 

Hanika jeśli kobieta na piśmie nie da Ci pisemnego uzasadnienia odmowy wydania warunków w ustawowym terminie można ją wtedy pociągnąć do odpowiedzialności. Nie daj się zbyć i wlacz o swoje!!!

 

May - takie coś już obowiązuje na pewno na poziomie powiatów (nie wiem jak w gminach). Za każdy dzień zwłoki urząd płaci 500 zł kary do budżetu województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

Rada Ministrów w dniu 08.05.2007r. dopiero przyjęła taki projekt więc nie wiem jak to mozliwe, że juz odowiazuje :o :o :o

http://www.kprm.gov.pl/070508rm.htm

Cytat: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra budownictwa.

Uproszczenie i skrócenie procedury planowania przestrzennego to jedno z głównych założeń przygotowanej przez rząd nowelizacji ustawy. (...)Proponowane przepisy określają także warunki zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego. Decyzja o warunkach zabudowy będzie wydawana wówczas, gdy dana inwestycja wymaga pozwolenia na budowę. Dotyczyłoby to także zabudowanej działki w sytuacji, gdy zmieniona zostanie linia zabudowy oraz gabaryty budynku od frontu parceli. Natomiast decyzja ta nie będzie wymagana w przypadku niewielkiej jej rozbudowy (zwiększenie o 15 proc.).

Gmina będzie mogła zawiesić postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy tylko w momencie wystąpienia sprzeczności planowanej inwestycji ze studium gminnym. Termin wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu przez właściwy organ skrócono do 65 dni. Wprowadzono też karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki w wydaniu decyzji.

 

O tych już obowiazujących 60 dniach to pierwsze słyszę :-? U mnie napewno trwa to 3-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland masz rację jeśli chodzi o gminy, bo do tej pory kara ta obowiązywała jednostki samorządu dopiero od szczebla powiatu.

 

Jestem inż. budownictwa projektującym drogi i infrastrukturę i parokrotnie Starosta interweniował u swoich podwładnych, by tych kar nie pałcić. :lol:

 

Swoją drogą wkurzające jest to, że urzędnicy robią co chcą. Mi się udało szybko pozałatwiać formalności w mojej gminie. Jednak zawodowo nie raz też musiałam użerać się z "wszechwiedzącymi" urzędnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ gmina musi wydać w przeciągu 60 dni w przypadku sprawy prostej, a taką właśnie jest dom jednorodzinny. Odmówić wydania warunków można jedynie w przypadku, gdy opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

 

Hanika jeśli kobieta na piśmie nie da Ci pisemnego uzasadnienia odmowy wydania warunków w ustawowym terminie można ją wtedy pociągnąć do odpowiedzialności. Nie daj się zbyć i wlacz o swoje!!!

 

Plan zagospodarowania dla Gdowa jest w trakcie opracowywania, ale gotowy będzie najwcześniej za dwa lata. Więc chyba muszę czekać cierpliwie. Boję się iść na udry z miejscowymi urzędnikami, bo mi to będą pamiętać do trzeciego pokolenia i dopiero będę miała przechlapane. Wczoraj odważyłam się jedynie grzecznie powiedzieć nowej urzędniczce, że jest to dramat budujących i że ja zostałam zrobiona w bambuko. A to, co miałam jej ochotę powiedzieć ( :evil: ), to się nie nadaje do wypowiedzenia... Marny jest los petenta... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanika no to nie zazdroszczę. W tym wypadku pozostaje rzeczywiście grzecznie czekać, aż Pani się z robotą uwinie. Mogłabyś jeszcze spróbować pogadać z wójtem/burmistrzem/prezydentem danej gminy. A co trzeba wykorzystać fakt bycia kobietą :lol:

W moim przypadku to właśnie dużo pomogło, bo też guzdrali się z tą decyzją. Poszłam do wójta, uśmiechnęłam się, oczywiście nazachwalałm jaka to gmina piękna dzięki niemu, ile inwestycji, etc. i jakoś poszło, decyzja była po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj olał nas hydraulik :( Nie przyszedł podłączyc kanalizacji pod chudziaka, nie zadzwonił, nie odpowiada na telefony i smsy :( W poniedziałek miał być zalewany chudziak :( Zadzwoniłam do innego, nie zdąży do poniedziałku. Trzeci może zdązy ale nie daje 100% pewnosci... Przełożyłam beton na środę :( :(

Ten pierwszy miał mi robić całą hydraulikę w domu, wartą ok 40tys :( :(

Nie wiem co robić. Smutno mi i się podłamuje pomalutku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkie Budujące Kobiety!

Ja mimo wielu problemów mam zamiar zacząć budowę (pierwszy problem, ze mąż strasznie się obawia takiej inwestycji). Papierologię staralam sie załatwić jak najszybciej i mam już pozwolenie na budowę, ekipę mam na lipiec ale moze uda mi się trochę wczesniej (murarz powiedzial, ze taki domek jak nasz "to 2 tygodnie roboty"). Na razie nie mogę sie skontaktować z majstrem, wiekszosc materiałów wiem ile i jakich, ale nie wiem ile desek tzreba na budowę. mam nadzieje, ze ktoś mi powie orientacyjnie, bo znajomy jedzie do jakiegoś niedrogiego tartaku i chce mi przywieźć po drodze. Ile wy tych desek mieliscie na budowe i jakie wymiary? Wiem tylko, że calówki i że fundament nie bedzie deskowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dawno nie pisałam ale powiem szczerze, że jakoś straciłam zapał budowlany :-? . Jesteśmy przed tynkami i teraz przyznaję, że fajnie sie budowało stan surowy, jedna ekipa z która wszystko się ustalało. Teraz przez dom ciągle przewijają sie różni ludzie, trzeba to wszystko zgrać i jakoś to dalej ciągnąć.

Obecnie najbardziej dziwi mnie to, że wykonawcom nie za bardzo zależy na kliencie. To my musimy dzwonić, upominać, pilnować i na koniec słono zapłacić.

Wczoraj dzwoniłam w sprawie wyceny wykonania schodów. Pan powiedział, że wyceni ale termin realizacji na wrzesień. Obecnie staram się znaleźć wykonawców na wszystkie prace w domu ponieważ chcielibyśmy we wrześniu mieszkać, ale jak będzie to nie wiem. Oczywiście kredyt też sie kurczy więc po każdej wycenie jest mi trochę słabo (jakoś zawsze myślę, że powinno być taniej :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dawno nie pisałam ale powiem szczerze, że jakoś straciłam zapał budowlany :-? . Jesteśmy przed tynkami i teraz przyznaję, że fajnie sie budowało stan surowy, jedna ekipa z która wszystko się ustalało. Teraz przez dom ciągle przewijają sie różni ludzie, trzeba to wszystko zgrać i jakoś to dalej ciągnąć.

Obecnie najbardziej dziwi mnie to, że wykonawcom nie za bardzo zależy na kliencie. To my musimy dzwonić, upominać, pilnować i na koniec słono zapłacić.

Wczoraj dzwoniłam w sprawie wyceny wykonania schodów. Pan powiedział, że wyceni ale termin realizacji na wrzesień. Obecnie staram się znaleźć wykonawców na wszystkie prace w domu ponieważ chcielibyśmy we wrześniu mieszkać, ale jak będzie to nie wiem. Oczywiście kredyt też sie kurczy więc po każdej wycenie jest mi trochę słabo (jakoś zawsze myślę, że powinno być taniej :roll: ).

 

oj tak....ostatnio usłyszeliśmy, żebyśmy się cieszyli, że wogóle przyjeżdżają....- budowlańcy

dobre? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...