Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witajcie!

Dawno nie pisałam ale powiem szczerze, że jakoś straciłam zapał budowlany :-? . Jesteśmy przed tynkami i teraz przyznaję, że fajnie sie budowało stan surowy, jedna ekipa z która wszystko się ustalało. Teraz przez dom ciągle przewijają sie różni ludzie, trzeba to wszystko zgrać i jakoś to dalej ciągnąć.

Obecnie najbardziej dziwi mnie to, że wykonawcom nie za bardzo zależy na kliencie. To my musimy dzwonić, upominać, pilnować i na koniec słono zapłacić.

Wczoraj dzwoniłam w sprawie wyceny wykonania schodów. Pan powiedział, że wyceni ale termin realizacji na wrzesień. Obecnie staram się znaleźć wykonawców na wszystkie prace w domu ponieważ chcielibyśmy we wrześniu mieszkać, ale jak będzie to nie wiem. Oczywiście kredyt też sie kurczy więc po każdej wycenie jest mi trochę słabo (jakoś zawsze myślę, że powinno być taniej :roll: ).

 

Miło znów Cię widzieć :D

 

Jak jadę obwodnicą widzę Twój domek. Bardzo ładny :D Śliczne okna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkie Kobitki ! :)

 

Pozwólcie, że dołącze do Waszego grona. Jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę, ale już Wam strasznie zazdroszczę tych fundamentów, wylewek i kafelek. Mam straszny mętlik w głowie - nie wiem czy zdążymy ze wszystkim i czy wszystko robimy w odpowiedniej kolejności :roll: Fakt zaciągnięcia kredytu też mnie strasznie martwi, ale w dzisiejszych czasach mało kogo stać na dom bez kredytu. Ceny i to co się dzieje w budownictwie też nie podnoszą na duchu, wręcz przeciwnie...

 

Mam nadzieję, że w towarzystwie będzie raźniej :) Cały czas staram się wbijać sobie do głowy, że kiedyś na swoim tarasie pomyślę, że BYŁO WARTO się męczyć.

Pozdrawiam Was serdecznie :)

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :)

 

My mamy już ocieplony dom! :p :p :D I drzwi zamontowane - ale się cieszę! Do końca maja ekipa ma nam zrobić ocieplenie dachu, a później to już mąż z ojcem będą równać ściany, kłaść kafelki, wylewać schodki przed domem i taras. Dojm zaczyna wyglądać jak dom. Jedyne, co mi się nie podoba, to szybkość upłynniania się pieniążków... :x :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie i dziękuję za powitanie :)

 

 

TomKa tak, mam juz wybrany prjoket - "EWA" z pracowni Horyzont. Wybaczcie, ale nie wiem jeszcze jak się robi takie fajne "wstawki" projektu :oops:

Nie spotkałam tu na forum jeszcze nikogo kto ma ten projekt.

Papiery juz poskładane czekamy teraz na pozwolenie, które ma byc jeszcze w maju. Teraz zastanawiamy się w jakim banku brać kredyt, z tego czytania, szukania i pytania jest mi juz niedobrze...

Mam taki mętlik w głowie, że wydaje mi się, że im człowiek mniej wie tym chyba jest zdrowszy :D

Prawdopodobnie padnie na PKO BP.

Trochę sie też boję o ekipę... Z tego co słyszę to to co sie teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie...

Mamy ekipę zarezerwowaną telefonicznie przez naszego kierownika budowy, ale nie wiem czy pan X dotrzyma słowa... Wiecie jak to jest - nie masz na papierze to sie wypchaj.

 

Po cichu mam nadzieję, że jakims cudem uda się nam jeszcze coś w tym roku wybudować. Takim też cudem była nasza działka, którą kupiliśmy w grudniu.

Mamy trochę problemów co prawda z wodociągami, ale jestem twarda i będę walczyć ! :D

Bo w końcu kto jak nie my kobity damy radę ze wszystkim :wink:

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie i dziękuję za powitanie :)

 

 

TomKa tak, mam juz wybrany prjoket - "EWA" z pracowni Horyzont. Wybaczcie, ale nie wiem jeszcze jak się robi takie fajne "wstawki" projektu :oops:

 

 

czyli :

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/ew/ewa-widok-1__w450h296.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/ew/ewa-part__w230h230.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/ew/ewa-podd__w230h230.jpg

 

u nas jest słoneczko z horyzontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie i dziękuję za powitanie :)

 

 

TomKa tak, mam juz wybrany prjoket - "EWA" z pracowni Horyzont. Wybaczcie, ale nie wiem jeszcze jak się robi takie fajne "wstawki" projektu :oops:

Nie spotkałam tu na forum jeszcze nikogo kto ma ten projekt.

Papiery juz poskładane czekamy teraz na pozwolenie, które ma byc jeszcze w maju. Teraz zastanawiamy się w jakim banku brać kredyt, z tego czytania, szukania i pytania jest mi juz niedobrze...

Mam taki mętlik w głowie, że wydaje mi się, że im człowiek mniej wie tym chyba jest zdrowszy :D

Prawdopodobnie padnie na PKO BP.

Trochę sie też boję o ekipę... Z tego co słyszę to to co sie teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie...

Mamy ekipę zarezerwowaną telefonicznie przez naszego kierownika budowy, ale nie wiem czy pan X dotrzyma słowa... Wiecie jak to jest - nie masz na papierze to sie wypchaj.

 

Po cichu mam nadzieję, że jakims cudem uda się nam jeszcze coś w tym roku wybudować. Takim też cudem była nasza działka, którą kupiliśmy w grudniu.

Mamy trochę problemów co prawda z wodociągami, ale jestem twarda i będę walczyć ! :D

Bo w końcu kto jak nie my kobity damy radę ze wszystkim :wink:

 

Pozdrawiam :)

 

 

Kasiu trzymam kciuki za tegoroczną budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland nie dziekuję żeby nie zapeszyć. Widzę że Ty już masz fundamenty przynajmniej .... nie to co ja biedny żuczek.. :D

My jak na razie tylko garaż mamy i trochę śmiesznie wyglądaliśmy w niedzielę siedząc przed nim i grzejąc się na słonku :D ale co tam, moja działka, mój garaż i bedę sobie siedzieć tam kiedy mi się będzie podobać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...