Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki EWIK-ciesze sie ze ci sie podoba-od razu podniosłaś mnie na duchu bo miewam chwile zwatpienia ,obiecuje ze bede pokazywac zdjecia a moze nawet załoze dziennik :lol:

Asiula 77[/b-ja dnapoczatku nie wiedziałam ze mam rozprowadzenie ciepła tylko zastanowiło mnie dlaczego w salonie jest część sufitu podwieszona a potem zauwazyłam ze tam sa ukryte rury :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki

Rozpoczynam budowę w Poznaniu

Jak na razie etap pt"papierologia"

Zadziwiona jestem jak różne i rozbieżne poglądy dot. prawa budowlanego w temacie "budynki nie mieszkalne" (chodzi mi o garaz i odległość usytuowania od granicy działki) mają urzednicy UM oraz Miejskiej Pracowni Architektonicznej. Każdy mówi mi co innego, a ja juz sama nie wiem jaka jest prawda!!!!!!! Ratunku! Chcę postawić garaz wolnostojący bliżej niż 3 m od granicy z sąsiadem i 2 m od frontu. Planu zagospodarowania nie ma, ale z uporem maniaka Panowie urzednicy powołują się na: a) sąsiedztwo (2-4 m), albo b) rzekomy projekt planu, który upadł (6m), albo c) projekt planu, który upadł, a ktory widziałam na własne oczy (4 m) ale nie bliżej niż 3 m od sąsiada (jak bez okna), albo d) interpretacje przepisów, w taki sposób, że 3 i 4 m to odległości dot. budynków mieszkalnych, nie stosuje się ich do budynkóqw gospodarczych (uznaniowa odległość urzędnika wynikajaca z danej sytuacji).

 

Co mam zrobić???????????????????

Boże.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie udało mi się dziś spotkać z projektantem - i projekt dalej jest dla mnie nieczytelny w temacie kominka :roll:

Miraśka - ja jakoś nie widzę u mnie rur - czy u ciebie czytelnie zaznaczone były? Dla mnie to tu tylko masa linii przerywanych i ciągłych, ale mam nadzieję, że w końcu połapię się co, jak i gdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam w poniedziałek boszeeeeeee..................... jak się cieszę :D

Nareszcie.................

Dzisiaj przyjechali zbudowali sobie baraczek wytyczyli miejsce zebrania humusu i wbili 1 łopatę -50cm czarnej ziemi do zebrania.

Narazie idzie nam ze wszystkim jak po maśle,oby tak dalej............... i oby forsy nie zabrakło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,gratulacje!Wyobrażam sobie co czujecie :D .Ja muszę jeszcze trochę poczekać-jeszcze nie mam pozwolenia a poza tym na działce jest strasznie mokro-w sobotę ciagnik1,5 godziny wykopywał sie z mojej działki,koleiny porobił głębokie jak Wieprz ,aż żal patrzeć bo przecież tam były trawniki.Murarze powiedzieli,że trzeba poczekać aż troch podeschnie to będzie się ładnie kopać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki

Rozpoczynam budowę w Poznaniu

Jak na razie etap pt"papierologia"

Zadziwiona jestem jak różne i rozbieżne poglądy dot. prawa budowlanego w temacie "budynki nie mieszkalne" (chodzi mi o garaz i odległość usytuowania od granicy działki) mają urzednicy UM oraz Miejskiej Pracowni Architektonicznej. Każdy mówi mi co innego, a ja juz sama nie wiem jaka jest prawda!!!!!!! Ratunku! Chcę postawić garaz wolnostojący bliżej niż 3 m od granicy z sąsiadem i 2 m od frontu. Planu zagospodarowania nie ma, ale z uporem maniaka Panowie urzednicy powołują się na: a) sąsiedztwo (2-4 m), albo b) rzekomy projekt planu, który upadł (6m), albo c) projekt planu, który upadł, a ktory widziałam na własne oczy (4 m) ale nie bliżej niż 3 m od sąsiada (jak bez okna), albo d) interpretacje przepisów, w taki sposób, że 3 i 4 m to odległości dot. budynków mieszkalnych, nie stosuje się ich do budynkóqw gospodarczych (uznaniowa odległość urzędnika wynikajaca z danej sytuacji).

 

Co mam zrobić???????????????????

Boże.....

Pozdrawiam

 

Problem w tym, że jeżeli coś jest niejednoznaczne, to zadecyduje organ wydający pozwolenia. Niech idzie architekt i się pyta.

Z tego co ja wiem (co jest u mnie) to garaże w granicy były dopuszczalne, ale już nie są nawet jak się sąsiad zgodzi. Ale u nas jest plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki Budujące,

 

Chciałabym się dowiedzieć do kogo zwrócić się w celu sporządzenia projektu takiego systemu (bo chyba musi być? :roll: ) I ile może to wszystko kosztować?

Poza tym chciałam zapytać o przyłącza. Poskładalam wnioski o warunki przyłączenia do wszystkich możliwych sieci i czekam na decyzje. Czy do wniosku o pozwolenie na budowę muszę dołączyć projekty przyłączy? Kto robi te projekty (rozumiem że na podstwie otrzymanych warunków) - projektant adoptujący projekt? Czy wiecie ile kosztuje taki projekt np. przyłącza gazowego?

Przepraszam za takie naiwne pytania ale liczę, że nie zostawicie mnie bez odpowiedzi :lol:

 

Pozdrawiam

 

Projekty przyłączy robią instalatorzy z uprawnieniami projektowymi. Czyli np. elektryk projekt elektryczny. Co to kosztuje? Zależy od terenu, w Łodzi od 800 do 1000 za projekt (osobno wod-kan, prąd i gaz). Są też firmy, co mają wszystkich speców z uprawnieniami pod jednym dachem i wtedy firma robi całość.

Teraz kiedy? Przed pozwoleniem na budowę musisz mieć warunki przyłaczy i adaptowane przyłącza w domku (taki stempelek na projekcie) u nas jeden stempelek kosztuje 200 a muszę mieć 3. Naogół architekt ma kogoś, kto to dla niego robi.

Mapkę przyłącza od domku do wodociągu /gazociągu mozna zrobić od razu - i wtedy robi to ten sam człowiek, co sprawdzał projekt, albo można robić według nowych przepisów w trakcie budowy przyłacza (już jak masz pozwolenie i buduje się domek) i wtedy robi to ktoś, kto współpracuje z wykonawcą przyłącza albo twój kumpel z uprawnieniami :D . Ja chcę wykorzystać tą drugą opcję, bo projekty przyłączy są czasami czasochłonne (trzba zgrać pracę trzech osób) a ja chcę jak najszybciej złożyć papiery o pozwolenie na budowę, a projekty przyłączy zrobię sobie potem na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja drugi sezon budowlany ogłaszam za rozpoczęty :D Wstawili mi okna :D jutro przychodzi pan rozprowadzać rury do DGP, wczoraj miał przyjść pan od odkurzacza centralnego, ale się nie pojawił i nie odbiera telefonów :( a polecany i wychwalany na forum, może coś się stało :-?

 

 

A ja już się przekonałam, że czasami ci fachowcy polecani na tym forum, to tacy pseudo-fachowcy, albo całkiem przeciętni :(

 

 

 

Co do rozpoczęcia budowy... Jak czytam, że zaczynacie już po świętach, to zazdroszczę :oops: My dopiero w lipcu :(

 

 

 

Ktoś wyżej napisał coś na temat szopki. Otóż, wyobraźcie sobie, że mój ukochany oświadczył ostatnio, że stawia sobie za punkt honoru zrobienie takiej szopki osobiście :D Właściwie to nie ma być to taka totalna szopa, tylko zaczątki naszego domku gospodarczego. Narazie chcemy zrobić szkielet (metalowy badź drewniany), obić płytami osb, na daszek gont i tak zostawić. A później obić te płyty jakąś boazerią drewnopodobną i zrobić okienko. Co Wy na to? Dobry pomysł? :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agutek - no to widzę, że nie my jedyni zaczynamy budowę latem :D Do zimy powinnyśmy chyba zdążyć, co? :-?

mam taka nadzieje ;) ekipa, z ktora rozmawialismy mowi, ze buduja dom do wiezby ok 3 miesiecy - no to mamy wrzesien i jeszcze zostaly ok 2 miesiace na zamkniecie domu :) z moich obliczen wynika, ze da sie :D

ale ja w koncu sie nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...