Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Z naszych obliczeń też wynika, że spokojnie zdążymy, ale życie jakie jest każdy wie - nieprzewidywalne :lol: a to opóźnienia w dostawie towaru, a to dłuższe przestoje, a to ktoś się nie wyrobił w czasie itp itd. Ale mam nadzieję, że takich niespodzianek nie będzie :roll: Na razie jestem baarrrdzo optymistycznie nastawiona :D

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiecie co mnie najbardziej smieszy? Nie wiem, moze tez tak mialyscie. Jestesmy we dwoje na budowie, przyjezdza po raz pierwszy jakis fachowiec i oczywiscie leci do meza a ja jestem traktowana jak powietrze. Po pierwszych minutach rozmowy kiedy na twarzy meza widnieje cos na ksztalt "ale o so choci?" a ja spokojnie i rzeczowo kontynuuje rozmowe uzywajac fachowych terminow (o chwala ci Wielkie Forum Muratorum! ) - pan z dziwnym wyrazem twarzy przenosi wzrok na mnie i zaczynam byc partnerem do rozmowy

 

he, he ja też tak mam. Mąż od urzędów, rabatów, dostaw, pilnowania ekip, załatwiania pieniędzy. Ciągnie budowę, nie powiem. Ale od planowania i szczegółów technicznych jestem ja. I to się w głowie fachowcom nie mieści :lol:

 

Pozdrawiam wszystkie baby budujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek świetny pomysł z ta szopką :D

 

A moi budowlańcy przywizli sobie na budowe przyczepke i jakos sobie radza :) Oczywiscie kibelek ja im zapewnilam :)

A pogoda w kratke - raz swieci slone a raz pada deszcz. mam nadzieje, ze przy zalewaniu fundamentow bedzie ladna pogoda :)

Ja normalnie to juz sie czuje budujaca pelna para :D Mam nadzieje, ze w tym tygodniu ławy funademntowe beda gotowe :D

 

A co fachowcow z forum - ja juz tez zdazylam sie przejechac i to mocno (na szczescie na etapie wstepnych rozmow) na czlwoeku bardzo polecanym. Ale to dlatego prawie wszyscy budujacy zanjmi nie chcieli nam polecac swoich fachowcow. Mowili, ze im tez ktos polecal, a poznej sie okazywalo, ze wspolpraca nie najlepsza. I poznej takiemu czlowiekowi glupio, ze polecil ci partacza :( Ale o by nas partaczy jak najmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D

 

Dzisiaj miałam spotkanie z panem, który będzie adoptował nam projekt. No i jestem bardzo zadowola, bo bierze 1000 zł (myślałam, że wyniesie mnie to ok 1700) i załatwia wszystkie papiery do pozwolenia na budowę.Przynajmniej nie będę musiała biegać po urzędach. Mamy nadzieję, że za miesiąc pozwolenie będziemy już mieli (jestem optymistką :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zacząć w sierpniu i też mam nadzieje na zadaszenie + okna jeszcze przed zimą :D .

 

A dlaczego wstawiasz okna przed zimą?

Przecież to plus dla okien gdy budynek trochę bez nich postoi i osiądzie, poza tym jak wstawisz to musisz ich pilnować, bo łatwo uchodzą z budowy.

ja tez zaczynam w sierpniu, ale okna na pewno za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, moja budowa jest w centrum miasta, 20 min od aktualnego mieszkania a obok mieszka rodzina, więc raczej nikt nie ukradnie (choć.....). Wiem, że budynek ma wyschnąć przez zimę, ale z oknami też wyschnie.

Po drugie mam zamiar osiągnąć efekt psychologiczny. Mój mąż, jakby mógł, by budował przez następne 10 lat, byleby ukochanych bloków nie zostawić :-? . Jak będą zimą okna, to będzie można spokojnie sobie założyć np. centralne, podłubać podłogi, ocieplić strych. I będzie argument, że prawie gotowe, więc trzeba sprzedać bloki wiosą, szybko skończyć i się przenieść. Jak nie wstawie okien, to przez zimę nic nie zrobimy, tylko będzie stał. Potem będziemy czekać, aż się zrobi ciepło (lepiej dla okien) a potem będą wakacje. A potem mało czasu i następna zima :D . I tak do emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS-oj,wiesz co robisz z tymi oknami.Mój mąż obecny dom budował 6 lat,nie wiadomo po co bo kasa była.Gdybym się w końcu nie zdenerwowała to pewnie do tej pory by sobie budował,budował....Ci faceci sa jacyś dziwni,nie sądzicie?A teraz warczy,że nie sprzeda tego domu i nigdzie nie będzie się przeprowadzał.A ja już nie moge się doczekać budowy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitki podpowiedźcie jak sie kupuje stemple- na kubiki czy sztuki, one maja oprocz dlugości jakiś wymiar 10x10 czy jak?Powinny byc odkorowane? U mnie w tartaku sprzedaja na kubiki a ile to srednio sztuk?cena 600zl netto!!

 

 

Niektórzy sprzedają na sztuki, niektórzy na kubiki - to zależy od miejsca. Ale 600 zł wydaje mi się dużo :o Słuchaj, a może korzystniej byłoby wynająć te stemple? Chyba, że chcecie je do czegoś później wykorzystać... Wasi murarze nie mają własnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to w tej chwili poszukuje stempli uzywanych na ogrodzenie ale chcialam sie zorientowac jak jest cena w tartaku i odkrylam,ze nie mała. Moja ekipa ma stemple prawdopodobnie metalowe z tego co sie orientuję. potzrebuje ok 140 stempli do ogrodzenia, ale szukam jeszcze zwyklych zerdzi tylko aby wytrzymały 2 lata. sa ogloszenia o sprzedazy stempli w internecie ale tez chce sie zorientowac czy opłaca sie po nie jechac wynajetym samochodem, bo moze to ta sama cena co w tartaku stad pytanie co do tego jak sie je kuuje i po ile .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5 na ogrodzenie spokojnie wystarczą Ci stemple używane. Rozejrzyj się dookoła swojej budowy - może gdzieś komuś zostały? Ja swoje stemple używam teraz jako opał :lol: , sama sporo miałam kupionych "od pierwszego własciciela" za pół ceny. Z tego co wiem cena stempli zależy chyba od ich długości. Nie wiem czy udzielasz się może w jakiejś "miejscowej" grupie budujących. U nas sporo osób wspierało się stemplami właśnie w ramach grupy z muratora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...