Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drewno przyjeżdża dziś. Za 2 tygodnie wchodzi cieśla do dachu. W piatek juz wracają murarze i robią ściankę kolankową i wieniec. 10 lipca ma byc blacha na dach. Może do końca miesiaca już będzie stan surowy :-?

 

Powiedzcie mi jak to jest? Ścianka kolankowa i wieniec wymurowane. Wchodzi cieśla i robi całą więźbę? Potem wracają znó murarze i robią szczyty i działówki na poddaszu? I znów wraca cieśla tym razem jako dekarz i kryje? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baba budująca, buduję do spółki z mężem. Jakoś się dzielimy i jest dobrze. Jestem już na tak końcowym etapie, że żałuję tak późnego dołączenia do forum.

Zostało tylko malowanie i parkiety.

Już pomieszkujemy, są łazienki i prowizoryczna kuchnia :D

Wszystkim budującym, zwłaszcza zaczynającym wytrwałości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest? Ścianka kolankowa i wieniec wymurowane. Wchodzi cieśla i robi całą więźbę? Potem wracają znó murarze i robią szczyty i działówki na poddaszu? I znów wraca cieśla tym razem jako dekarz i kryje? Dobrze myślę?

 

U mnie szczyty były wcześniej niz więźba, ale to może zależy od projektu. Potem cieśla robił więźbę, murarze działówki i dekarz dach. Możesz kliknąć na link niżej i zobaczysz jak to było u mnie.

 

U mnie nareszcie są wylewki, domek wypiękniał, teraz to już naprawdę wykończeniówka, dzisiaj zamawiam płytki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u Was postępy, super :)

 

Ja teraz mam mętlik w głowie, jeśli chodzi o kolory do niektórych pomieszczeń. Muszę podobierać farby, blat do łazienki, wannę, umywalki... A nie mam kiedy, bo Wera mi jeszcze na to nie pozwala :roll:

Chyba się z nią wybiorę do składów budowlanych, hurtowni i sklepów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Jesteśmy w trakcie remontu wielkiego domu w Dąbrowie Górniczej, który został zniszczony przez pożar.

Staramy się zorganizować w tym domu ośrodek dla dzieci.

 

Chętnie przyjmiemy cokolwiek, wszelkiego rodzaju niepotrzebne rzeczy , które można jeszcze wykożystać.

To jest nasza strona http://www.pogoria.adp.org.pl

Potrzebne są wszelkiego rodzaju materiały budowlane, instalacyjne, kanalizacyjne elektryczne itp.

Lub cokolwiek co jest tobie juz nie potrzebne a my zorganizujemy aukcjie charytatywną.

Każda pomoc mile widziana.

Pozdrawiam serdecznie

Akademia Dobrych Pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas po ułożeniu płyt kartongipsowych przyszła pora na gładzenie ścian. Kolesiom prace idą w takim tempie, że obawiam się, że projektantka będzie opóźniała im prace nie dostarczając na czas potrzebnych papierów... Ja dla odmiany 'zaprojektowałam' sobie ułożenie kafli w garażu ;-) i pracuję nad ścianą w sypialni. Mam dylemat jaką wersję wybrać - asymetryczne, podświetlane półki czy wysuniętą nieco ściankę z wnęką. Jak na razie: decyzyjność 0 ;-)

E.kala - a jakie wybrałaś kafle?

My do dolnej łazienki będziemy mieli Pilch Madera, a do górnej Cerrol niebieskie i do tego mozaika paradyża Estepona niebieska.

A na podłogę w salonie będą najprawdopodobniej kafle podłogowe z Kuby Tubądzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, myślałam, ze juz wiem jakie chcę kafle do łazienki :-? Dzisiaj okazało sie, ze nie wiem :( Wybrałam sobie Cersanit Symfonia. Chciałam położyć głownie te jasne kafle, a brąz tylkodla akcentu. No i juz chyba ich nie chcę, bo stwierdziłam, ze takie jasne kafle na podłodze, to bedzie koszmar.... I znowu jestem w kropce :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - obejrzałam - kafle bardzo ładne :-) I balustrada również :-) Zaczęliście już prace wykończeniowe?

beti555 - a jak tam się spisał nasz elektryk? Wczoraj się z nim widzieliśmy i mówił, że super się u Was pracowało i że bardzo fajnie wyszła ta instalacja - Ty też jesteś zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...