Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

e.kala bardzo podobaja mi się te schody w Twoim dzienniku. Ładna klatka schodowa!!!

 

A mój dostawca blachodachówki własnie zadzwonił z informacją że............ blacha sie opóźni i MOŻE bedzie na 26 lipca :evil: :cry: :cry: :cry: Miał być na 10 :cry: :cry: :cry:

Jakoś mam ze wszystkim pod górkę :evil: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

e.kala bardzo podobaja mi się te schody w Twoim dzienniku. Ładna klatka schodowa!!!

 

Dziękuje, mam nadzieję, że ładna też będzie po wykończeniu :wink:

 

Jakoś mam ze wszystkim pod górkę

 

Nie martw się, myślę, że sporo osób ma pod górkę. Budowa to coś specyficznego, tu panują jakieś inne klimaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Wkurza mnie tylko bo ja wykonuje zawód, który nie cieszy się uznaniem wielu osób. Jednak gdybym to ja podchodziła tak do swojej pracy, robiła takie rzeczy, była tak niesłowna, tak pomiatała ludźmi, tak nie ceniła majątku i czasu innych osób i wreszcie tak niestarannie wykonywała swoje obowiazki, to chyba.... ukamieniowaliby mnie, bo kara zwolnienia to betka... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pp, będę miała podobną obudowe kominka do Twojej :D Tzn, mąż tak mówi :-?

 

No i fajnie :)

Mi się takie obudowy najbardziej podobają. Tym bardziej, ze będziemy mieć kawalek ściany w piaskowcu.

 

My również tak planujemy :D

 

Ehhh, wogóle piękny ten Wasz domek i to otoczenie....

 

To otoczenie mam od 10 lat :)

A od roku formalnie jest moje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłam obudowę to pomyślałam, ze jest ok, ale pomyślałam, że kominek zajmie nam połowe salonu. Teraz jestem nim zachwycona :)

 

Widzę, że to nie tylko ja twierdzę, że kominki są wielkie. Mój wygląda juz trochę lepiej, po wklejeniu kamienia i pomalowaniu myślę, że będzie dobrze. Muszę tylko przyzwyczaić sie do jego rozmiarów :-?

 

Na każdym etapie budowa sprawia wrażenie raz to mniejszej, a raz większej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, poratujcie :) W którym momencie robi się kominkowe DGP? czy to przed tynkami czy po? I te rury gdzie się chowa?

 

Po tynkach, rury od kominka przez strop idą na strych a potem wracają do pomieszczeń, które mają być ogrzewane, a kończą sie taką rurą.

http://images30.fotosik.pl/21/175de08f415c9250.jpg

 

Można też zrobić wyjścia na dole pokoi (wtedy gdy dom mniejszy i nie stosuje się turbiny). Przynajmniej ja tak to zrozumiałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdjecie domku, ale chce zobaczyc rzuty :)

 

 

a powiedzcie mi jak to jest ze zmianami w projekcie po wydaniu pozwolenia???

wymyslilismy sobie teraz, że jednak szkoda ze wywaliliśmy dwa okna na dole jedno w salonie drugie w kuchni (bylismy wczoraj na działce i sasiadka ma kuchnie w tym samym miejscu co my i ma okropna ciemnice)

 

jak to zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam się swojego kierownika bo mam wiele takich zmian w gotowym i zatwierdzonym projekcie- robi się jakiś projekt zastepczy - czyli musi byc na nowo wyrysowane na osobnej kartce- mó kierownik jest jednocześnie konstruktorem więc takie cos robi praktycznie od ręki i zgłasza sie zanim dojdzie do odbioru domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosinek możesz mi podac linka do projektu, który wkleiłas??

 

http://www.lipinscy.pl/upload_module/project3d_photos/p133__fr.jpg[/img]

proszę bardzo,

 

 

nie wyswietla mi sie link

domyslam sie ze projekt z biura Lipinskich

a jaka nazwa?

 

 

Projekt jest od Lipińskich i nazywa się LMP 133, ale jak zobaczycie wizualizacje projektu to u mnie juz zmienione są drzwi, o czym już pisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam się swojego kierownika bo mam wiele takich zmian w gotowym i zatwierdzonym projekcie- robi się jakiś projekt zastepczy - czyli musi byc na nowo wyrysowane na osobnej kartce- mó kierownik jest jednocześnie konstruktorem więc takie cos robi praktycznie od ręki i zgłasza sie zanim dojdzie do odbioru domu.

 

dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala bardzo podobaja mi się te schody w Twoim dzienniku. Ładna klatka schodowa!!!

 

Dziękuje, mam nadzieję, że ładna też będzie po wykończeniu :wink:

 

Mi również bardzo się podoba Twoja klatka - te pasy to będzie tynk baranek czy coś innego?

 

A u nas na budowie trwają prace na parterze tj. gipsowanie, sufity itp. No i na razie wygląda to beznadziejnie. Mamy kawałek podwieszanego sufitu w salonie - ok. 1/3-1/4 salonu. Ten kawałek jest od strony wejścia do salonu i z perspektywy wejscia wydaje się, że prawie cały sufit jest obniżony i całość koszmarnie przytłacza. Musimy to rozwalić, bo mi się zupełnie nie podoba. Tak więc jak nie urok, to ... coś innego.

Z pozytywów - wybraliśy już ostateczie kominek. Oglądaliśmy go w sklepie weekend i wygląda super :-) Wybraliśmy Dovre z dużą, naklejaną płaską szybą, z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza do komory spalania - mi się bardzo podoba :-) No i mamy już w końcu drzwi zewnętrzne - zamontowali nam w zeszłym tygodniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mam jeszcze pytanko - czy któraś z Was robiła albo planuje zrobić sama jakiś tynk strukturalny? Mi się bardzo spodobał tynk trawertyn, ale spece od tynków zaśpiewali mi 130pln za m2 (robocizna i materiał). Ja sobie wymyśliłam ten tynk we wiatrołapie, ale jak obliczyłam, że za niewielkie pomieszczenie musiałabym wybulić 2tys., to pomyślałam, że może spróbować zrobić coś samodzielnie. Robił ktoś kiedyś sam ten trawertyn? Widziałam w LeroyMerlin tą masę do kupienia. Opis nie wyglada zbyt skomplikowanie, ale nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...