Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

e.kala - oj chyba niemożliwe, żeby ten kawałek to był 1km... My mamy działkę w innej, bardziej odsuniętej od obwodnicy części Borkowa, a szacowaliśmy, że od nas do obwodnicy będzie pewnie nieco ponad niż 0.5km. No i pomimo, że mamy obwodnice jakby 'za górką', to i tak jak wiatr wieje z tamtego kierunku, to słychać samochody. A jak wieje od strony traktu Św. Wojciecha, to słychać pociągi ;-) A to już dobre kilka kilometrów od nas...

No chyba masz rację, spojrzałam na plan zagospodarowania przestrzennego i z niego wynika, że jest 450 m a więc ty masz na pewno 1 km. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mieszkam na Ujescisku i jak wieje z zachodu to pomimo kilku gorek i kilku km to z Szadolek nam smierdzi ze nie mozna otworzyc okna. Moze chociaz Wam nie bedzie smierdziec z tego wysypiska bo jestescie troche na poludnie

 

U nas juz dzis byl geodeta i wytyczyl dom pod wykop! Podniosl troche nam dom w stosunku do tego co nasz adaptujacy projekt. A moze czas zalozyc dziennik :wink:

 

Jasne :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pomóżcie w decyzji...

 

Planujac kuchnie, miałam zamiar zamiast parapetów w niej zrobić blat, gdyż mam takie okna, że ich dolny koniec jest na wys chyba 85 cm (z tego co teraz pamiętam). No i zapomniałam o tym kupując parapety... Przez moje gapiostwo kupilismy też parapety do kuchni... Jak sądzicie, czy zostawić zamontowane te parapety i blat zrobić tradycyjnie? Tylko jak to bedzie wyglądało? Czy jednak z nich zrezygnować, przeboleć ta kasę i zrobić ten blat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pierwszy raz rozstałam się z jedną firmą: http://www.klimatyzacja.org.pl

 

Ciężko było współpracowac z nimi, bo wiecznie Pan W. przekładał terminy, jak się umawiał rano to zwykle był koło 12-13godz. zawsze wykonywali o wiele mniej niż zostało ustalone i na co była przeznaczona zaliczka.

A w tym tyg. miał we wtorek robic GWC, oczywiście tradycyjne opóźnienie zamiast rano było 13, zamiast 40m rur Pan W. przywiózł 27m, my zamówlismy na własny koszt koparkę i tu Pan W. zaczął ściemianie, żeby jednak przełożyć, bo za mało rur. Jak znaleźliśmy mu sklep z rurami to wsiadł, pojechał i znikł. Jak robotnicy Pana W. zaczełi rozkładac rury to się okazało że nie mają o tym zielonego pojęcia i koparkowy ich podpowiadał bo kiedyś to widział.

Po którejś rozmowie tel. w końcu się przyznał ze nie pojechał po rury tylko na inną budowę.

Obiecał wykonanie w środę, oczywiście się nie pojawił, po telefonie z mojej strony obiecał czwartek ale ani telefonu ani Pana W. i zostaliśmy z wykopanym rowem.

 

Podsumowując: decydując sie na wpółpracę z tym Panem proszę się nastawić, że żąda zaliczek, nigdy nie jest terminowy, jego pracownicy nie znaja się na wykonywanej pracy, a on nie ma czasu by ich nadzorować, potrafi kłamać w żywe oczy. Szkoda wydawać na niego pieniądze w takiej jakości jaka on prezentuje reku i gwc możecie zrobić sami, a najlepiej wziąć inną sprawdzoną firmę.

 

Obiecałam sobie że go obsmaruję na forum, więc pewnie znajdziecie moje żale i w innych wątkach. Strasznie jestem na niego zła, szcególnie za kłamstwa i niedotrzymane zobowiązania.

 

Ja właśnie czekam na wycenę od nich. I już niepokój bo wysłałam projekt w ubiegły czwartek, w tym tygodniu dwa razy dzwoniłam miała być wycena do końca tygodnia... nie dotarła. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej się rozejrzeć za kimś innym... U mnie mieli rozprowadzać DGP do kominka i odkurzacz centralny.. może znasz kogoś godnego polecenia z okolic Warszawy?

a u mnie Pan W. zrobiła całą instalację a teraz czekam na dostawę

rekuperatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pomóżcie w decyzji...

 

Planujac kuchnie, miałam zamiar zamiast parapetów w niej zrobić blat, gdyż mam takie okna, że ich dolny koniec jest na wys chyba 85 cm (z tego co teraz pamiętam). No i zapomniałam o tym kupując parapety... Przez moje gapiostwo kupilismy też parapety do kuchni... Jak sądzicie, czy zostawić zamontowane te parapety i blat zrobić tradycyjnie? Tylko jak to bedzie wyglądało? Czy jednak z nich zrezygnować, przeboleć ta kasę i zrobić ten blat?

 

nie mozna oddac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam na Ujescisku i jak wieje z zachodu to pomimo kilku gorek i kilku km to z Szadolek nam smierdzi ze nie mozna otworzyc okna. Moze chociaz Wam nie bedzie smierdziec z tego wysypiska bo jestescie troche na poludnie

 

U nas juz dzis byl geodeta i wytyczyl dom pod wykop! Podniosl troche nam dom w stosunku do tego co nasz adaptujacy projekt. A moze czas zalozyc dziennik :wink:

 

czy mogłabyś dać namiar na swojego geodetę?

będę wdzięczna :D

pzdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pierwszy raz rozstałam się z jedną firmą: http://www.klimatyzacja.org.pl

 

Ja właśnie czekam na wycenę od nich. I już niepokój bo wysłałam projekt w ubiegły czwartek, w tym tygodniu dwa razy dzwoniłam miała być wycena do końca tygodnia... nie dotarła. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej się rozejrzeć za kimś innym... U mnie mieli rozprowadzać DGP do kominka i odkurzacz centralny.. może znasz kogoś godnego polecenia z okolic Warszawy?

 

Miałam kontakt z paroma osobami u których pan W. robił instalacje i zwykle ta sama historia, bierze zaliczki, a potem trzeba go ścigać, żeby cokolwiek zrobił w domu. Ja na to nie mam ani czasu ani zdrowia. Uważam takie zachowanie za brak profesjonalizmu.

Odkurzacz centralny mój mąż rozprowadził sam, a DGP zrobił nam majster z budowy. Obie rzeczy są bardzo proste i można zobić samemu potrzeba tylko trochę czasu. Nie wiem czy warto przepłacać za robociznę. A odkurzacze robi chyba Niezły z forum, możesz się z nim umówić.

A z panem W jak masz czas i nerwy to może Ci się uda współpraca, ja nie umiem z takimi nieodpowiedzialnymi ludźmi pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pierwszy raz rozstałam się z jedną firmą: http://www.klimatyzacja.org.pl

 

a u mnie Pan W. zrobiła całą instalację a teraz czekam na dostawę

rekuperatora...

 

A to mnie zadziwiłaś Sylvio. Kidyś pisałysmy o nim. Ja miałam już z nim problemy z opóźnienieniami, a Ty dopiero planowałaś współpracę z nim.

Widać różnie traktuje klientów. Przecież u nas też zwiał na inną budowę okłamując przy okazji że jedzie po rury.

Może za mili byliśmy i stwierdził, że takich to można olać.

A przy okazji zorientuj się jaka marżę dolicza do rekuperatora, bo podobno lepej kupić samemu, a on niech podłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pomóżcie w decyzji...

 

Planujac kuchnie, miałam zamiar zamiast parapetów w niej zrobić blat, gdyż mam takie okna, że ich dolny koniec jest na wys chyba 85 cm (z tego co teraz pamiętam). No i zapomniałam o tym kupując parapety... Przez moje gapiostwo kupilismy też parapety do kuchni... Jak sądzicie, czy zostawić zamontowane te parapety i blat zrobić tradycyjnie? Tylko jak to bedzie wyglądało? Czy jednak z nich zrezygnować, przeboleć ta kasę i zrobić ten blat?

 

nie mozna oddac?

 

Nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pomóżcie w decyzji...

 

Planujac kuchnie, miałam zamiar zamiast parapetów w niej zrobić blat, gdyż mam takie okna, że ich dolny koniec jest na wys chyba 85 cm (z tego co teraz pamiętam). No i zapomniałam o tym kupując parapety... Przez moje gapiostwo kupilismy też parapety do kuchni... Jak sądzicie, czy zostawić zamontowane te parapety i blat zrobić tradycyjnie? Tylko jak to bedzie wyglądało? Czy jednak z nich zrezygnować, przeboleć ta kasę i zrobić ten blat?

 

nie mozna oddac?

 

Nie :(

 

Szkoda, że nie można...

Osobiscie wolę jak jest blat zamiast parapetu i sama też tak zaplanowałam. Może z tego parapetu da się zrobić jakąś ozdobną półkę, coś z nim wykombinować... Może coś wymyslisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pierwszy raz rozstałam się z jedną firmą: http://www.klimatyzacja.org.pl

 

a u mnie Pan W. zrobiła całą instalację a teraz czekam na dostawę

rekuperatora...

 

A to mnie zadziwiłaś Sylvio. Kidyś pisałysmy o nim. Ja miałam już z nim problemy z opóźnienieniami, a Ty dopiero planowałaś współpracę z nim.

Widać różnie traktuje klientów. Przecież u nas też zwiał na inną budowę okłamując przy okazji że jedzie po rury.

Może za mili byliśmy i stwierdził, że takich to można olać.

A przy okazji zorientuj się jaka marżę dolicza do rekuperatora, bo podobno lepej kupić samemu, a on niech podłączy.

kurcze Ewik cena za reku to cena netto od producenta + 7% vatu akurat cenę reku to sprawdzałam... mam nadzieję, że jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę opisaną przez Ciebie bo już mam dosyć nierzetelnych wykonawców... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia, Twój domek jest chyba blisko Nadarzyna, więc miał bliżej.

Ale sprawnie Ci robił? Nam wiecznie ściemniał i snuł plany, że na tym etapie to nam położy to i to, a potem okazywało się, że położył parę rurek i już go nie ma.

Na Białołękę ma dość daleko, zamiast oszczędzić na paliwie i zrobić coś konkretnie, to obiecywał dużo, a robił małymi kroczkami, jego robotnicy przyjeżdzali i po 2 godz. z powrotem.

I te ciągłe zaliczki. Dla mnie to krętacz i swego zdania nie zmienię. Bo jeśli ktoś obiecuje dokończenie rozpoczętych prac, daje konkretne terminu, a potem nie raczy nawet zadzwonic i się wytłumaczyć, to zasługuje na takie miano.

Może jakbym miała czas żeby pilnowac i nie wypuszczać z budowy aż obiecanego nie zrobią, ale w ciąży i z małym dzieckiem nie specjalnie mialam siły, żeby przesiadywać na budowie.

To najgorszy wykonawca jakiego miałam na budowie.

Może Ty miałaś szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik no w 2-3 dni rozprowadzili całość flexów.. teraz czekamy na dostawę rekuperatora i ma mi go zamontować. a potem dokończenie czyli regulacja i dgp.

 

mnie poprzedni gościu który udziela się na forum zwodził i zwodził a potem przed samym podpisaniem umowy przestał reagować na maila i na telefony...

 

zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - oj chyba niemożliwe, żeby ten kawałek to był 1km... My mamy działkę w innej, bardziej odsuniętej od obwodnicy części Borkowa, a szacowaliśmy, że od nas do obwodnicy będzie pewnie nieco ponad niż 0.5km. No i pomimo, że mamy obwodnice jakby 'za górką', to i tak jak wiatr wieje z tamtego kierunku, to słychać samochody. A jak wieje od strony traktu Św. Wojciecha, to słychać pociągi ;-) A to już dobre kilka kilometrów od nas...

No chyba masz rację, spojrzałam na plan zagospodarowania przestrzennego i z niego wynika, że jest 450 m a więc ty masz na pewno 1 km. Tak myślę.

 

te odległosci wydają mi się realne :-) Tak czy siak - 0,5km czy 2km, to i tak słychać. Ale przypuszczam, że mi to w ogóle nie będzie przeszkadzać. To, że np. w moim obecnym mieszkaniu słychać pociągi odkryłam po kilku latach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pomóżcie w decyzji...

 

Planujac kuchnie, miałam zamiar zamiast parapetów w niej zrobić blat, gdyż mam takie okna, że ich dolny koniec jest na wys chyba 85 cm (z tego co teraz pamiętam). No i zapomniałam o tym kupując parapety... Przez moje gapiostwo kupilismy też parapety do kuchni... Jak sądzicie, czy zostawić zamontowane te parapety i blat zrobić tradycyjnie? Tylko jak to bedzie wyglądało? Czy jednak z nich zrezygnować, przeboleć ta kasę i zrobić ten blat?

 

my robimy blat pod oknem. Z dwóch powodów - obecnie mamy blat, a nad nim parapet (obległość między nimi jest na tyle mała, że ręki tam nie włożę) i niezły brud się tam zbiera, a trudno to wydobyć. A poza tym wysokość do okna mamy podobną, a oboje jesteśmy wysocy i chcemy maksymalnie wysoko umieścić blat, więc umieszczanie go pod parapetem podowowało by obniżenie o kilka cennych cm. Tak więc na Twoim miejscu robiłabym blat, a parapet wykorzystała na jakąś półeczkę. Z czego masz te parapety? Jakby znaleźć na niego jakieś fajne miejsce, to mógłby się ładnie komponować z pozostałymi parapetami i ładnie by to mogło wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...