Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

iwo_72 - jak dla mnie swietny ten pomysl na biznes. tez bym tak mogla! :D Tylko niestety wklad inwestycyjn ogromny na starcie... :wink:

beti555 gratuluje pozwolenia!!! :D :D :D To naprawde jest duzy krok do przodu :D

Funia28 akiedy zaczeliscie - tej wiosny?! :o Bo jak juz okna i dzwi to w ile byly robione fudamenty ? A taka robotna ekipa to skarb - wiem, bo sama taka mam :)

szymoszkowa zaproponuj murarzowi, ze go odwiedzisz w szpitalu :D

 

Ach kobitki - lubie budowac. I to bardzo. A jak sie patrzy na ten rosnacy dom, chodzi po chudym betonie i patrzy przez murowane otwory okienne - to po prostu bajeczne uczcie. U nie maja w piatek strop robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach kobitki - lubie budowac. I to bardzo. A jak sie patrzy na ten rosnacy dom, chodzi po chudym betonie i patrzy przez murowane otwory okienne - to po prostu bajeczne uczcie. U nie maja w piatek strop robic

_________________

 

Szczerze zazdroszczę, juz sie nie moge doczekać kiedy ja tak stanę w murowancu moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grupa chwilowo podupadła. Ja męczę się z papierologią i gryzą mnie pytania o koszty... zrobiłąm kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. A gdzie nieprzewidziane wydatki? Właśnie dziś zauważyłam, ze nie uwzględniłam schodów :o . Qurcze, żeby móc już zacząć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och - kosztory sto ciezka sprawa. Mowia, ze do tego co wyjdzie trzeba min. 10% dorzucic na nieprzewidziane wydatki.

 

beti555 to nie jest tajemnica. To po prostu fakt, ze w odziezowym sie nie targujesz a w hurtowni budowlanej zawsze mozna zapytac czy nie maga ci z czegos zejsc. Wg mnie nie warto mowic, ze gdzies masz to taniej, bo np. mnie zawsze proszaaby pokazac to inna wycene, wiec tu blef nie wskazany - chyba ze to prawda. Ja najpierw wysylalam faxy do kulku miejsc z zapytaniem ofertowym z zastrzezeniem, zeby uwzglednili upusty, bo bede rozmawiac z tymi, ktorzy dali najkorzystniejsza oferte. jak dostaniesz odp to od razu widziasz, ile ktos ci opiscil - jedni od razu o 20% a inni 0. Ci ktorzy duzo spuslili na poczatku poznej juz nie daja raczej rabatow - chyba, ze na jedna konkretna rzecz. A czasem porownujac widzisz ze jakas wycena jest na tyle konkretna, ze nie musisz juz nawet w ogole sie trgowac i pytac o znizki - ja tak mialam z dachem. A wykonawcow zawsze warto namawic, ze by jeszcze z 1000 obnizyli, albo dac im w oferowanej cenie jakies prace dodatkowe. Generalnie jak dobrze trafiasz od poczatku to prawie wcale sie nie targujesz - ja tak mam :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

beti555 to nie jest tajemnica. To po prostu fakt, ze w odziezowym sie nie targujesz a w hurtowni budowlanej zawsze mozna zapytac czy nie maga ci z czegos zejsc. Wg mnie nie warto mowic, ze gdzies masz to taniej, bo np. mnie zawsze proszaaby pokazac to inna wycene, wiec tu blef nie wskazany - chyba ze to prawda. Ja najpierw wysylalam faxy do kulku miejsc z zapytaniem ofertowym z zastrzezeniem, zeby uwzglednili upusty, bo bede rozmawiac z tymi, ktorzy dali najkorzystniejsza oferte. jak dostaniesz odp to od razu widziasz, ile ktos ci opiscil - jedni od razu o 20% a inni 0. Ci ktorzy duzo spuslili na poczatku poznej juz nie daja raczej rabatow - chyba, ze na jedna konkretna rzecz. A czasem porownujac widzisz ze jakas wycena jest na tyle konkretna, ze nie musisz juz nawet w ogole sie trgowac i pytac o znizki - ja tak mialam z dachem. A wykonawcow zawsze warto namawic, ze by jeszcze z 1000 obnizyli, albo dac im w oferowanej cenie jakies prace dodatkowe. Generalnie jak dobrze trafiasz od poczatku to prawie wcale sie nie targujesz - ja tak mam :D :wink:

 

Dziękuję Ci za odpowiedź :D Mam już chociaż zarys tego co mnie czeka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grupa chwilowo podupadła. Ja męczę się z papierologią i gryzą mnie pytania o koszty... zrobiłąm kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. A gdzie nieprzewidziane wydatki? Właśnie dziś zauważyłam, ze nie uwzględniłam schodów :o . Qurcze, żeby móc już zacząć...

 

Oj zazdroszczę stwierdzenia zrobiłam kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. Ja siedzę w papierach i licze ile wziąć kredytu :lol:

I ciarki mi po plecach chodzą...

Chyba zaczne liczyć materiały bo to przyjemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj zazdroszczę stwierdzenia zrobiłam kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. Ja siedzę w papierach i licze ile wziąć kredytu :lol:

I ciarki mi po plecach chodzą...

Chyba zaczne liczyć materiały bo to przyjemniejsze.

 

W "tym, co mamy" jest już kredyt, choć przyznam, że niewielki :D . Więcej być nie może, trzeba za coś żyć potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS My tez nie chcemy przesadzic z kredytem. Obłozyc się ratami nie jest trudno tylko potem trzeba spłacać.

 

Ostatnio sie obudziłam, że nie rozmawialismy z projektantem o dachu, czy jest jakas wyraźna rozpoznawalna różnica w więźbie dachowej pod dachówke lub pod blachę.

Wiem, że niektóre projekty maja lekka więźbę jedynie pod blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS - im lzejsze pokrycie dachowe tym mniej wytzrylama = tansza wiezba. Ale wtedy jesli za 10 lat bedziesz chcial polozyc dachowke ceramiczna to niestety tzreba bedzie cala wiezbe tez wymienic.

 

beti555 wiem, ze budowa z BK na klej jest w naszej okolicy dosc popularna. Sciana szybko schnie, jest wytrzymala i podobno klej taniej wychodzi od zaprawy. Ja buduje z pth wiec z doswiadczenia nic ci nie pomoge :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyli zdejmować humus,kredyt przyznany aczkolwiek będę próbowała coś jeszcze uszczknąć z oprocentowania,w przyszłym tygodniu mają wejść murarze-wreszcie.Materiałółw sama nie liczę,zostawiam to hurtowniom i majstrom.

Widzę, że mamy podobny plan. Też już zaczynamy, negocjujemy z Bankiem i zlecamy liczenie materiałów swojemu kierownikowi budowy.

 

Życzę powodzenia!

POZDRAWIAM !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

beti555 wiem, ze budowa z BK na klej jest w naszej okolicy dosc popularna. Sciana szybko schnie, jest wytrzymala i podobno klej taniej wychodzi od zaprawy. Ja buduje z pth wiec z doswiadczenia nic ci nie pomoge :wink:

 

Rzecz w tym, że nie mamy wody na działce :evil: W związku z tym kombinuję co tu zrobić aby jednak ruszyć bez tej bierzącej wody. Mówie bierzacej, bo jakas ilosc wody mozna zawsze dowiezc, ale na wiekszą czesc budowy... to jakos sobie nie wyobrazam. A musimy szybko wybudowac nasz domek :-? I przyszła mi do głowy ta budowa na klej. Może ktoś oświeci mnie w temacie? Moze sie myle i do budowy na klej potrzebna jest rowniez taka ilosc wody jak na zaprawe tradycyjną? Proszę o podpowiedzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grupa chwilowo podupadła. Ja męczę się z papierologią i gryzą mnie pytania o koszty... zrobiłąm kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. A gdzie nieprzewidziane wydatki? Właśnie dziś zauważyłam, ze nie uwzględniłam schodów :o . Qurcze, żeby móc już zacząć...

 

Oj zazdroszczę stwierdzenia zrobiłam kosztorys i wyszło w zasadzie tyle, ile mamy. Ja siedzę w papierach i licze ile wziąć kredytu :lol:

I ciarki mi po plecach chodzą...

Chyba zaczne liczyć materiały bo to przyjemniejsze.

ja też zazdroszę takiego stwierdzenia - to albo świetny kosztorys albo duże zapasy gotówki :D

 

Nam wyceniono dom (na gotowo wykończony i z zagospodarowanym podwórzem) na 409 tys. + VAT :o :o :o :o

Na razie wydaliśmy jakieś 220 (z czego 150 to kredyt), wprawdzie jeszcze sporo brakuje, ale liczymy na to że wprowadzimy sie w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - mnie sie wydaje, ze te wszystkie wyceny sa mocno i sporor przesadzone. Moj dom budowany przez firme pod klucz zostal w biurze projektowym wyceniony na ok. 238 tys. netto. To jest cena bez przygotowania terenu. W tym jest 91 tys. za stan surowy otwarty, a 116 tys. za zamkniety. Ja obecnie widze, ze za stan surowy otwrty i to z podniesieniem poziomu fundamentow i przygotowaniem dzialki dam max 70 tys., a zakniety mysle zalatwie w kwocie 95 tys. i to juz z rolatami w oknach. I buduje gospodarczym, choc bez udzialu pracy wlasnej - tylko sami zalatwimy materialy. Jestem wiec juz jakosc do przodu - choc mowi sie, ze te kosztorysy biur projektowych sa niedoszacowane. Ne wiem jak bedzie przy wykanczaniu... W kazdym razie wzielam na to 200 tys. kredytu i mam nadzieje, ze sie w tym zmieszcze razem z meblami do kuchni :D Ale ja tam jestem optymistka i nie martwie sie nigdy na zapas :D W ostatecznosci zawsze mozna zwiekszyc kwote kredytu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...