Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

dorbie...i jak chcesz rozwiazac ten problem ,bo ja tez mam malutka.

i teraz tez sie wlasciwie zastanawiam ze postawienie kabiny zajmie mi mniej miejsca niz taki prysznic we wnece wykafelkowany z drzwiami skrzydlowymi czy suwnymi?!

 

i cwicze w tym programie Kola :wink:

 

wroce do pralni -jestem na etapie albo w piwnicy albo pewnie w pomieszczeniu nad garazem! :( i teraz musze sie zastanowic co jest wazniejsze 1.czy to gdzie zrobie sypialnie ,a pokoi mam do wyboru 2 -ale to jest najfajniejsze pomieszczenie na pietrze -to nad garazem

2.czy posiadanie duzego pomieszczenia gospodrczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno wezme kabine 80cm polokragla i pytanie czy nasi kafelkarze zrobia nam brodzic z kafli jesli tak to moze byc plaski kaflowy, a jesli nie to bedzie brodzik kupiony i obrobiony kafelkami. Ale u nas jeszcze daleko do tego.

 

Ale przy okazji mam pytanie- czy jak zamknelyscie dom to macie alarm i monitoring (jesli tak to ile kosztuje mieiseczny abonament) czy powiadomienie przy wlaczonym alarmie na komorke? Czy wstawiacie od razu drzwi docelowe, bo jak ja sie orientowalam to panowie sie zastanawiaja na jakiej wysokosci montowac, chca jakies zaswiadczenia ze bede miala wylewke na danej wysokosci. Przeciez wylewki beda robione juz po zamknieciu domu, u nas jeszcze bedzie wszedzie podlogowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy okazji mam pytanie- czy jak zamknelyscie dom to macie alarm i monitoring (jesli tak to ile kosztuje mieiseczny abonament) czy powiadomienie przy wlaczonym alarmie na komorke? Czy wstawiacie od razu drzwi docelowe, bo jak ja sie orientowalam to panowie sie zastanawiaja na jakiej wysokosci montowac, chca jakies zaswiadczenia ze bede miala wylewke na danej wysokosci. Przeciez wylewki beda robione juz po zamknieciu domu, u nas jeszcze bedzie wszedzie podlogowka.

 

Mamy alarm i codziennie kogos śpiącego na budowie. W czasie wykończeniówki co jakis czas trzeba czujki zdemontować, później znowu sie montuje i tak w kółko. Monitoring obecnie kosztuje około 100 zl. Powiadamianie na komórkę jest trochę stresujące bo dojechać nie zdążysz a stres np. w nocy wielki.

Jeżeli chodzi o wysokość wylewki musisz ją znać, jeżeli nic nie zmieniacie to odczytasz ją z projektu. Jak coś zamieszasz to będą duże kłopoty. Można to sobie obliczyc: jeżeli wysokość pomieszczenia masz 260 cm dodaj do tego wysokość ostatecznej podłogi np. parkiet 2cm i grubość tynku na suficie (ok. 2cm) i to będzie poziom ostatecznej wylewki. Teraz schodzimy niżej wylewka (jaka grubość, na podłogówkę dobra to około 6 cm) potem styropian (np. 15 cm) i mamy wysokość chudziaka. Wyszło nam 285 cm. Jeżeli nie masz jeszcze chudziaka to dodaj 6 cm i masz 291. Czyli piach trzeba ubić na tą wysokość.

Oczywiście są to trochę przybliżone dane ale w ten sposób trzeba sobie wszystko przeanalizować, żeby mieć właściwą wysokość pomieszczeń, otworów na drzwi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy się sami do ocieplenia poddasza. Kilka pytań umieściłam w swoim dzienniku. Wiem, że niektóre z Was też ocieplały poddasza. Z góry dziekuję za każdą okazaną pomoc, bo przyznam się szczerze, trochę się tego boję :-? zCzy podołamy? :-? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jaki tynk zewnętrzny wybrałyście i dlaczego? Muszę w tym tygodniu podjąć decyzję i zrobić zakupy... Poradzcie coś. A Panie z Trójmiasta i okolic może powiedzą gdzie kupowały swoje tynki?

 

Jeśli chodzi o prysznic, to obecnie w mieszkaniu mam kabinę z brodzikiem i obudowane to jest kaflami (nie mozaika, tylko normalne kafle, pocięte na mniejsze części). Często widzę takie rozwiązania. W domu będziemy mieli (a właściwie to po części już mamy) w obu łazienkach prysznice bez kabiny i gotowego brodzika, czyli w całosci budowane. Na dole kabina będzie z luksfer, a na górze z płyt kartongipsowych obłożonych kaflami.

 

Jeśli chodzi o alarm, to my montowaliśmy w tym samym momencie co okna - od razu też mieliśmy wykupiony abonament w firmie ochroniarskiej. Drzwi docelowe montowaliśmy po tynkach i wylewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my zamówiliśy wczoraj panele :-) Kolejny wybór z głowy. Kupiliśmy ostatnio kafelki na tył kominka (bo u nas akurat w tamtym miejscu pasują kafle ;-) Wybrałam też kafle na taras i schody zewnętrzne, teraz tylko musimy je kupić. Jeszcze pewnie ze 100 wyborów i będzie przeprowadzka... A dziś dowiedziałam się, że niedaleko naszej działki będą stawiać bloki. Na szczęście nie bezpośrednio przy naszej działce, ale blisko. Miały być tam szeregowce, a będą bloki. Plus tego jest taki, że podciągną do nas drogę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś dowiedziałam się, że niedaleko naszej działki będą stawiać bloki. Na szczęście nie bezpośrednio przy naszej działce, ale blisko. Miały być tam szeregowce, a będą bloki. Plus tego jest taki, że podciągną do nas drogę ;-)

 

W którym miejscu będą te bloki? Z tego Borkowa niezła metropolia się zrobi, koło nas myslę, że w ciągu roku rozpoczęto budowę około 30 domów. Bloki nam na pewno nie grożą. Ta ucieczka od cywilizacji cos nam sie chyba niezbyt udała :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...