Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam was wszystkieno i Panów zaglądających tu także

http://images13.fotosik.pl/48/244c8a483155996cmed.jpg

ja jestem na takim etapie, buduję sama jesli tak to można nazwać bo cegiel i pustaków nie nosze :D ale wszystko na mojej glowie bo mąż za granicami naszej Polski przebywa niestety :( Ciesze sie że tu trafilam w grupie raźniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!!!ja cegiel tez nie nosilam :wink: :)

dziewczyny ,co robilyscie badz bedziecie robic po dachu; okna i drzwi czy elektryke?w ogole jak powinna byc kolejnosc czynnosci ? bo myslalam ze elektryk i hydraulik na poczatku a potem tynki i posadzka !a dzis mi tesciowa namieszala ze hydraulik po tynkach!! :-?

 

Elektryka przed oknami i drzwiami to wieczne pilnowanie budowy i duzy stres przed kradzieżą. Poza tym jeżeli będzie elektryk robił alarm to zamontuje kontraktrony w dzwiach zewnętrznych i oknach. Ja miałam najpierw okna i drzwi.

Jeżeli chodzi o hydraulika to u mnie był przed tynkami i po tynkach i jeszcze do tej pory ma co robic :D

Ogólnie większość instalacji przed tynkami.

Jeżeli zrobiłabyś najpierw tynki a potem okna (o tym można pomyśleć w przypadku okien drewnianych) to musisz później wziąć kogos do obróbki okien.

Jeżeli masz mieć okna PCV to według mnie wstawiaj je, potem instalacje i dopiero tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez najpierw byly okna i drzwi tymczasowe. Razem z oknami zakladalismy alarm. Potem byly instalacje wewnatrz, a potem tynki i wylewki. Tez slyszalam, ze przy oknach drewnianych warto pomyslec o zrobieniu tynkow przed oknami. A jesli chodzi o kolejnosc tynki-hydraulika, to u nas tak jak napisalam najpierw byly instalacje (w tym hydraulika), a potem tynki i wylewki. Ale często hydraulika robiona jest tak, że rozprowadze się kanalizę w podlodze i piony kanalizacyjne. Potem robi się tynki, a po tynkach robi się rozprowadzenie rur od pionow do wlasciwych punktow i potem robi się wylewki. W ten sposob unika się problemow z zatynkowanymi albo wystajacymi nieco spod tynku rurami lecacymi po scianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...