Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witaj koletta. Jak jest plan zagospodarowania to już jest dobrze. Musisz zebrać papiery do pozwolenia na budowę, na forum jest sporo postów na ten temat, i złożyć te dokumenty. Trochę roboty z tym jest, my wzięlismy człowieka, który to wszystko załatwiał. Jak będziesz mieć pozwolenie to kierownik budowy, geodeta i jakoś sie "pokula".

A gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki e.kala za szybka dopowiedź, musze troche poszukać w postach, choć ostatnimi dniami siedzę na forum po kilka godzin, bo jak mnie jakis wątek wciągnie, to ani nie wiem kiedy a zlatuja godziny. budujemy w Wielkopolsce a dokładnie Ostrów Wlkp., może znajdzie się jakaś "budująca kobieta" z tej okolicy i podzieli się doświadczeniami. troche mam strach się za to wszystko zabierać ale od tak dawna marzę o wlasnym domu że jeśli nie zaczne teraz to pewnie będę żałować do końca życia... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koletta - jeśli chodzi o papiery do pozwolenia, to powinnaś m. in. udać się do dostawców mediów w Twojej okolicy i poprosić o warunki przyłączenia do prądu/wody/kanalizy/gazu i co Ci tam jeszcze jest potrzebne. Nie dają tego od ręki i trzeba trochę na to poczekać. My do czegoś potrzebowaliśmy też wypisu i wyrysu z rejestru gruntów (chyba do zrobienia mapy). Poza tym będziesz potrzebowała właśnie mapę od geodety (do celów projektowych czy jakoś tak). No i oczywiście musisz mieć projekt domu :-) Potem dom wrysowuje Ci w Twoją mapę ktoś z uprawnieniami i robi Ci projekt zagospodarowania terenu. Ja się nasłuchałam, że ta papierkologia jest taka straszna, ale u nas jakoś gładko i szybko wszystko poszło. To pewnie zależy od urzędasów na jakich się trafi. U nas akurat jest niewielki urząd, nie ma kolejek i załatwianie spraw nie jest bardzo kłopotliwe. Może u Ciebie też tak będzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 elewację widziałam na żywo, jaki to kolor, prezentuje sie ładnie.

Pojechałam spojrzeć na twój dom i ledwo co wyjechałam samochodem. U nas tez super sie jeździ. Tragedia.

U mnie dom ocieplony, ale tynków jeszcze nie ma bo ekipa "przyspiesza środek" i dopiero wtedy skończą elewację.

 

Mamy tynk Kabe Novalit - kolor z palety 120, numery 020 (jasny) i 024 (ciemny).

A drogi rzeczywiście są teraz w Borkowie 'świetne'. Najgorsza jest Kasztanowa lecąca od Czterech Pór Roku - taka glinista glamza, że szok! No i teraz jeżdzą tam wciąż ciężarówki i wywożą ziemię z Czterech Pór Roku (z wykopów pod szeregowce), więc robią straszne koleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy już panele z listwami prawie w całym domu. W sumie to muszę ostro zabrać się za wybieranie mebli, bo na wszystko trzeba czekać miesiąc albo dwa, a ja jeszcze nic nie zamówiłam... Ale chyba zdecydowałam się już na kanapę do salonu :-)

 

O to ja też muszę się zacząć rozglądać za meblami :)

My mamy panele w 3 pokojach na górze. Został pokój Wery i przedpokój. A na dole salon. Wczoraj byłam myc szyby i podłogi i wreszcie zobaczyć, co tam się pozmieniało. Jak zobaczyłam łazienkę i pokój Weroniki, to mi szczęka opadła :p

Tak bardzo mi się podobają te pomieszczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 wielkie dzięki za podpowiedź, po tym jak sie naczytałam miałam mniej wiecej taki właśnie plan, mam nadzieję że mi jakos tez pójdzie gładko, bo robie się nerwowa jak trafiam na jakichś upierdliwców w urzędach. :evil: ,a jesli trafi się jakaś kobietka z moich okolic to chętnie pogadam chociaż waszych doświadczonych opinii tez będę nieraz potrzebować. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zdecydowałam się już na kanapę do salonu :-)

A możesz zdradzić jaką?

 

zdecyduję się chyba na coś takiego: http://www.allegro.pl/item243514702_nowe_meble_z_holandii_okazja_.html

Kumpela ma od ponad roku i bardzo sobie chwali. Wczoraj byłam oglądać na żywo i fajnie wygląda :-) Jedyna wada dla mnie to to, że nie jest ze skóry :-(

Początkowo chciałam skórzany narożnik Oxford z ArisMeble

 

http://img481.imageshack.us/img481/5292/oxfordks3.jpg

 

ale pomimo, że można zbudować ten narożnik z różnych dostępnych w katalogu modułów, to potem niestety wszystkie moduły są na stałe łączone i nie można ich już rozdzielać, kombinować itp. No i kosztował ok. 6tys. i byłam przekonana, że to skóra. A ostatnio jak się zaczęłam pytać o szczegóły, to się okazało, że to ekoskóra, a za skórę trzeba dopłacić kolejne 2-3tys. A do tego musiałabym jeszcze dokupić fotel, więc w 10tys. nie udałoby się pewnie zamknąć. A takiej kasy mi prawdę powiedziawszy szkoda ;-)

 

Jak zobaczyłam łazienkę i pokój Weroniki, to mi szczęka opadła :p

Tak bardzo mi się podobają te pomieszczenia :lol:

 

Prosimy o fotkę

 

o tak, tak, zdjęcia poprosimy!

 

a zapomniałam wszyskim podziękować za miłe słowa na temat łazienki i elewacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygladaja kanapy ze skóry, ale ja jakoś nie pałam chęcią posiadania takiej. Często bywam w domu, gdzie są ładne, jasne skórzane kanapy. Utrzymuje się je dobrze w czystości. Łatwo się czysci nawet przy małych dzieciach. Wogóle wygladają elegancko ale.... No właśnie, jest ale. Zimą są zimne, więc siadam na kocyku :wink: Latem znów sie przyklejam :lol: To kanapy renomowanej firmy, dobra jakościowo skóra. Naprawdę nic więcej jej nie można zarzucić. Osobiście bardzo mi się podobaja takie kanapy, lecz nie wiem czy się na taką zdecyduję. Nie wyobrażam sobie popołudniowej drzemki na takiej kanapie a przecież niewiadomo czasem gdzie oczy nam się przymkną :wink: :lol: Mam swojego fawotyra z Klera. I są to kanapy w tkaninie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia1 - kiedy przeprowadzka? Wyglada jakbyś już wszystko miała :-)

jak to wszystko? dół jest absolutnie nie ruszony tzn trzeba zaszpachlowanać, zagruntować, pomalować położyć panele schody obrobić gniazdka i włączniki i można się przeprowadzać... tfu nie można bo jeszcze odbiór pod drodze trzeba wykonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...