Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

a u nas nie ma zamontowanej żadnej lampy i jak wczoraj wieczorem przywieźliśmy ze sklepu kafelki na taras, to bładziliśmy w totalnych ciemnościach. Muszę kupić przynajmniej jakieś żarówki...

U nas są żarówki :p

 

Ja też dziś przeszłam się holem, potańczyłam na parkiecie i poczułam się taka.... szczęśliwa :D

 

Jak ja na tą chwile czekam, żeby w końcu był ten parkiet :-?

Tak mi sie wydaje, że ta wykończeniówka trwa całe wieki.

 

Ha, ha mamy piekny parkiet i piękne płytki w kuchni, które zostały porządnie ochrzczone wczorajszym deszczem, ponieważ, ktoś nam sp..rzył balkony i przecieka przez strop :evil: :evil: :evil:

 

no to trochę kiszka. Kafle pewnie zniosły to dzielnie - a co z parkietem? Drewno z wodą nie lubią się za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nio dobra ... mia.łam awarię woda nam z podłogówki wyciekła bo partacze- tynkarze i k-g lekko nawiercili rurkę jak była zimna woda to nic sie nie działo jak woda sie podgrzała to sie rurki rozszerzyły i pękniecie zaczęło przeciekać... awaryjnei trzeba było wypruć kawałek ścianki w garderobie i rozpruć kawałek podłogi i założyć mufkę ufff chwała ci panie hydrauliku za szybka reakcję... :D sytuacja opanowana, podłoga znowu się wygrzewa...

w domku się cieplutko zrobiło: termometry wskazują 20,5 stopni co ciekawe w bloku mam 22-23 a odczucia ciepła identyczne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów mam doła budowlanego :( Wszystko przez brak kasy na fachowców. Mąż zapiernicza na budowie sam, miał pomagać mu brat, ale po prostu nas olewa :-? Umówiliśmy się z nim na to, że dom od środka nam wyłoży płytami g-k i położy kafle w kuchni i jednej łazience. Niestety fakt jest taki, że mąż sam przymocowywał stelaże do g-k w całym domu, brat zajeżdzał tylko aby płyty przykręcic... Kiedy nadeszła pora szpachlowania spoin, też mąż to wszystko zrobił, a brat ma położyc drugą warstwę i wyszlifować. I nie przyjeżdza, bo to, bo tamto... W ciągu tygodnia pojawia się ze 2 razy na niecałe 4 godziny... Aha, daliśmy mu za ta pracę 4500... Nie robi za przysłowiowe dziekuję... Za mało chyba mu zapłaciliśmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobiety :D

 

beti, współczuję sytuacji :-? pasowałoby zrobić lekki ochrzan, a tu ZONK :(

niemniej jednak uważam, że delikatne przypomnienie mu, że jednak KASĘ WZIĄŁ i robotę ma skończyć jest jak bardziej na miejscu.

Przyszłam tu do Was nie bezinteresownie :oops:

Mam dylemata, w kwesti kamienia dekoracyjnego i lukferów, czy któraś z was ma może jakieś zdjęcie ściany, na której jest jedno i drugie?? :roll:

Sęk w tym, że chciałam zrobić taką ścianę w kamieniu, nie całą, tak "rzucony" ma być ten kamień, a luksfery mają być w załamaniu tej sćiany, żeby trochę doświetlić zakątek w łazience.

I co Wy na to??????? :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betii, znów się potwierdza przysłowie, że z rodziną to najlepiej się wychodzi na zdjęciach...

Ja miałam też przejscie z bratem, który miał nam robić remont mieszkania, no cóż ja ochrzaniłam porządnie, na początku było troche cichych dni, ale potem wszystko wróciło do normy.

Fakt, że to jest rodzina nie zwalnia z egzekwowania umów, jeśli teraz sobie pozwolicie to co będzie w przyszłości. Jeśli nie chce odpracować, to wyceńcie zrobione przez niego prace i zażądajcie zwrotu pozostałej kwoty w gotówce. Myslę, że takie postawienie sprawy zmobilizuje go do działania. A jeśli się obrazi, to będzieci mieli jednego "pasożyta" mniej :wink:

 

A u mnie sytuacja opanowana, parkiet dużo nie ucierpiał, bo w tym czasie było sporo osób w domu i zabezpieczyli.

Nasz glazurnik zabezpieczył balkony i powinno już byc w porządku. Gość akurat zna się na rzeczy i znalazł przyczynę tej malej katastrofy.

Praca z prawdziwymi fachowcami to cała przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobiety :D

 

Mam dylemata, w kwesti kamienia dekoracyjnego i lukferów, czy któraś z was ma może jakieś zdjęcie ściany, na której jest jedno i drugie?? :roll:

Sęk w tym, że chciałam zrobić taką ścianę w kamieniu, nie całą, tak "rzucony" ma być ten kamień, a luksfery mają być w załamaniu tej sćiany, żeby trochę doświetlić zakątek w łazience.

I co Wy na to??????? :roll: :roll: :roll:

 

Przyjrzyj się połączeniu luksferów z kwarcem. Widziałm kwarcyt na elewację zewn., takie ciętae nieregularne łupki. Jest lekko połyskliwy więc może pasować do luksferów, napewno bardziej niż piaskowiec.

Zastanawiam sie czy nie obłozyć nim kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację... Z rodziną na zdjeciach, lekki ochrzan można dać... Jednak on uważa, ze za mało mu daliśmy :( A sądzicie, że 4500 za pracę, która i tak w wiekszości zrobił ktoś inny, to mało?

 

A wczoraj znowu nie przyjechał :evil: Naprawde mam dosć :( Aha, ten szwagier to typ, który jak sie obrazi, to nawet kilka lat potrafi sie nie odzywać... Ma to po ojcu (czyli moim teściu) :roll: Teść nie kontaktuje sie ze swoim bratem już jakieś 20 lat :o A mieszkają w sąsiednich dzielnicach... Tam poszło o kłótnię z żoną brata... Wiecie, nie chciałabym spowodować takiej sytuacji mojemu meżowi :-?

 

Kasia, sądzę, że Ewik ma racje. Luksfery z kwarcem mogą wyglądać świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaliśmy rok temu, czy łatwo mnie tak bo to było mieszkanie męża. Czy szybko w ciągu miesiąca. To zależy od lokalizacji, metrażu ect. Mam super agentkę, taką co nie nie pokoi. Załatwiła wszystko i z wielką klasą, jak jesteś ze stolicy to mogę dać Ci namiary. Zdecydowaliśmy się na agencję bo nie mamy czasu prowadzić kolejnej firmy. A za rok będe sprzedawać moje mieszkanie i już mi jest smutno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala napisała:

Dzisiaj wystawiłam mieszkanie do sprzedaży i jakos mi tak dziwnie.

 

Ja mam to jeszcze przed sobą, ale myślałam o tym :oops:. Żal na pewno! Dużo przeżyło się w tym mieszkanku. Każdy kąt o czymś przypomina. Nie wiem jak to przeżyję, ale już wiem, że będzie ciężko! :( :cry: :(

Co do sprzedaży mieszkań, myślę, że sprzedaż bez problemu w krótkim czasie. U nas mieszkania nadal schodzą jak ciepłe bułeczki mimo koszmarnych cen!! :roll: :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :wink:

Betti zapytaj kiedy szwagoer zamierza kończyć. Pewnie nie odpowie. Wiec powiedz by może zwróciłkasę bo masz kogoś innego do tej roboty :-?

 

Kaśka ja też doświetlam łazienkę luksferami na rogu :lol: Mam ciemną a tak troche słońca wpadnie z kotłowni :lol: Z kamienaimi to nie wiem ale pewnie sie da :wink:

 

Mieszkanie... ja chcę też swoje sprzedać. U mnie problem jest inny. Chcę sprzedać ze wszystkim. Mieszkanie nie jest złe, dobra lokalizacja. Ale szukam kogoś kto kupi ze wszystkim jak jest. Zostawiam meble, agd, oświetlenie, karnisze itd... No i muszę poszuać komu sie spodoba właśnie takie:-? Ciekawe co z tego wyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko pewnie jest jakieś rozwiązanie górnego naświetlenia. :o Są np, świetliki. Można też wmontować taflę hartowanego szkła :-? O luksferach nie słyszałam. Ale pewnie w suficie też mogłyby być :roll: Zależy tylko od grubości stropu i przeznaczenia pomieszczenia lub też techniki montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti - współczuję sytuacji ze szwagrem, zwłaszcza jeśli jest taki pamiętliwy... Niestety na budowie wciąż są takie sytuacje, że inwestor jest z czegoś niezadowolony i musi coś powiedzieć 'majstrowi' - a jak jest sytuacja, że nie można nic powiedzieć, bo się majster obrazi, a na dodatek majster jest z rodziny, to sytuacja jest dosyć nieciekawa. Pewnie lepiej, żeby to Twój mąż ewentualnie załatwił tą sprawę, żeby potem nie miał pretensji, że przez Ciebie brat jest na Was poobrażany ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...