Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

PP - wiadomo jak to jest z wolnym czasem - zawsze za mało. Ale jak Ci się uda coś wkleić, to na pewno wszystkie z przyjemnością obejrzymy :-) Gratuluję kuchni!

U nas mamy pomalowaną połowę pokoi na górze tzn. naszą sypialnię i pokój Mai. U nas zrobiliśmy kremowo-brazowo, a u Mai jest kolorowo - każda ściana inna ;-) Bardzo mi się podoba :-) Poza tym mamy też pomalowany gabinet w kolorze trawy morskiej.

Latałam wczoraj po sklepach i kupiłam farbę do górnej łazienki. Chciałam jasniutki niebieski, ale taki chłodny. No i z farb dedykowanych do łazienki nic nie pasowało, a z mieszalnika nie chciałam ryzykować. Tak więc skończyło się na zwykłej farbie, którą niby można też zmywać. Zobaczymy, czy będzie ok.

A w przyszłym tygodniu wezmę chyba ze dwa dni wolnego i zajmę się robieniem gadżetów w domku - chcę u Mai pomalować obrazki na ścianach, poza tym jedną ścianę w domu chce pomalować farbą strukturalną, na innej chce zrobic relief. Roboty w sumie dużo. Nie wiem ile czasu mi to zajmie i jak wyjdzie ;-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PP gratuluję kuchni, chociaz jeszcze jej nie widziałysmy ale na pewno jest super.

izi7 widzę, że masz mnóstwo zapału do wykańcznia swojego domku. Mi niestety tego brak :cry: . My mamy pomalowany prawie cały dom i jeżeli jeszcze nie pomalowałaś łazienki zwykłą farbą to wstrzymaj sie i kup tą do łazienek i kuchni. My wszędzie mamy Duluxa i bardzo mi podobaja sie te farby do łazienek. Większy wybór kolorów jest w Castoramie na Osowej, są tam farby Duluxa z niemieckim napisem i one mają trochę inne kolory. Sa tez tam farby do łazienek innych firm. U mnie w łazience górnej i pralni jest kolor "jakis tam jęczmień", w kuchni Magnolia właśnie ta niemiecka a w dolnej biały. Różnica według mnie pomiędzy tymi farbami a zwykłymi jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - właśnie w Castoramie w Osowej kupiłam tą moją farbę. Obejrzałam wszystkie palety łazienkowe i niestety żaden niebieski nie pasował odcieniem do naszej łazienki - jak już był chłodny niebieski (np. Błękitna Chmurka z Duluxa)to był zdecydowanie za ciemny (daliśmy taki z Kolorów świata u córci w pokoju i jest to bardzo zdecydowany niebieski ;-) - u Mai właśnie taki chciałam, ale do łazienki potrzebuję jaśniutkiego. Tak więc decyzja zapadła i nic lepszego nie znalazłam. Teraz przyjmuję zasadę, że w sprawach niezbyt kluczowych decyzje należy podejmować szybko i najwyżej jak coś będzie nie tak, to za jakiś czas to zmienię.

A z tym zapałem, to może tak to wygląda, ale jadę już od dłuższego czasu na rezerwie i chyba tylko perspektywa, że niedługo nie będę musiała już nic załatwiać trzyma mnie przy życiu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprzątałam kuchnię...

Wreszcie zaczyna do mnie dochodzić, ze to mój dom, do którego niedługo się przeprowadzę :) Nastawiłam sobie Radiostację i wywijałam odkurzaczem i ścierkami ;) nawet sprawnie mi to poszło :D 8)

 

Czekamy na wypoczynek, stół+krzesła, drzwi wewnętrzne, jutro zamówimy meble do sypialki, szafkę pod tv i jakiś stolik kawowy. I kupimy ramy, muszę skołować zasłonki do salonu :lol:

 

A moja córcia kończy jutro 4 miesiące.... :roll: :roll: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti i wcale się tym nie przejmuje. Nie te święta to kolejne :wink: I tak pewnie spedzisz je u rodziców :wink: :lol: A pomalutku zrobicie co potrzeba. Przemyslisz wszystko na spokojnie a nie będizesz gonić a potem załować niektórych decyzji. Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło :wink: :lol: Pewnie wprowadzicie sie po nowym roku :lol:

I pomyśl proszę, że koniec roku to okres kiedy wiele firm pozbywa sie zapasów materiałowych, wietrzy magazyny. Jest dużo wyprzedaży i promocji. Zawsze mozna coś fajnego okazyjnie kupić :wink:

 

Ja gdy zaczynam gonić to się gubię. Muszę przemyśleć niektóre sprawy a do tego potrzeba czasu. Niby niewiele ale czasem warto troche zwolnić. Tym bardziej, że przed świętami kazdy ma inne sprawy na głowie i myślimy o czym innym :wink: Trzeba przecież kupić prezenty :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne i przyszłe mamy idzie zima i coraz więcej czasu spędzamy z dzieciaczkami w domku. Aby nie zabrakło pomysłó n zabawę polecam stronkę:

http://www.inspirander.pl/

Można zamówić prenumeratę i co weekend dostawac na maila nowe pomysły.

 

A ze sparw budowlanych to podzilę się wyborem agd:

płyta gazowa mastercook: http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1024

zmywarka: http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1022&mcp_id=1268

okap: http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1168

 

Wybrałam Mastercooka, bo są to produkty firmy Fagor, więc liczę na jakość w przyzwoitej cenie.

Mam tylko dylemat w sprawie lodówki.

Nie wiem czy postawic wolnostojącą w kolorze stali czy dać do zabudowy?

Wolnostojące są pojemniejsze i chyba taniej wychodzi niż z obudową i wybór jest większy.

Moze coś poradzicie, będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa. Na kogo jak nie na Was można liczyć? :) U nas jest ta kwestia, ze ze sporego jak dla 3 osóbek mieszkanka wprowadziliśmy sie do rodziców na jeden pokój. Miało być na około rok, jest już ponad 2 lata :-? Męczymy sie wszyscy okropnie w tej ciasnocie :( No i nie wyobrażam sobie wstawić do naszego pokoju kolejnego łożeczka dzieciecego :o

 

Ewik, ja zdecydowałam sie na wolnostojącą lodówkę. Po pierwsze nie lubię ciągu zabudowanych dużych szaf a po drugie pojemniejsza jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podobają mi się srebrne ale te ciągłe ślady paluszków :( by mnie wykończyły :o . W domu mam zabudowaną jest ok kuchnia tworzy całość.

 

No właśnie, te łapki, a tych małych rączek mam cztery :lol:

Mam spiżarkę, wię może mniejsza lodówka byłaby wystarczająca.

Musze porozmawiać z gościem od zbudowy kuchennej, niech mi wszystko wyceni i zapewne względy finasowe przeważą.

 

Beti, ze względu na zdrowie dzieci lepiej jest przeczekać i przemęczyć sie w jednym pokoju.

Mieszkanie w niewykończonym, niewygrzanym domku może się skończyć choroba szcególnie małych dzieci.

Uważajcie np. na farby, u znajomych wymalowali maluszkowi pokój i po kilku dniach malec też kilkumiesięczny już tam zamieszkał. Kiedy nie budził się do karmienia zaniepokojeni poszli gobudzić, a dziecko wpadło jakby w śpiączkę. Zaraz zawieźli go do szpitala, nic złego się nie stało, ale jednak dla małych dzieci nawet niewielkie stężenie chemii może byc groźne dla zdrowia, my dorośli tego nie wyczujemy, a nasze maluchy mogą to odchorować.

Wielu znajomych przestrzega nas przed zbytnim pospiechem.

 

My tez mielismy się przeprowadzić w listopadzie, ale nie mamy jeszcze gazu, a kominkiem całego domu ogrzać się nie da, więc przeprowadzka przesunie sie na święta, albo nawet po Nowym Roku, trzeba dobrze wygrzac budynek. Moze będziemy pomieszkiwać w ciągu dnia albo w weekendy, ale na noce będziemy wracać do ciepłego mieszkanka ze względu na dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...