Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to może któras z Was bedzie już potrafiła podnieśc mnie na duchu: ile może mi zająć budowa tego małego domku..? sprawa wygalad tak, że obecnie wynajmuję mieszkanie i od wrzesnia zostanę bez dachu nad głową :( czy ktoś jest w stanie ocenić ile czasu bedę się tułać po kątach przed przeprowadzką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! No ja też chciałabym wiedzieć, ile całe to nasze budowanie będzie trwało... Nasza (no już prawie nasza - jeszcze nie podpisaliśmy umowy) zapowiada, że stan surowy otwarty zajmie im 2-3 miesiące, a do Gwiazdki wybudowaliby cały dom. Ja tam aż tak optymistycznego wariantu nie przewiduję, no ale zawsze brzmi to nieźle. Nie patrzyłam jeszcze na Twój projekt, ale jeżeli domek jest faktycznie mały i sprawnie wszystko zorganizujesz, to może faktycznie masz szansę wprowadzić się do Gwiazdki (z założeniem, że wprowadzasz się na "plac budowy" a nie wykończone wnętrza...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jutis - no to będziemy sąsiadkami! Ja też zaczynam na wiosnę i też - póki co przynajmniej - wykazuję znacznie większą aktywność w tej sprawie niż mój mąż (na jego usprawiedliwienie podam, że pracuje baaaaardzo dużo).

saraha właśnie wypatrzyłam na Cię na forum kuj-pom ;)fajnie, razem bedzie raźniej :) Ty też Osielsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy zaczynałaś? na wiosnę dopiero?

 

Zaczynałam 10 lipca 2006 i od razu mielismy w planie, ze dom musi jedną zimę przestac i koniec miał byc latem ale niestety jeszcze jest co robic.

 

Zupełnie tak, jak u mnie :)

Wykańczamy powoli dom, ale te najdrobniejsze rzeczy zajmują niestety najwięcej czasu :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - a jak to jest z tym VAT-em teraz? Osoby takie, jak ja - które teraz będą kupowały materiały budowlane teraz, za dwa, trzy miesiące, ile procent VAT-u będą płaciły? Wiem, że ustawa określiła niższy VAT, ale nie rozumiem dokładnie, czy to dotyczy tylko domów i mieszkań kupowanych od developerów itp. czy również "samodzielnego" budowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie jeśli chodzi o VAT... ile razy w ciągu budowy można składać wniosek o zwrot? Coś mi się obiło o uszy, że tylko raz, choć chciałabym się mylić...

 

Z tego co czytałam to można raz w roku. Mozna odliczyc tylko materiały kupione do 31.12.2007 i to mozna zrobic najpóźniej do końca czerwca 2008. Ja mam zamiar złożyc teraz a potem resztę na początku przyszłego roku. Czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny domek faktycznie ładnie sie prezentuje.

 

Ja mam pytanie czy któras z was odliczała już vat w Urzędzie Skarbowym. Mam zamiar się za to zabrać, tylko strasznie mi sie nie chce :-?

 

Odliczałam i mam zamiar to zrobić też w tym roku :)

Jednak osobiście się za to nie zabierałam, zrobiła to znajoma urzędniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...