Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

u nas też aktualnie nic się nie dzieje. Jutro przyjeżdza stolarz i będzie kończył schody wewnętrzne. A w przyszłym tygodniu w końcu zaczynają robić wodę. Mam nadzieję, że już nic się nie będzie przesuwało.

Teraz latam po sklepach i kupuję lampy, bo w tym tygodniu powinien przyjść elektryk i montować wszystkie kontakty/włączniki/lampy itp., więc chcę jak najwięcej kupić, żeby nie wisiały potem przez dwa lata żarówki na kablu.

A swoją drogą to kupienie lamp do całego domu to też niezłe wyzwanie. Naliczyłam, że kupiłam już 17 lamp i kinkietów, 18 oprawek diodowych i 66 oprawek do halogenów. Do kupienia zostało mi jeszcze 17 lamp i kinkietów i 2 oprawki na halogeny. Znaczy się, że z lampami i kinkietami jestem dopiero w połowie... Jakie lampy kupujecie na zewnątrz domu? Na taras nie mam problemu, bo tam będą kinkiety, a tego jest mnóstwo. Ale przy drzwiach kable do lamp mamy wypuszczone wszędzie nad drzwiami, więc kinkiety mocno pionowe, nowoczesne (czyli takie jak mi się podobają) odpadają od razu. Pasowałyby kształtem jakieś takie zwisające latarenki, ale trochę to nie w moim stylu. Szukam czegoś bardzo prostego. Na razie najbardziej podoba mi się taka zwykła kulka z białego szkła, ale jeszcze się rozglądam :-) A Wy co będziecie mieć/macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na razie zasypane fundamenty i od jutra murowanie :)

 

Jak to sie nie dzieje, dzieje sie jak beda murowac zaraz. U mnie muruja :lol:

 

ale dzisiaj leje deszcz od rana :evil:

 

Wlasnie, byl dzisiaj snieg. Zastanawialam sie czy robotnicy sa czy nie, bo mieli robic szalunki na wieniec, by go zalac do konca tygodnia. Wczoraj mowili ze taka pogoda to pikus, ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik_1 - dzięki za namiary na gościa od sprzętu - dziś przyjeżdza do mnie okap i płyta inukcyjna :-)

 

Cieszę sie, ze mogłam doradzić, gość ma dobre ceny i jest przekonywujący :wink:

 

Fajnie macie, że możecie sie cieszyć z postępów. Ja od 3 tyg mam stan do wprowadzenia (z założenia niektórych rzeczy nie zrobiliśmy bo dziura w budżecie).

Ale nie mam ...gazu, a jest za zimno by grzać tylko kominkiem przy dzieciach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składaliśmy zlecenie w listopadzie 2006 to plany były na maj 2007.

Gazownia ma podpisaną umowę, że założą instalację do grudnia br. Dobrze, że nalegałam, aby instalację wewn. zrobic wcześniej, teraz tylko połączyć rurki przy skrzynce i wstawić licznik.

Mam nadzieję, zę jeszcze ze 2 tyg. bo już papiery sa w gazowni, tyle, że jest zimno i trzeba będzie wygrzać budynek przed przeprowadzką.

Pewnie wprowadzimy sie na Święta.

 

Wykonawca mnie pociesza, że teraz na gaz czeka się od 1,5 roku wzwyż i coraz więcej osób rezygnuje, woli np. pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłam 2 tygodnie temu w sklepie internetowym Macte Light lampy gipsowe do jednego z pokoi. No i powinni w ciągu 2 tygodni wysłać te lampy, ale żadnych informacji od nich jak do tej pory nie dostałam. Postanowiłam więc podzwonić i się dopytać co i jak, ale nie odbierają telefonów. Zaczęłam więc szukać informacji na forach i niestety wyszukałam, że firma jest niesolidna i od sierpnia są z nią kłopoty, a jak ktoś pojechał na miejsce gdzie się niby firma znajdowała, to się okazało, że już jej nie ma :-( Tak więc jestem ponad 300pln w plecy i czeka mnie wizyta na policji :evil: :cry: Ostrzegam przed ta firmą!!! Kurcze, a do tej pory nie zdarzyła mi się żadna wpadka, pomimo, że kupiłam mnóstwo rzeczy przez internet :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałam wycenę okien i ... no powaliła mnie przyznam... No ale trudno, jak się chce mieć dużo okien, to trzeba za nie zapłacić, nie? ;) Mam pytanie, czy jak już robicie rolety, to robicie je również w lukarnach na poddaszu, czy poddasze sobie odpuszczacie?

rolety zewnetrzne robicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi, może jednak przysla te lampy :-? :-? :-? Nie ma zadnej nadziei?

 

szanse otrzymania lampy oceniam na 0, bo skoro firma się zwinęła, to pewnie towaru już nie mają. Zresztą nie będę czekać rok na lampy :-( Może ewentualnie uda się odzyskać kasę, jak zajmie się tymi oszustami wymiar sprawiedliwości, ale też jakoś w to nie wierzę. No nic to, zgłosić na policje trzeba, bo oszustwów trzeba tępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIC

ja juz dawno stwierdziłam ze ich nie robimy choc mnie korciły

ani to antywłamaniowe, a i przy włamaniu jak sa zasuniete to złodziej buszuje sobie bez problemu nawet moze zapalic swiatła, bo nic nie widac na zewnatrz

 

Ja też spotkałam się głównie z niepochlebnymi opiniami na temat takich rolet. My daliśmy sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIC

ja juz dawno stwierdziłam ze ich nie robimy choc mnie korciły

ani to antywłamaniowe, a i przy włamaniu jak sa zasuniete to złodziej buszuje sobie bez problemu nawet moze zapalic swiatła, bo nic nie widac na zewnatrz

 

Kurcze, może masz i rację... Mnie tak jakoś "psychologicznie" jest to potrzebne.... Takie poczucie, że na noc np. idąc do górę mogę dół zasunąć i zamknąć. Wiem, że jak będą chcieli, to otworzą, ale to już wymaga czasu, hałasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...