Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

qqrq5 dziwne pytanie zadajesz.... a czy wybudujesz dom za 30 tysięcy?? Raczej na 1000% NIE, a ja mam już wybudowany dom 200m2 i budynek gospodarczy 120m2.... więc wydałam już niestety :cry: :cry: :cry: ale okrągłe 300.000,00 pln. Piszę niestety, bo dom jest to dopiero stan surowy zamknięty i do wykończenia go jeszcze daleko.... :( :( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrq5 dziwne pytanie zadajesz.... a czy wybudujesz dom za 30 tysięcy?? Raczej na 1000% NIE, a ja mam już wybudowany dom 200m2 i budynek gospodarczy 120m2.... więc wydałam już niestety :cry: :cry: :cry: ale okrągłe 300.000,00 pln. Piszę niestety, bo dom jest to dopiero stan surowy zamknięty i do wykończenia go jeszcze daleko.... :( :( :(

aaaaaaaa ja zrozumiałam ze masz stan zero :oops: :oops: :oops:

gapa ze mnie

to 300tys to faktycznie jest juz sumka

my planujemy za tyle wybudowac, zobaczymy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planowałam, że dom wybuduję w stanie gotowym do zamieszkania za 250 tyś a garaż za 60 tyś. Niestety, te wariujące ceny z tego roku dobiły mnie.... i tak wydałam już to co zaplanowałam a do zamieszkania jeszcze chocho.....czasami zadaję sobie pyatnie a gdzie meble? Ile jeszcze na to potrzebuję? No cóż nikt mi nie mówił, że będzie łatwo..... :) ... ale jeszcze trochę życia mam przed sobą i chce to wykorzystać mieszkając we własnym domku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrq5 w Waszym przypadku jest to możliwe. Mąż sam buduje, więc odpadają koszty dla fachowców za postawienie stanu surowego. Potem , niestety, będziesz też musiała wziąć fachowców, chyba, że Twój mąż to taka złota rączka co to wszystko potarfi. Mój mąż, rzeczywiście wszystko potrafi zrobić ale ja brałam pod uwage ( niestety już zaczęłam ) czas, który nieubłaganie pędzi do przodu. Sam budowąłby gdzieś z 5 lat najmniej a ja chcę jeszcze pomieszkać z nim w naszym nowym domku.... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wasiek w naszym gronie!

A ... to zdjęcie ... powyżej ...od edyta_10... niestety... ale łudząco przypomina mi moją działkę, a przecież wczoraj miałam zaczynać :cry: :cry: :cry: !! Chciałam tak niewiele, tylko fundamenty, a tu działeczka przykryła się i stal białą pierzynką i co teraaz? :( :cry: :( Czy ta stal, leżąc pod gołym niebem, nie zardzewieje przez zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nas dziś zaczynają robić sieć wodną i kanalizacyjną - nareszcie!!!

Pompa ciepła grzeje już od jakiegoś tygodnia i nie musimy już palić w kominku - na parterze jest cieplutko, na pietrze w weekend trwały regulacje, bo rurki były jeszcze zapowietrzone. Sprawdzimy w tym tygodniu czy już jest ok.

Beti555 - jak tam elektryk? Mnie ostatnio doprowadza do szału :( Wciąż odwleka założenie gniazdek i włączników i blokuje mi inne prace. Oszaleć można z tym przeciąganiem się prac na końcu - wszystko za dwa dni, potem za kolejne dwa i czeka się i czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi niestety elektryk tez wciaż się nie pokazał :( Co prawda udało mi sie w końcu z Nim rozmawiać, jednak co z tego skoro do dzisiaj nie dojechał? Też mamy przetój bo bez załozenia puszek i kontaktów nie mozemy zacząć robić wielu rzeczy. Nie mówiac o tym, ze wkurza nas brak "normalnego" prądu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię cokołów i ich nigdy nie robię. Jakoś tak mi sie kojarzą z miejscami publicznymi, a nie domem. Na razie mogę powiedzieć, jak mam w mieszkaniu, bo do takiego etapu w domu jeszcze mi daleko. Ale... Mam teraz właściwie w całym mieszkaniu (poza sypialnią) położone płytki. W łazienkach nie mam w ogóle żadnych "cokołów", po prostu kafle ścienne zaczynają się od samej podłogi i już. W pozostałej części mieszkania, czyli w pokojach, kuchni, przedpokoju, garderobie itd. mam drewniane, dębowe listwy. ość szerokie. Wygląda to bardzo porządnie i ciepło, przyjaźnie. Na pewno w domu tez tak zrobię. Podobnie przy panelach - bo plastikowe listwy bardzo mi się nie podobają. Jak będę pamiętała, wkleję wieczorem fotkę. Naprawdę to pasuje i dobrze wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokół moim zdaniem służy do tego, żeby było wygodniej myć podłogi tj. żeby można jeździć mopem i nie martwić się, że się porobi smugi na dole ścian ;-) Mi się akurat cokoły podobają i w korytarzu i salonie tam gdzie mamy kafle, mamy też cokoły z kafli. Tam gdzie mamy panele zrobiliśmy standardowe listwy w kolorze paneli. Listwy mają taką samą wysokość jak cokół, więc jak się stykają panele z kaflami, to połączenie cokołu z listwą wyglada ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...