Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

e.kala a skad wzielas goscia od schodow? Caly czas maja byc takie jak zamieszczalas zdjecia?

 

Gościa od schodów narazie nie polecam, wzięłam namiary od parkieciarzy. Schody mają być takie jak w wizualizacji, ale jakie wyjda to kto to wie :-?

Natomiast barierka będzie dopiero pod koniec lutego, takie sa terminy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wkleję jak zrobię :) Robiłam w trakcie prac, więc nie wyglądało to jeszcze tak jak teraz.

A poza tym Betti - stał się cud i mój mąż dodzwonił się wczoraj do elektryka (ja już dałam sobie spokój z dzwonieniem, bo nie wierzyłam, że odbierze) i dziś montują nam lampy! Hura!!! Elektryk walnął skruchę. Mam nadzieję, że skończy wszystko i będziemy mogli zapomnieć o temacie.

 

Ode mnie elektryk telefonu nadal nie odbiera :evil:

 

Może tylko dlatego, ze Twój mąż zadzwonił, Wam sie udało... No, ale dobrze, ze chociaż Wam :)

 

Nam zaczeli montować drzwi wewnetrzne, w czwartek mają dokończyć. Jednak jeszcze tyle roboty, że szok :o

 

Betti - mój mąż wcześniej też dzwonił do elektryka, ale gość twierdzi, że żadnych telefonów nie odbierał. A teraz widać przynajmniej częściowo zaczął. U nas po dniu pracy elektryków mamy większość rzeczy zrobionych. Jeszcze parę lamp trzeba zamontować, ale poza garażem w każdym pomieszczeniu mamy już jakieś światło, więc w porównaniu do stanu z początku tygodnia, to teraz jest już full wypas :-D No i mam lampę nad drzwiami wejściowymi i przed garażem - już nie muszę latać z latarką żeby włożyć klucz do zamka :-D Małe, a cieszy!

A poza tym montują nam dziś szafę we wiatrołapie :-) Szafa w naszej garderobie powinna być też niedługo. Wciąż ubywa spraw do pozałatwiania i zaczynam myśleć, że coraz bliżej jest ten moment, kiedy w weekend będę mogła sobie poleżeć i nic nie robić (moon123 - tzn. będziemy mieć czas, żeby w końcu spotkać się na kawce :-) ). Ale fajnie :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja zamówiłam całą armaturę od 2 łazieniek, prysznic i wannę . Uff..mam to za sobą. Musze przyznać że dokonywanie wyboru jest trudne... i męczące. Ale już mam wszystko z głowy.

 

Zostało mi przemyślenie co na podłogi do pokoi?

 

Oj te wybory :roll:

 

Ja w dwóch sypialniach (dziecięcych) na podłodze mam panele, a do dwóch planuję wykładzinę. Salon w wiekszości to panele, tylko w części kuchennej i przy kominku kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie wiem co dać na ścianę przy płycie ceramicznej :-? Na szybę mnie nie stać, blacha odpada ze wzgledu na widoczność każdej plamki, a na kafle nie mam pomysłu :( :( :(

 

U mnie ani blacha, ani płytki, ani szyba, tylko to samo co na blacie. jednak co to jest to dokładnie nie wiem :-?

Dzisiaj zakupiłam zlew, ładny granitowy i okazało sie, że nie pasuje :evil: :evil: .

Mam nadzieję, że przyjmą w OBI zwrot.

 

Od dzisiaj grzeja u mnie kaloryfery i podłogówka (super uczucie) i mamy ciepła wodę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti blacha ryflowana by sie sprawdziła. Jest z nacięciami i nie widać zabrudzeń na niej tak bardzo.

Innym pomysłem jest wykalierowanie tej ściany. Można przykleić np. fototapetę a potem to polakierować. Lub farbę polakierować. Trwała powłoka i niedroga. Kasia lakierowała obudowę kominka. U niej się sprawdza przy wysokich temperaturach to za blatem też powinno się sprawdzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas jest pierwsza szafa zabudowana - to wiadomość pozytywna

ale biedny inwestor nigdy nie może mieć spokoju i zawsze coś się musi przytrafić :-( No to nam się przytrafił pęknięty zlewozmywak. Kupiliśmy taki kamieniopodobny z Franke. Podczas montażu kuchni mąż dzwonił do faceta montującego i ten stwierdził, że zlewozmywak jest bez dziur i on tych dziur nie będzie robił. No to zawieźliśmy zlew do sklepu w którym kupowaliśmy, żeby nam te dziury zrobili. Przed zawiezieniem oglądaliśmy ten zlew i widzieliśmy, że w miejscach gdzie mają być dziury były takie delikatne pionowe kreski i jedna delikatna kreska na górze komory - mało widoczne i myśleliśmy, że to widocznie takie delikatne fabryczne defekty (wygladały bardzo niegroźnie). Przy wierceniu otworów w sklepie koleś też zobaczył te rysy i stwierdził, że ktoś niefachowo próbował wybić dziury i zlew przy tej operacji pękł i ta prawie niewidoczna ryska na górze komory spowoduje, że zlew pęknie na pół po krótkiej eksploatacji. Podsumowując - jest na śmietnik :-( Goście ze sklepu się nie poczuwają, goście od montazu kuchni zaklinają się, że nie robili dziur. Gość ze sklepu dzwonił nawet żeby się dowiedzieć, czy ten zlewozmywak przyjechał do nich prosto z fabryki czy może miał po drodze jakieś przystanki (czyli był z jakiegoś zwrotu itp.), ale był prosto z fabryki. Tak więc stał się cud - zlewozmywak sam mi popękał i same porobiły się na nim nacięcia od wybijania dziur... Winnych brak, a ja jestem 1200pln w plecy :-( Nie ma to jak dobre wiadomości przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafa 2tys. Nawet nie wiem kto nam robił, bo na pomiarze był mąż, a ja rozmawiałam tylko z firmą pośredniczącą miedzy klientem a gościem od szaf i nie pamiętam jego nazwiska. Rozmowy z Twoim kolegą utknęły po pomiarze. Na kilka moich telefonów z prośbą o wycenę i ostateczne projekty (bo przy okazji dwóch szaf nie wiadomo było jak je zrobić i była gadka w stylu 'coś wymyslę') otrzymałam tylko jednego sms-a z kwotą i kilka zapewnień, że otrzymam projekty i wycene poszczególnych szaf. Ale jak do tej pory nie dostałam, więc przestałam się narzucać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zlewozmywak, to wczoraj po krótkiej rozmowie z mężem doszliśmy do wniosku, że straty na budowie niestety się zdarzają i nic na to nie poradzimy. Rozmawiałam z kolesiem ze sklepu w którym kupowaliśmy zlewozmywak i ma nam załatwic nowy w superpromocyjnej cenie. Tak więc mam nadzieję, że łączne straty na lampach i zlewozmywaku nie przekroczą 1tys. (nowe lampy zostały kupione budżetowo i kosztowały 170pln ;-) ) W łącznym rozliczeniu budowy to w sumie znikoma kwota i jakoś zaczęłam do tego podchodzić ze spokojem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj teresab

korzystając z twojej fachowości mam pytanie

złożyliśmy pismo o uzgodnienie wjazdu na działkę i dostaliśmy odpowiedź, że powinniśmy przygotować koncepcję drogową drogi (zawierającą plan sytuacyjny i niweletę drogi). działka drogowa ta jest własnością miasta gdańsk i aktualnie jest kawałkiem zachwaszczonego pola.

czymże jest ta uproszczona koncepcja drogowa, czy to nie gmina ustala koncepcje drogowe na swoim terenie?

czy powinniśmy z tym się zgłosić do urzędu miasta?

czy może musimy sami robić jakiś projekt drogowy? ile coś takiego ew. trwa i może kosztować?

z góry dziękim

 

Mooon 123 -

W sparwie tego uzgodnienia wjazdu - to nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, aby trzeba było przygotowac koncepcję drogi , która zawiera niweletę drogi. Może cos nie zrozumiałaś?

Niweletę drogi projektuje gmina w momencie jak przystepuje do budowy drogi. Ty, aby uzyskać z gminy uzgodnienie co do lokalizacji zjazdu musisz do wniosku dołaczyć plan sytuacyjny z zaznaczeniem lokalizacji zjazdu i dokument potwierdzający prawo dysponowania działką na której ma być ten zjazd. Urząd miasta może ci nakazać w postanowieniu zrobić projekt budowlany zjazdu - i ten musisz zlecić projektantowi. A potem jeszcze raz do gminy aby uzgodnić projekt budowlany. Taki projekt u nas kosztuje ok. 1000 zł.

Tak więc dowiedz się jeszcze raz w urzędzie czy masz zrobić projekt techniczny zjazdu, czy wystarczy zaznaczenie na planie sytuacyjnym lokalizacji tego zjazdu.

Pozdrawiam i napisz mi jak to u was załatwiłaś. Bo ja też wydaję takie decyzje u siebie w gminie i ciekawi mnie jak to inni załatwiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dużą masz mieć tą szafę? Bo kwota nie wydaje sie byc wygórowana...

No i szkoda, że z tym kolegą nie wyszło :( Ale cóż, moze tak miało być :roll:

 

masz rację, widocznie tak miało być

szafa ma ok. 150 szerokości i ok. 270 wysokości. Jest we wiatrołapie we wnęce, więc nie ma boków. Drzwi z luster przyciemnianych. Osprzęt stalowy. Aluminium kosztowałoby ok. 500pln więcej. Teraz mam w mieszkaniu dwie szafy - jedną z aluminium (bo mamy szyby matowe i do tego musiało być aluminium) i drugą z osprzętem metalowym. Obie mają 7 lat i mają się bardzo dobrze i nie widzę różnicy w użytkowaniu. Tak więc do wiatrołapu wzięłam tańszą wersję, powinna być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolęda od opłatka się zaczyna,

Bo opłatkiem najpierw dzieli się rodzina.

Od opłatka i od życzeń naszej mamy

Od tych słów nad opłatkiem wyszeptanych.

(...)

I zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo

Że najbliżsi zawsze blisko przy nas będą,

Że nikogo nie zabraknie przy tym stole

Przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd!

http://img213.imageshack.us/img213/3019/kartka1im5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mooon 123 -

W sparwie tego uzgodnienia wjazdu - to nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, aby trzeba było przygotowac koncepcję drogi , która zawiera niweletę drogi. Może cos nie zrozumiałaś? ...

 

teresab

dzięki za odpowiedź

pokręcić nie pokręciłam, bo wszystko mam na pismie i po prostu to przepisałam, wyraźnie jest napisane "w celu uzgodnienia zjazdu (z uwagi na to, ze występują różnice w wysokości terenu)" należy przedstawić uproszczoną koncepcję drogową drogi oznaczonej nr...., na terenie dz. nr. ..., zgodną z miejscowym planem zagospodarowania .... zawierającą plan sytuacujnu oraz niweletę drogi z rzędnymi wysokościowymi, która umożliwi wysokościowe dostosowanie zjazdu do tej drogi"

różnica w wysokości drogi w obrębie naszej działki wynosi około 1 metra

ale nawet gdyby było to 20 metrów to czy gmina może ode mnie tego żądać? czy to nie jest obowiązek gminy? czy mamy jakieś szanse odwołując się? na co się ewentualnie powołać?

pozdrawiam

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...