Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

premiumpremium a mi podobają się Twoje kominy :oops: :D . Hihhi jestem na etapie budowy i pewnie dlatego obecnie podziwiam murarkę, hihi A tak na poważnie: czym masz je wykończone? Z czego masz podbitkę?

 

http://images25.fotosik.pl/173/f9ba9c6603b6ed0a.jpg

 

Jest coś jeszcze co mi się bardzoooo podoba: świerki i widok na nie z salonu :D

 

Kominy wykończone najzwyklejszą blachą :lol: :)

 

Widok z salonu też mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie budujace kobietki.

 

Bede budowac sama(prawie sama-wezmne murarzy i cala reszte do pomocy :D ).

Wycena-proste zadanie a ja niewiem jak sie za to wziasc.Chcialabym wycenic materialy i nie wiem jak.Mam nadzeje,ze rozumiecie ze pytam bo nie mam nawet kogo sie poradzic. :cry: Czy idac do hurtowni wystarczy zabrac ze soba projekt czy moze kosztorys ktory otrzymalam wraz z projektem bo tam jest zestawienie materialow.Czy mam sobie to wszystko pokserowac czy jak ? :roll:

 

Licze na pomoc z waszej strony...pozdrawiam serdecznie

 

 

pozwolę sobie jeszcze raz wkleić moje zapytanie,może teraz ktoś zauwazy i mi poradzi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelb- pokseruj projekt 2x -zawsze ktoś zniszczy, w projekcie powinnaś mieć wyszczególnione na jakiejś stronie ,ile masz m2 ścian, stropu, więźby ile masz stali na budowę domu, z tym idziesz do hurtowni- po kseruj te kartki i tam daj do wyceny- najlepiej 3 hurtownie, to samo z więźbą, poszukaj dobrego kierownika budowy - ja takiego miałam- sama dom wybudowałam- logistycznie oczywiście.

tak samo daj ksero dachu narysowanego z góry do hurtowni z dachówkami oni sa od tego aby dobrze wyliczyć materiał- ustal ,że jak zabraknie to masz prawo do zwrotu lub zakupu po tej samej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelb- pokseruj projekt 2x -zawsze ktoś zniszczy, w projekcie powinnaś mieć wyszczególnione na jakiejś stronie ,ile masz m2 ścian, stropu, więźby ile masz stali na budowę domu, z tym idziesz do hurtowni- po kseruj te kartki i tam daj do wyceny

 

Mam 4 egz.projektu(tyle dostałam z pracowni),mam jeszcze kserowac,czy mogę 2 egz przeznaczyc na wyceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden egzemplarz idzie do starostwa i tam zostaje,jeden dasz majstrowi, drugi kierownikowi i ci zostaje jeden- a jak ktoś ci kawę na niego wyleje lub co innego to leżysz, pokseruj kartki te do wyceny i daj osobno do hurtowni, dachowcy tez potrzebują projekt więźby i rozrys dachu- oni tez potrzebują egzemplarz. wszystkiego nie kseruj tylko kartki z ławami, ścianami, więźba i dachem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden egzemplarz idzie do starostwa i tam zostaje,jeden dasz majstrowi, drugi kierownikowi i ci zostaje jeden- a jak ktoś ci kawę na niego wyleje lub co innego to leżysz, pokseruj kartki te do wyceny i daj osobno do hurtowni, dachowcy tez potrzebują projekt więźby i rozrys dachu- oni tez potrzebują egzemplarz. wszystkiego nie kseruj tylko kartki z ławami, ścianami, więźba i dachem

 

U nas dwa poszly do starostwa.

Kseruj koniecznie a najlepiej zeskanuj sobie te strony z rzutami, przekrojem ppionowym, rzut dachu, instalacje jesli masz. Bedziesz mogla zawsze zostawic do wyceny dana rzecz np wiezbe czy na pokrycie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumpremium fotki juz co prawda oglądałam ale dołączam do zachwytów raz jeszcze :)

 

angelb w moim projekcie nie było spisu z natury i proponuję Ci, byś poświęciła kilka wieczorów i sama spróbowała wyliczyć np.ilość materiału na ściany bo z wlasnego doświadczenia wiem, ze hurtownie (przynajmniej te u nas) nie są zainteresowane wyliczankami, a jeśli juz to każda robi to na swoj sposób i niedokładnie. Niestety częsta praktyką jest też zaniżanie ilości potrzebnego materiału by oferta cenowa wyszła korzystniejsza. A jak Ci braknie parudziesięciu sztuk to Twoje zmartwienie, i tak będziesz musiała dokupić ale mniej korzystnie bo przy małych ilościach niewiele potargujesz, choćby na transporcie a nie daj boze jak to będzie pare dachówek z kilkutygodniowym terminem oczekiwania.

Ja zostawiłam kserokopie projektu w kilku hurtowniach, prosiłam o wyliczenie ścian i dachówki. Ścian się nie doczekałam, dachówkę konkretnie zrobiły mi dwie hurtownie. A było tego sporo bo na dwa budynki.

 

Po paru próbach liczenia ścian okazuje się ze to naprawde nie jest skomplikowane, musisz tylko wiedzieć z czego chcesz budowac, bierzesz wymiar i przeliczasz. Gorzej z dachem- to zrobił mi dekarz który będzie mi kładł dach bo hurtownie zrobiły manewr jaki opisałam wcześniej.

Co do stali na zbrojenie fundamentow, stropów i wieńców- zmusiłam mojego projektanta (a obecnie kierownika) by mi to wyliczył. W innych materiałach warto byc na bierząco w kontakcie z wykonawcą, który w przystepny sposób wytłumaczy co gdzie i w jaki sposób i kolejności będzie zużywał.

 

Wydaje mi się że najlepiej wiedzieć- ile i czego się chce- wtedy iść do hurtowni, konkretnie podać ilosc i co, prosze mi podac cenę ile za ten zestaw koniecznie z transportem (żeby się nie okazało ze płacisz więcej niz za materiał ;) )

 

generalnie- trzeba być bardzo czujnym w kontaktach z hurtowniami...

 

absolutnie nie zostawiaj oryginalnego projektu w hurtowni, przecież wiesz ile on kosztował... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie prawie 2 tygodnie, a tu za wiele do czytania nie ma...

My w ramach odpoczynku po trudach budowania wyskoczyliśmy do ciepłych krajów. Tego mi było trzeba :-D Nareszcie nasze życie zaczyna wracać do normy, bo ostatni okres mieliśmy naprawdę wyczerpujacy - zresztą wiele z Was dokładnie wie o czym mówię... Składam wszystkim nieco spóźnione życzenia świąteczne i czekam na Wasze newsy jak się Wam buduje lub mieszka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...