Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witam wszystkie budujące kobietki. Widzę, że tu jest dobre miejsce i dla mnie. Małżonek mój bardzo zainteresowany jest budową, ale ciągle go nie ma i to ja muszę się wykazać.

 

 

Dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę

GRATULACJE-no i powodzenia :lol: :lol: oby z górki a nie pod górkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja ciągle nie mam prądu, a wszystko dograne tylko budować :cry: :cry: :-? :cry:

 

 

Ale fundamenty to chyba można bez prądu :-? , czy nie? Bo ja na prąd czekam jeszcze z 3 tygodnie i myślę, że w tym czasie będą zrobione fundamenty. Jutro spotkanie z ekipą to się dowiem.

 

Beti555, czy oznaczaliście jakoś miejsce gdzie trzeba zdjąć humus, czy podaje się panu "koparkowemu" w przybliżeniu gdzie go trzeba zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam od dzisiaj prąd-a panowie 4 dni ,,jechali ,,na agregacie-nawet nie wiedziałam ,że takie cos maja,teraz została woda ale to kwestia paru dni ,chociaz od czwartku jak zaleja ławy to musi byc zeby podlewac i trzeba bedzie z domku wozic i do konewki,jakos trzeba przezyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Beti555, czy oznaczaliście jakoś miejsce gdzie trzeba zdjąć humus, czy podaje się panu "koparkowemu" w przybliżeniu gdzie go trzeba zdjąć?

 

My mamy działke, na której jest spadek ok.120cm, wiec humus zdjety zostal z prawie calej dzialki. Ale to i tak jeszcze nie koniec. Robotyziemne sporo nam wzrosną :-? A do zdjecia humusu podaje sie w przybliżeniu gdzie to ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do cięcia pretów zbrojenia potrzebny jest prąd, strzemiona i inne. Podobno. Jak bedą robić to zobaczę. Nożyczkami nie utniesz. Podlewać wodą też trzeba czasami ławy- pompa w studni potrzebuje prądu, narzędzia też trzeba umyć.

 

Można kupić juz przyciete prety. A podlewac wodą trzeba bo inaczej ławy popękaja. Wyjsciem na brak prądu jest kupno agregatu. Jak jeszcze nie wiedzialam, ze bedziemy mogli brac prąd od sasiadów, to tak mi doradzano na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle nie mam prądu, a wszystko dograne tylko budować :cry: :cry: :-? :cry:

 

Ja tez nie mam pradu, wody zreszta tez :-? Ale dłuuuugi przedłużacz do prądu i dłuuuugi wąz do wody od najblizszych sasiadow (ok.200metrow) Jakoś zaczac trzeba, tym bardziej, ze czas goni...

 

 

Dzisiaj się dowiedziałam, że taki kabel do prądu bardzo interesuje złodziei. Mój ewentualny wykonawca twierdzi, że trzeba by go codziennie zwijać. Zastanawiam się, czy na krótki czas nie pożyczyć jakiś agregat. A może ktoś ma agregat do pożyczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj się dowiedziałam, że taki kabel do prądu bardzo interesuje złodziei. Mój ewentualny wykonawca twierdzi, że trzeba by go codziennie zwijać. Zastanawiam się, czy na krótki czas nie pożyczyć jakiś agregat. A może ktoś ma agregat do pożyczenia?

 

Nasza ekipa bedzie zwijala ten kabel. Innego wyjscia nie ma, a nie jest przeciez dla nich to znowu az tak wielkim problemem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak mi powiedział wykonawca. Ma on taką betoniarkę na siłę (dokładnie nie wiem o co chodzi) i agregat, który by był potrzebny jest drogi. Jak spytaliśmy się, czy nie można jekiejś kupić betoniarki "słabszej" to usłyszeliśmy, że taka to mieszalnik.

Sama bym chciała się dowiedzieć jak to jest z tymi agregatami. Chyba muszę trochę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę przeczytałam. Musiałabym kupić agregat z siłą (380 V) np. taki jak ten

 

http://www.allegro.pl/item109600127_agregat_pradotworczy_5500w_12_230_400v_nowka.html

 

 

Koszt 2600. Trochę dużo. Jak myślicie, czy opłaca się kupować agregat jak prąd ma być maksymalnie za dwa miesiące (teraz już tak mówią) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala hmm u nas na poczatku tez wykonawca mówił, że z siła ale jak od nas usłyszał jakie sa ceny( porządny agregat 380 V z moca ok 6 KW to koszt ok 5 tys zl) to orzekł, ze lepiej bedzie jak kupi silnik do mniejszej betoniarki bo i tak mu sie przyda silnik na 220V a my zaoszczedzimy na agregacie... :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...