Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Izi7 pięknie zrobione są te zdobienia w sypialni, jak to się robi?Te drzwiczki wścianie w niebieskiej łazience są super!

 

Jeśli chodzi o zdobienia, to można je kupić w IKEI ;-) Mają np. takie wyklejanki jak moja w dwóch kolorach (satynowozłoty [czyli taki jak mój] i czarny), poza tym mają też jakieś maki naklejane i jakieś bambusy. Ta moja naklejanka niby składa się z 4 takich samych elementów - łodyga, 3 kwiatki i 3 listki - wszystkie elementy są po 4 razy. Ja sobie zmiksowałam te wszystkie elementy i ułożyłam z nich taki wzorek, jaki mi się spodobał :-)

Drzwiczki można kupić w każdym markecie budowlanym. Najlepiej zorientować się jakie są wymiary tych drzwiczek (jest dużo różnych - od całkiem krótkich, po takie prawie od ziemi do sufitu) i np. zrobić od razu zabudowę ściany pasującą do wymiaru drzwiczek. A same drzwiczki można pobejcować na taki kolor, jak się chce. U nas stolarz, który robił nam drzwi i szuflady pod umywalką, przy okazji pobejcował też te drzwiczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pisałaś, że macie już wodę z bat. solarnych.czy można wiedzeć jaki był koszt tej instalacji? I jaki macie system ogrzewania?

 

Piec na węgiel (palimy też miałem) i solary. Woda ciepła już jest, koszt instalacji - 5,5tys. Węgla spaliliśmy 2,5t - od listopada, więc jesteśmy zadowoleni, jeśli chodzi o koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też schody. Jesion barwiony. Mnie się podobają chociaż kolor odbiega minimalnie od wzorca. No ale wzorzec był robiony na dębinie.

 

http://img398.imageshack.us/img398/4408/budowa4086qz4.jpg

 

 

http://img236.imageshack.us/img236/7084/budowa4074uj4.jpg

 

http://img233.imageshack.us/img233/3217/budowa4051qc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też schody. Jesion barwiony. Mnie się podobają chociaż kolor odbiega minimalnie od wzorca. No ale wzorzec był robiony na dębinie.

 

http://img398.imageshack.us/img398/4408/budowa4086qz4.jpg

 

 

http://img236.imageshack.us/img236/7084/budowa4074uj4.jpg

 

http://img233.imageshack.us/img233/3217/budowa4051qc1.jpg

 

 

Super schody, ja tez takie chce tyle ze tralki chce proste o przekroju prostokata. Ile Cie kosztowaly? Patrzylas na rozne drewno?

 

A łazienka bardzo sympatycnza, ja tez gustuje w klasycznych, tak klasycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, robiliscie odwodnienie dachu? Ze studnia chlonna? Nasz budowlaniec mowi zeby brac kregi o srednicy 150cm i to cztery. U nas jest piach- zwir, mala domieszka gliny. Czy to jest sens takie duze? Duza roznica w cenie, o sr120cm 164zl jeden pierscien a 150cm 218zl, nakrywka o 100zl wiecej. mamy dach o pow 200m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorbie

 

Ja chciałam wyrazistą strukturę drewna - a jesion wlasnie taką ma. Dębina też jest fajna, ale była droższa. Za moje zapłaciłam 6 tys.

 

Cena super. Mi z buku proponowali 7tys, a z debiny 9,5tys.

Moze pomysle o jesionie. Jak na razie patrzylam tylko u jednego goscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta_10 bardzo ładnie!!!! bardzo mi się podoba i łazienka i schody, jestem fanką zielonych łazienek! pokaż koniecznie więcej jak będą półki, itd...

 

dorbie mogłabyś mi przesłac namiar na te schody na prv? bardzo atrakcyjne ceny, my co prawda będziemy robić schody za rok (przynajmniej taką mam nadzieję :lol: , ale namiary już zbieram :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, robiliscie odwodnienie dachu? Ze studnia chlonna? Nasz budowlaniec mowi zeby brac kregi o srednicy 150cm i to cztery. U nas jest piach- zwir, mala domieszka gliny. Czy to jest sens takie duze? Duza roznica w cenie, o sr120cm 164zl jeden pierscien a 150cm 218zl, nakrywka o 100zl wiecej. mamy dach o pow 200m2

 

U nas studnia chłonna złozona z 5 kręgów i pokrywy i dodatkowo zbiornik bezodpływowy zrobiony z 2 kręgów z nakrywą (tam leci woda z garażu i odwodnienia liniowego). Kręgi chyba te duże, zapłaciliśmy za nie 1800 zł (7 kręgów i dwie pokrywy). Uważam, że 4 kręgi duże to dobra propozycja na piaski, ale ja nie jestem w tym ekspertem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką zastosowałyście u siebie podbitkę?

Chciałam położyć PCV, żeby mieć spokój z malowaniem. Ale architekt

poleciła drewnianą, bo wygląda bardziej elegancko, a jak dobrze się

zabezpieczy to też jest spokój na kilka lat. Jeżeli macie drewnianą

to czym malowaliście?

Dzisiaj odwiedzili mnie fachowcy od podbitki i policzyli mi za

materiał + robocizne 120 zł za mb + farba ok. 1000 zł. Za cołość

8000 zł. wydaje mi się to drogo. A Wy ile płaciiłyście za drewniane i gdzie kupowałyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta_10 piękne schody! i bardzo atrakcyjna cena

chętnie bym przyjęła namiar ale z pomorza nikt do centrum raczej nie przyjedzie... :-?

 

Safina a musisz miec podbitkę?

bo ja od jakiegoś czasu mysle nad tym i dzis kiedy zobaczyłam wieźbę i okap podjęłam decyzje, ze nie jest mi ona do niczego chyba potrzebna... jak sie to wszystko ladnie obrobi, odmaluje to tez będzie ok... :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką zastosowałyście u siebie podbitkę?

 

Ja tez cały czas chciałam drewnianą, a w końcu mam PCV. Zdecydowalismy się na nia właśnie z powodu tego malowania. Jest trochę miejsc do których nie dotarlibysmy bez rozstawiania rusztowania, a to oznacza, że samodzielnie podbitki nie dałoby się malować. Myślę, że i ta podbitka i ta ma swoje wady i zalety. Musicie zdecydować sami, ja wyboru nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safina

U mnie podbitki jest 120 m2 podbitki koszt materiału (samo drewno) 3367,20 do tego wszystkie śrubki, podkładki i impregnat - 400 zł. Robocizna 30 zł za m2 czyli 3600.

I to mi się wydaje że drogo i dziś będę negocjowała cene. A 8000 u Ciebie to chyba jakieś nieporozumienie. Dowiedz się jeszcze gdzie indziej.

 

Mocca

Facet od schodów robi WSZEDZIE - dosłownie. Ostatnio mi opowiadał że był w Warszawie i Częstochowie. Z przyjemnością mogę podać namiary bo na prawdę jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...